Здорова дієта може стати основою для здорового життя. Навколо нас в інформаційному просторі величезна кількість рекламованих раціонів, однак, лише середземноморська дієта удостоюється такої високої оцінки дослідників. Так з чим це пов’язано?

“Середземноморська дієта є раціоном, який піддавався найбільшому числу наукових досліджень за останній час, – каже лікар-дієтолог Тріша Ховард з Південного університету в США. – Я б сама рекомендувала середземноморську дієту будь-якій людині, яка хоче зробити своє життя здоровим”.

Середземноморська дієта називається за географічною ознакою, так як саме в районі Середземного моря живе найбільша кількість людей, які дотримуються цього раціону. Вона включає в себе багато фруктів, овочів, оливкової олії, горіхів і морепродуктів. Ця дієта насичена антиоксидантами, вона володіє протизапальним впливом на організм, що дуже істотно в справі профілактики численних хвороб.

Читайте також:  Низькооплачувана робота може стати причиною передчасної смерті

Деякі з переваг середземноморської дієти можна побачити досить швидко. Наприклад, пацієнти помічають поліпшення рівня холестерину, а також втрату ваги буквально через кілька місяців після переходу на дієту. Численні дослідження показують, що цей раціон володіє і довгостроковим позитивним впливом на здоров’я, оскільки знижує ризик розвитку хвороб серця і деяких типів раку.

Тріша Ховард наполягає на тому, що середземноморська дієта не є швидким способом позбавлення від проблем. Це певний стиль життя, якого слід дотримуватися протягом багатьох років, щоб витягти з нього максимальну користь.

“Завдяки цій дієті ви зміцнюєте своє здоров’я, – говорить експерт. – Але ви повинні продемонструвати готовність піти на певні зміни в тому, що ви їсте, і як готуєте. Не слід думати, що це несмачна дієта. Так, з неї виключено червоне м’ясо , і для деяких людей це може бути важко, проте в середземноморській дієті є маса смачних страв, які задовольнять найвишуканішим гастрономічним потребам. Крім того, це одна з найбільш недорогих дієт “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНА НАЙКРАЩА ДІЄТА ПРОТИ СТАРІННЯ

Читайте також:  Поєднання яких продуктів може призвести до проблем із підшлунковою залозою

СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКА ДІЄТА ВБИВАЄ РАКОВІ КЛІТИНИ

5 ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ЗАХИСТУ ВІД СЛАБОУМСТВА