Для гігієни статевих органів і при «інтимних іграх» не використовуйте ці 10 речей, які можуть завдати шкоди піхві.

1. Душ

Багато жінок використовують душ для того щоб очистити піхву. Але робити цього гінекологи не рекомендують, оскільки це може призвести до небажаних наслідків, а саме – зміни балансу між корисною і умовно патогенною мікрофлорою. Якщо співвідношення бактерій змінюється, то це може стати причиною розвитку запальних захворювань статевих органів.

2. Масло чайного дерева

Якщо ви використовуєте масло в якості лубриканта, то це повинно бути високоякісне масло, а не те, яке ви застосовуєте для приготування їжі.

Масло, яке використовується для піхви, має мати нейтральний рівень рН. Для цього може підійти мигдальне, кокосове або оливкове масло. А ось масло чайного дерева використовувати не можна, оскільки воно може викликати хімічні опіки. До речі, масло чайного дерева часто радять в інтернеті як спосіб лікування молочниці. Цього робити не можна.

Читайте також:  Польза коллагена для кожи, суставов и общего состояния здоровья
3. Збиті вершки

Це один з елементів інтимних ігор, який дозволяє отримати приємні відчуття. Якщо збиті вершки накладаються на вульву або інші частини тіла, то проблем ніяких немає, але ви повинні стежити за тим, щоб вершки не потрапили до піхви. По-перше, після цього піхву складно очистити, а по-друге, вершки можуть викликати непередбачену реакцію слизової оболонки.

4. Вазелін

Вазелін може розглядатися як один з різновидів лубрикантів, але на думку деяких фахівців, вазелін може стати джерелом інфекцій, що призводить до запалення слизової оболонки.

5. Тампони, просочені кефіром або йогуртом

Якщо у вас є грибкова інфекція, то лікувати її домашніми засобами на кшталт кефіру або йогурту – це погана ідея. Вся справа в тому, що грибок, як і бактерії, люблять вологі і темні місця, тому установка тампонів, просочених кефіром або йогуртом, може тільки погіршити ситуацію.

Читайте також:  Сосудосуживающие лекарства от насморка – вредно или нет?

мастурбація

6. Фрукти і овочі

Ніякі фрукти і овочі не рекомендують використовувати в якості фалоімітаторів. По-перше, у багатьох рослинних продуктах містяться пестициди, які токсичні для слизової оболонки піхви. По-друге, частки овочей і фруктів можуть залишатися в піхві і починати там гнити.

7. Будь-які гострі предмети

Слизова оболонка піхви містить велику кількість судин, і навіть невеликий гострий предмет, поміщений в піхву, може привести до серйозної кровотечі.

8. Тампони, змочені спиртом

Ні в якому разі не кладіть у піхву спиртовмісні препарати і будь-який вид алкоголю. Під впливом спирту пошкоджується слизова оболонка піхви, а також порушується склад мікрофлори.

Читайте також:  Що таке бджолиний пилок?
9. Будь-який предмет, який до цього був в анальному отворі

Навіть якщо ви практикуєте анальний секс, то при переході до вагінального сексу потрібно поміняти презерватив. Мікрофлора прямої кишки не повинна контактувати з піхвою. В іншому випадку ви можете заробити вагіноз та інші інфекційно-запальні захворювання піхви і статевих шляхів.

10. Пар

У деяких спа-салонах пропонують процедуру впливу трав’яних парів на піхву і статеві органи. Також ви можете прочитати про таку процедуру в рецептах народної медицини з лікування захворювань репродуктивних органів. Лікарі не рекомендують проводити такі процедури, оскільки ви ризикуєте отримати опік і серйозну травму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РОЗМІР ПІХВИ І ІНТИМНЕ ЖИТТЯ

БІЛЬ ПРИ МІСЯЧНИХ: ЩО РОБИТИ

ПЕРШІ СИМПТОМИ ЕНДОМЕТРІОЗУ