Довгий час у яєць була погана репутація: вважалося, що вони підвищують рівень холестерину, шкодять печінці і провокують захворювання серця. Але потім вчені повністю їх реабілітували. Тепер яйця називають мало не “суперпродуктом”, і ось чому:

1. Це найдешевше джерело білка

Звичайне куряче яйце коштує не більше 2 гривень, але при цьому містить близько 6 г високоякісного білка. У яйцях є всі необхідні амінокислоти, як в м’ясі, але при цьому їх можуть їсти вегетаріанці.

Тільки не слухайте порад недобросовісних тренерів, які говорять вам викидати жовток. У ньому міститься приблизно половина протеїну і маса корисних речовин.

2. Яйця на сніданок залишать вас ситим до обіду

Яйце

Дослідження показали, що страви з яєць стримують голод набагато довше, ніж борошняні страви. Чоловіки, які з’їдали вранці яйця (замість млинців або булочок), відчували себе більш ситими і в результаті менше з’їдали за обідом.

3. Вони захищають ваші очі від шкідливого випромінювання

Яєчний жовток багатий лютеїном. Цей пігмент захищає очі від макулярної дегенерації – а це одна з найпоширеніших причин втрати зору.

Крім того, лютеїн захищає зір від шкідливого «блакитного світла», що виходить від наших гаджетів. Поки що це явище вивчене не до кінця, проте воно викликає у вчених серйозні побоювання. Передбачається, що світло від телефонів і комп’ютерів підвищує ризик розвитку раку, ожиріння і захворювань очей.

4. Яйця не засмічують холестерином судини

Яйця

З 90-х років вважалося, що, якщо з’їдати більше двох яєць на тиждень, в крові підвищиться рівень «поганого» холестерину. Однак цей міф викрили: виявилося, що утворення холестерину залежить від роботи печінки, а зовсім не від кількості яєць в раціоні. Детальніше про це ми розповідали в статті “Чи правда, що курячі яйця шкодять здоров’ю?“.

5. Яйця допомагають утримати м’язову масу

Після 30 років ми починаємо втрачати м’язи: по цілих 5% за кожне десятиріччя. Тому з віком у людей з’являється слабкість, зниження витривалості, в’ялість тіла.

Спорт (особливо силові тренування) допоможуть уповільнити цей процес і зберегти м’язову масу. Але тільки за однієї умови: якщо ви з’їдаєте досить якісного білка. Наприклад, (див. пункт 1!), такого, як в яйцях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ФАКТІВ ПРО ЯЙЦЯ, ЯКІ ВИ НЕ ЗНАЛИ

СКІЛЬКИ МОЖНА ЇСТИ ЯЄЦЬ?