Ажіотаж навколо епідемії свинячого грипу в Україні набирає обертів. Зведення про смертях людей у ​​багатьох викликають паніку. Чи так все жахливо, які симптоми свинячого грипу, як відрізнити грип від ГРВІ та як лікувати грип – розберемося в нашому матеріалі.

Грип в Україні: цифри

Епідеміологічний сезон в Україні починається з 1 жовтня. З цього часу по сьогоднішній день на ГРВІ та грип захворіло понад 2 млн осіб. Це дані Міністерства охорони здоров’я України, яке має в своєму розпорядженні інформації про кількість зареєстрованих випадків гострих респіраторних захворювань по країні.

З двох мільйонів хворих грипом більшість діти молодше 17 років. Пов’язано це в першу чергу недосконалістю імунної системи дітей, що робить їх уразливими перед вірусними інфекціями.

На жаль, не обходиться і без жертв. Так, за деякими даними, в одному тільки Краматорську грип забрав життя 22 людей. В основному це люди з хронічними захворюваннями і дуже слабким імунітетом, що стало причиною появи важких ускладнень, головним чином, пневмонії. У столиці від грипу померло 4 людини, а в Одесі – 15.

Без паніки! Профілактика грипу та перші симптоми свинячого грипу

До інформації про смерть людей від грипу не варто ставитися панічно. Ви повинні знати про те, що при епідемії грипу завжди є жертви, просто про це раніше чомусь ніхто «так голосно» не говорив.

Грип – це гостре, досить важке захворювання, яке може привести до летального результату, якщо організм сильно ослаблений. Різні штами віруси грипу володіють різною «силою» (вірулентністю), що багато в чому обумовлює ризик появи ускладнень, таких як пневмонія.

Свинячий грип в Україні - профілактика і лікування

Пильнуй! Заходи профілактики щодо грипу

Профілактичні заходи під час епідемії грипу розроблені давно. Вони нескладні, але в той же час ефективні. Звичайно ж, немає ніяких гарантій того, що ви не захворієте грипом, але ви напевно зможете мінімізувати ймовірність його появи, якщо будете дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Щепіться від грипу, якщо у вас є така можливість. Однак для цього потрібно дві умови: ви повинні бути здорові, а в поліклініці ви не повинні контактувати з інфікованими людьми.
  • Частіше мийте руки з милом, щоб уберегти себе і дітей від грипу. На руках осідають вірусні частки. Коли ви торкаєтесь руками особи (що відбувається досить часто), то віруси можуть проникати в дихальні шляхи. І так: намагайтеся рідше стосуватися свого обличчя!
  • Рідше бувайте в місцях великого скупчення людей. Під час епідемії грипу дотримуйтесь правила: чим менше людей, тим менша вірогідність підхопити інфекцію.
  • Маска. Її повинні надягати інфіковані люди. Вона допоможе затримати крапельки слини, які особливо багаті вірусними частками.
Як проводити профілактику грипу дітям і дорослим

Якщо ви думаєте, що зможете уберегтися від грипу за допомогою чарівних пігулок, то ви помиляєтеся. Немає жодних ліків з доведеною ефективністю, які могли б використовуватися для профілактики грипу. Скільки б ви не брали імуномодуляторів та інших засобів, які позиціонуються як профілактичні, все буде залежати від кількості вірусних частинок, які потраплять у ваш організм і почнуть там «бурхливу» діяльність. Тільки вищевказані профілактичні заходи принесуть реальну користь. А поїдання в неміряних кількостях часнику та цибулі ніяк не допоможе вам протистояти інфекції.

Бережіть себе!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП: СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ГРИП: СТРАТЕГІЯ ЛІКУВАННЯ

ГРИП ТА ЗАСТУДА: 10 МІФІВ