Ячмінь – дуже поширена проблема, особливо влітку, коли спека, протяги і кондиціонери … При перших ознаках опухання і почервоніння повік чимало людей поспішають надіти червону нитку на зап’ясті, водять перед очима обручкою і, шепочучи змови, просять всіх і кожного показувати не найгарніші жести. Або ж біжуть до бабусі за хорошим народним методом, як лікувати ячмінь на оці в домашніх умовах, особливо якщо ячмінь у дитини. Адже немає часу на лікарів, справа-то термінова!

Ми склали список з 10 найпопулярніших способів лікування ячменю на оці, а потім дізналися, що думає про цю проблему офтальмолог вищої категорії.

Лікування ячменю яйцем

Круто і некруто, ціле і розрізане, очищене і в шкаралупі, з жовтком і без – все це рекомендації по темі «Як позбутися від ячменю за допомогою курячого яйця». Головний фактор таких порад – гріти ячмінь, поки яйце не охолоне.

Як лікувати ячмінь на оці часником

Змащувати повіку очищеною часточкою часнику кілька разів на добу протягом двох трьох днів, або ж, поки не пройде ячмінь. Якщо пройде. Цікаво, наскільки приємні відчуття в оці викликає їдкий часниковий сік?

Лікувати ячмінь соком алое

Обов’язково потрібно взяти рослину трирічного віку, ні місяцем раніше або пізніше. Після того, як розрізане алое побуває годинку-другу в холодильнику, його соком змащують ячмінь. Або ж сік алое розводять кип’яченою водою у співвідношенні 1 до 10 (краще візьміть окуляри і дозатор!), а потім накладають примочки. З антибактеріальними властивостями алое все зрозуміло, тільки ось ячмінь потрібно гріти чи морозити?

Як позбутися від ячміню за допомогою чаю

Використані або нові чайні пакетики прикладають до хворого ока. Важливо, щоб чай був чорний, а вода гарячою. Те, що ви поп’єте чаю, це гарантувати можна, але ось чи пройде ячмінь? Бабусі запевняють, що так. І не забудьте також врахувати якість вашого чаю.

Як лікувати ячмінь на оці зеленкою

Що ж, наука лікування ячменю зеленкою невелика. Ватною паличкою потрібно легенько «ткнути» запалений ячмінь, попередньо зануривши її в зеленку. Процедуру повторювати до повного зникнення захворювання. На вулицю ви точно не вийдете, і не тільки через некрасивий ячмінь на оці.

Як вилікувати ячмінь пижмою

Пижмо – це квітуча рослина, яка в народі славиться своїми цілющими властивостями від ячменю. Якщо слідувати одному рецепту, суцвіття пижми потрібно запарювати окропом і робити компреси в вогнищі запалення ячменю. Другий варіант – з’їдати по 10-15 квіток 2-3 рази на день під час хвороби, і 5-7 квіток для профілактики. Хто-небудь знає, де можна перевірити переносимість пижми шлунком?

Лікування ячменю на оці трав’яними настоями

Календула, ромашка, подорожник, березові бруньки, кріп, квітки черемхи і багно – щось з цього переліку у вашої бабусі обов’язково знайдеться. Залишилося тільки приготувати настоянку на окропі для лікування ячменю. На перших стадіях антисептичні властивості цих рослин можуть допомогти зменшити набряк і вгамувати свербіж, але вилікувати ячмінь – сумнівно.

Як лікувати ячмінь на оці слиною

Як стверджують прихильники цього методу, слина – це природний антисептик, який відмінно знезаражує ячмінь. Що краще, змащувати ячмінь на оці слиною або плювати, народна медицина поки коливається.

Лікувати ячмінь на оці сіллю

Ні, не потрібно робити сольовий розчин. Спочатку пошийте лляний мішечок, потім підсмажте сіль на сковороді, і тільки тоді прикладайте сухий теплий компрес до ячменю. Але є одне «але»: процес такий же тривалий, як і пів шляху до офтальмолога.

Як лікувати ячмінь на оці іншими народними методами

Помазати ячмінь конденсатом з запітнілих вікон, вушною сірою, одеколоном і чимось там ще – всі ці народні методи користуються приблизно однаковою популярністю лікування ячменю в домашніх умовах. Але всі вони супроводжуються ризиками для вашого здоров’я і здоров’я близьких. Здавалося б, які ризики – це ж ячмінь.

Що ж, дізнаємося, що думає про проблему ячменю на оці і його лікування доктор медичних наук, доцент кафедри офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Оксана Василівна Петренко:

– Ячмінь – це гостре гнійне запалення волосяного фолікула і сальної залози, яке проявляється у вигляді набряку, припухлості і запалення повіки (верхньої або нижньої) і наростаючих протягом доби хворобливих відчуттів.

До ячменю не звикли відноситься, як до хвороби. І в цьому вся проблема. Адже мало хто знає: якщо не лікувати ячмінь або робити це неправильно, це може призвести до серйозних ускладнень, аж до летального результату.

Коли починається ячмінь, ні в якому разі не можна його гріти, як це радять багато народних методів. Це може привести до розвитку абсцесу (нагноєння) і інших ускладнень.

Як тільки ви відчуєте появу ячменю, рекомендується відразу звернутися до лікаря. Тільки офтальмолог може призначити адекватне і правильне лікування: від антисептичних крапель до антибактеріальних препаратів і мазей.

Як лікувати ячмінь у дитини

Ячмінь, як і багато інших запальних процесів у дітей, може супроводжуватися температурою і ознобом. Ячмінь на оці у дитини іноді заважає відкрити око. Малого не вмовиш не чухатись, тому він здатний брудними руками занести інфекцію. Ні в якому разі не можна намагатися самостійно розкрити гнійник. І народні методи тут тим більше не допоможуть. Якщо дитина постарше, в аптеці вам можуть запропонувати тетрациклінову або іншу мазь, але краще все ж звернутися за професійною допомогою окуліста. Адже це зір вашої дитини!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯЧМІНЬ: ЕТІОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА

ЗАПАЛЬНА ПАТОЛОГІЯ ПОВІК