Хвороба Паркінсона (іншими словами, ідіопатичний синдром паркінсонізму, тремтливий параліч) – це повільно прогресуюче неврологічне захворювання, яке характерне для осіб старшої вікової групи. Ми публікуємо 10 симптомів початку хвороби Паркінсона. Якщо ви у себе знаходите більше однієї ознаки, вам необхідно записатися на прийом до лікаря.

1. Тремтіння кінцівок

Чи помічали ви, що іноді трохи тремтять пальці, особливо великий палець руки, підборіддя або губи? Тремтить нога, коли ви сидите або лежите? Посмикування кінцівок – вірна ознака початку хвороби Паркінсона.

Норма

Людина, який позаймався спортом, може відчувати тремтіння кінцівок. Такий тремор спостерігається також після перенесеної травми. Ще одна причина тремтіння в тілі – прийом медикаментів.

2. Зміна почерку як симптом хвороби Паркінсона

Ваш почерк зазнав змін останнім часом? Ви раптом помічаєте, що букви стали меншими, а слова зливаються між собою? Така раптовеа зміна почерку часто свідчить про хворобу Паркінсона.

Норма

Існує кілька причин, чому може змінюватися почерк. По-перше, вік, по-друге, якщо руки або пальці скуті, по-третє, поганий зір. У будь-якому випадку, тоді це відбувається поступово, а не раптово.

3. Втрата нюху

Чи помічали ви, що не відчуваєте аромат продуктів? Якщо вам важко вловити запах бананів, маринованих огірків чи аромат лакриці, пора звернутися до лікаря і виключити ймовірність ідіопатичного паралічу. У будь-якому випадку, рання діагностика хвороби дає можливість вчасно розпочати лікування хвороби Паркінсона і запобігти розвитку недуги.

Норма

Нюх пропадає при застуді, грипі і закладеності носа. У нормі сприйнятливість до запахів повертається при поліпшенні самопочуття.

4. Симптом хвороби Паркінсона – проблеми зі сном

Крутитеся в ліжку, смикаєте ногами і при цьому міцно спите? А одного разу впали з ліжка уві сні? Іноді такі явища зауважує чоловік. І він навіть хоче спати окремо. Розлади сну можуть бути симптомом хвороби Паркінсона.

Норма

Іноді людина перевертається з боку на бік уві сні, і це не говорить про серйозну патологію.

5. Труднощі з пересуванням як ранній симптом хвороби Паркінсона

Ви відчуваєте скутість м’язів в тілі, руках, ногах? Іноді така задерев’янілість проходить, як тільки ви починаєте рухатися. Якщо це залишається, ригідність м’язів свідчить про симптоми хвороби Паркінсона. Ви можете помітити, що руки не погойдуються під час ходьби. Вам кажуть, що виглядаєте затиснутим. Першими ознаками тремтливого паралічу може бути скутість або біль в плечі або стегні. Люди іноді кажуть, що їх ноги “немов прилипли до підлоги”.

Норма

Якщо ви пошкодили собі руку або плече, то якийсь час на етапі одужання ви будете відчувати дискомфорт в цій області. А такі хвороби, як, наприклад, артрит суглобів, також ускладнюють ходьбу.

6. Запор як ознака хвороби Паркінсона

Ви відчуваєте труднощі з випорожненням кишечника? В такому випадку запор може бути ознакою хвороби Паркінсона. Зверніться негайно до лікаря.

Норма

Зневоднення організму і недолік клітковини в раціоні відбивається на стані кишечника і процесі дефекації. Крім того, деякі ліки можуть викликати запор. Якщо ви не прихильник дієти і не приймаєте препарати, що впливають на стілець, відвідайте свого лікаря.

7. Мягкий і низький голос

Чи траплялося вам чути про себе, що ваш голос став занадто м’яко звучати або навпаки став хрипким? У разі таких змін голосу проконсультуйтеся в клініці і виключіть ймовірність розвитку хвороби Паркінсона.

Норма

Застуда чи респіраторний вірус можуть вплинути на звучання голосу і тембр. Але в нормі голос повинен відновитися при одужанні.

8. Маска на лиці

Вам коли-небудь говорили, що ви виглядаєте серйозним, хворим або пригніченим, хоча настрій у вас насправді нормальний? Це серйозний вираз обличчя в медицині називається “маска Паркінсона”. Крім того, якщо ви або інші люди помічаєте, що у вас часто байдужий погляд або ви рідко моргаєте, запитайте свого лікаря про ймовірність симптомів хвороби Паркінсона.

Норма

Деякі ліки можуть вплинути на вираз обличчя. Але реакція, міміка приходять в норму після закінчення курсу прийому медикаментів.

9. Запаморочення або непритомність як симптоми хвороби Паркінсона

Ви помічали, що часто паморочиться в голові, коли встаєте зі стільця? Таке запаморочення і непритомність можуть бути ознаками гіпотонії. А низький кров’яний тиск має відношення до хвороби Паркінсона.

Норма

У всіх хоча б раз в житті паморочилося в голові, і нічого страшного в цьому немає. Але якщо це відбувається регулярно, зверніться до лікаря.

10. Порушення постави

Ви вже не можете стояти прямо, як раніше? Якщо ви або ваші близькі помічаєте, що сутулитесь і нахиляєтеся вперед, таке порушення постави може свідчити про початок хвороби Паркінсона.

Норма

Якщо у вас відчуваєте біль в результаті травми, ви не можете стояти рівно, отже, постава порушена. Крім того, люди, які відчувають проблеми з суглобами, часто горбляться.

Що робити, якщо хвороба Паркінсона підтверджена

Обговоріть зі своїм доктором план дій:

  1. Відвідування невролога
  2. Консультації з доктором по професійним захворюванням, фізіотерапевтом і логопедом
  3. Зустріч з медичним соціальним працівником
  4. Регулярні вправи
  5. Обговорення проблеми з сім’єю і друзями, адже ви потребуєте підтримки.

Лікарі стверджують, що розвиток будь-якої хвороби можна призупинити при ранній діагностиці. Тому список симптомів хвороби Паркінсона може бути вельми корисний для аудиторії. Незважаючи на тяжкість захворювання, надія є завжди. А вибір кваліфікованого доктора може виявитися тим вирішальним фактором, який допоможе в боротьбі з ідіопатичним паралічем.

Джерело: National Parkinson Foundation

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНИЙ ПРОСТИЙ СПОСІБ ЗАХИСТУ ВІД ХВОРОБИ ПАРКІНСОНА

ХВОРОБА ПАРКІНСОНА: РАННІ ОЗНАКИ

5 ХВОРОБ, В ЯКІ НІХТО НЕ ВІРИВ