Поради психологів допоможуть максимально безболісно для обох сторін припинити відносини, які не мають майбутнього.

Відносини між людьми завжди супроводжуються почуттями, будь то любов, залежність, прихильність, або навіть злість і ненависть. Припинити безнадійні відносини – значить, позбутися своїх почуттів до партнера. А, як відомо, зробити це відразу практично неможливо.

При цьому, чим більше рівнів зачіпають відносини (емоційний, тілесний, вербальний, зоровий, чуттєвий), тим складніше поставити в них крапку. Як припинити відносини, які не мають майбутнього? Як діяти, щоб розрив був найбільш безболісним для вас і вашого партнера (якщо ви, звичайно, дбаєте про його почуття)? Як зрозуміти, що безперспективні відносини, нарешті, завершилися? Відповіді на ці питання ви зможете знайти в цій статті.

Будьте чесними і рішучими

На заваді для остаточного розриву часто бувають думки про те, чим це для вас загрожує.

Але якщо ви усвідомили, що стали один для одного чужими людьми, а ваші дороги в майбутньому розходяться – не відкладайте розставання. Не час думати, наприклад, про те, що після розриву ви втратите грошове забезпечення, або вам самостійно доведеться вирішувати побутові проблеми, якими раніше займався ваш партнер. Постарайтеся чесно відповісти на питання, чому ваші стосунки не складаються, чому ви не підходите один одному. Для того, щоб розібратися з емоціями і почуттями, вам може знадобитися кілька днів.

Вам потрібно чесно поговорити про це зі своїм партнером – попередьте його заздалегідь про серйозну розмову. Знайдіть для цього відповідне місце, де вам не будуть заважати сторонні люди. У кожному разі, поговоріть особисто, а не використовуйте для цього інтернет або телефон.

Варто продумати вашу розмову перед зустріччю, щоб уникнути непотрібних слів і говорити переконливо.

До речі, якщо ви чесно проаналізуєте плюси і мінуси ваших відносин, це допоможе вам уникнути тих же помилок надалі і будувати гармонійні стосунки з новими людьми.

Тренуйте силу волі

Часто після такої зустрічі у одного або обох партнерів (уже колишніх) виникає спокуса ще що-небудь висловити – не особисто, а за допомогою телефону або інтернету. Але якщо ви чітко для себе вирішили, що ваші відносини закінчилися, майте силу волі не дзвонити, не писати повідомлення, не відповідати на дзвінки, листи і SMS. Зрозумійте, що це лише відтягне початок нової сторінки у вашому житті, і не дозволяйте перетворити крапку на кому.

Якщо ви не можете похвалитися силою волі, краще рушайте туди, де засоби зв’язку з вашим вчорашнім партнером будуть недоступні. Або, принаймні, змініть номер телефону.

Дозвольте собі виплеснути емоції

Не варто тримати негатив від відхідних відносин в собі, інакше це загрожує депресією. Завжди є рідні чи друзі, поруч з якими можна посумувати. Люди, яким ви довіряєте, допоможуть впоратися з цим складним періодом у житті.

До речі, ці ж близькі люди зможуть вчасно зупинити вас, якщо вам захочеться подзвонити або написати людині, з якою ви дійсно вирішили розлучитися.

Не обіцяйте залишатися друзями

Якщо мова йде про розрив відносин у закоханої колись пари, нерідко один з партнерів пропонує «залишитися друзями». На думку психологів, не слід цього робити, якщо ви твердо вирішили припинити відносини з цією людиною.

Насправді, продовжуючи спілкуватися, ви мимоволі даєте своїм відносинам, які зайшли в глухий кут безплідний шанс на продовження. Адже ви будете бачитися, нехай і в новій якості. Це не дасть вашому розуму і серцю забути емоції, пов’язані з часом, коли ви були разом.

З іншого боку, якщо вчорашні закохані дійсно хочуть дружити і бачать спільні точки дотику в житті, необхідно дати один одному час пережити розрив, відпустити старі почуття. Так що, на якийсь період доведеться припинити контакти. На скільки? Це залежить від конкретної і ситуації і часу, протягом якого вони були парою.

Налаштуйтеся на нові почуття

Як говорилося вище, відносини – це комплекс почуттів. Хороший спосіб швидше позбутися старих почуттів – відпустити їх і замінити новими. Пам’ятайте, що закривши, нарешті, невдалу сторінку свого життя, ви зможете наповнювати чистий аркуш новими почуттями і відносинами.

Разом з тим, не потрібно квапити події. Будьте готові до того, що розрив відносин супроводжується негативними емоціями. Не варто змушувати себе в цей період бути завжди у відмінному настрої. Просто поступово знаходіть нові інтереси в житті.

Коли з’являється відчуття, що немає почуття провини, туги, гніву або образи по відношенню до колишнього партнера, коли не виникає сплеску енергії після спілкування в партнером – тоді можна говорити, що у ваших стосунках поставлена ​​крапка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПИТАННЯ “ТИ МЕНЕ ЛЮБИШ?” НЕБЕЗПЕЧНЕ ДЛЯ ВІДНОСИН

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДОМАШНЬОГО ТИРАНА