П’ять простих і доступних способів підняти настрій і поліпшити своє самопочуття. Детальніше читайте в статті.

Трохи про антидепресанти

Антидепресанти – це психотропні препарати, які головним чином застосовуються для лікування депресії. Антидепресанти усувають тривогу, поліпшують настрій хворого, підвищують психічну активність і дозволяють зняти емоційну напругу.

За останні кілька десятків років застосування антидепресантів значно збільшилося. Особливо популярними ці психотропні засоби стали в США. У цій країні антидепресанти призначають досить часто. Разом з тим, ряд авторитетних фахівців і дані клінічних досліджень вказують, що існує безліч інших – природних способів підняти настрій, а до антидепресантів необхідно вдаватися лише в крайніх випадках. Природні способи поліпшення настрою не вимагають грошових витрат, і, що більш важливо, не викликають ніяких побічних ефектів, на відміну від лікарських засобів.

Дійсно, як показують дослідження, від елементарних змін у способі життя можна домогтися значного поліпшення. Навіть прості зміни в раціоні харчування (наприклад, додавання в їжу куркуми) сприяють поліпшенню настрою. Вашій увазі ми пропонуємо ознайомитися з 5 найдоступнішими і простими способами поліпшити своє самопочуття, без допомоги фармакологічних засобів.

1. Більше рухайтеся

Численні дослідження показують, що навіть проста ходьба допоможе вам відчути себе набагато краще. Фізична робота сприяє виробленню гормонів дофаміну і окситоцину – ключових біологічно активних речовин, які керують нашим емоційним станом. Тому одним з найдієвіших способів усунути стрес – це зайнятися фізичною роботою. Піші прогулянки, їзда на велосипеді, плавання, гра в теніс і безліч інших видів спорту допоможуть вам підняти настрій. Гарною підмогою в боротьбі зі стресами і поганим настроєм стане домашня тварина (за умови, що ви її будете любити). Якщо у вас є собака, вам доведеться її вигулювати, що також є і фізичною роботою, яка сприяє виробленню гормонів щастя.

2. Проводьте час у колі близьких

Намагайтеся більше часу приділяти своїм близьким і рідним. Турбота про близьку людину зробить вас щасливішими і допоможе відчувати себе більш впевненим у житті. Більше часу приділяйте живому спілкуванню з друзями. Як відомо, ми істоти соціальні, і потребуємо комунікації з іншими людьми. Спілкування з людиною (якщо воно позитивне) сприяє гармонізації гормонального фону і виробленню серотоніну – основного гормону щастя. У меншій мірі такий ефект викликається при спілкуванні в соціальних мережах. Намагайтеся не замінювати живе спілкування з людиною на ерзац у вигляді чатів, форумів і інших електронних засобів комунікації.

3. Споглядайте природу

Відомий американський натуропат Алан Логан довгі роки займається вивченням впливу природи на здоров’я людини, її фізичний і психічний стан. Згідно з переконаннями і спостереженнями Алана Логана, енергія, якою «заряджається» людина, перебуваючи в лісі, в горах або біля водойми, покращує сон і знімає емоційну напругу. Лікар-натуропат настійно рекомендує приділяти хоча б трохи часу для єднання з природою. Ні, це не означає, що ви повинні уникати міста. Невеликої прогулянки в лісопарковій зоні з водоймами і щебечущими птахами буде достатньо для психологічної «підзарядки».

4. Нормалізуйте сон

Наші циркадні ритми роблять великий вплив на наше самопочуття. Добовий цикл регулює протягом безлічі біохімічних циклів в організмі людини. Доведено, що нестача сну прискорює процеси старіння, а також сприяє виснаженню резервно-компенсаторних механізмів нервової системи. У результаті людина стає більш дратівливою і психічно нестійкою. Тому не жертвуйте своїм сном, особливо заради дрібниць на зразок перегляду фільму, комп’ютерної гри і інших речей, яких можна відкласти на інший час.

5. Вживайте натуральну їжу

Якщо у вашому раціоні харчування переважають рафіновані продукти з великою кількістю цукру і жирів, то така їжа негативно позначиться не тільки на фізичному, а й психічному здоров’ї. Зрозумійте, що емоційна складова чітко координується біохімічними процесами в нервовій системі людини. У свою чергу діяльність нервової системи залежить від забезпеченості організму всіма необхідними вітамінами, мінералами, гормонами, амінокислотами та іншими компонентами. Тому завжди віддавайте перевагу натуральній їжі, яка містить велику кількість різноманітних біологічно активних речовин. Це свіжі овочі та фрукти, молочні продукти, м’ясо, риба, яйця, горіхи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД ДЕПРЕСІЇ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАС СТРЕС