Якщо протягом дня постійно хочеться позіхати, після кожного прийому їжі тягне спати, а ваш головний девіз – «життя починається після чашечки кави», то, швидше за все, вам просто не вистачає енергії. Знайте, що в світі ви не самотні, бо нестача енергії – це епідемія нашого часу.

Ненормовані робочі графіки, зловживання спиртними напоями і куріння, токсини у навколишньому середовищі, низька якість харчування та багато інших чинників перевантажують організм. В результаті ми відчуваємо себе виснаженими, і щоб хоч трохи підбадьоритися, наливаємо собі енну чашку кави і відкриваємо чергову банку з енергетиком. Але все це тимчасові і не дуже ефективні рішення.

Численні дослідження показали, що варто буквально трохи змінити спосіб життя і поліпшити харчування – і про енергетичне виснаження можна буде забути. А почати краще ось з цього:

Читайте також:  Комплекс вітамінів для підвищення імунітету
Пийте воду

Основною складовою нашого організму є вода, тому при недостатній гідратації він просто не може нормально функціонувати. Привчіть себе починати день зі склянки води і намагайтеся протягом дня робити 7 таких підходів.

Додавайте маку

У Південній Америці бульби перуанської маки протягом століть використовували як натуральний енергетик. Раніше маку варили і сушили, а сьогодні цей овоч обробляють і до споживача тепер він часто потрапляє у вигляді порошку, який додають в соки і фруктові коктейлі. 1-3 чайні ложки маки вранці подарують вам заряд бадьорості на цілий день. В Україні купити цю рослину можна в магазинах органічних продуктів, в магазинах для вегетаріанців. Хоча продукт не з дешевих, денна доза обійдеться в 5-15 грн. Але каву вам тепер купувати не треба …

Читайте також:  Лікування захворювань волосся у лікаря трихолога

Маку

Готовте здорові сніданки

Виключіть зі свого ранкового раціону білий цукор, а також приберіть всю покупну здобу, млинці, вафлі та штучні соки. Віддайте перевагу цільнозерновим продуктам або фруктовим смузі, в які також додані інгредієнти з високим вмістом білка – наприклад, авокадо або горіхове молоко. До речі, омлет з овочами теж непоганий сніданок.

Не переїдайте

Переїдання не тільки сприяє набору зайвої ваги, але і негативно впливає на енергетичний стан. Для перетравлення їжі організм витрачає величезну кількість енергії, тому після ситного обіду навіть у спокійний день ви ніколи не будете себе відчувати бадьоро. Тому намагайтеся не влаштовувати часті перекуси і вставайте з-за столу відразу ж, як угамуєте голод.

Читайте також:  Причини появи грибка нігтів та ефективні методи лікування
Дихайте глибше

Наш організм потребує не тільки воду, але і кисень. У дорослих, на відміну від дітей, дихання неглибоке. Дихальні вправи з глибокими вдихами і активними видихами допоможуть «розбудити» мозок і позбутися від втоми. Таку гімнастику для легень потрібно робити хоча б раз в день, але чим частіше, тим краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 НАПОЇВ, ЯКІ ЗАМІНЯТЬ РАНКОВУ КАВУ

ЧИ ВАРТО ЗАМІНЮВАТИ КАВУ НА ЧАЙ?

ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ