Чинники, що знижують чоловічу фертильність, можуть призвести до неможливості чоловіка мати дітей.

Чоловіча фертильність – це здатність сперматозоїда запліднити яйцеклітину, даючи життя потомству.

Згідно з медичними спостереженнями, за останні два десятиліття помітно зросла кількість подружніх пар, що зазнають проблеми із зачаттям. Приблизно в 35-40% випадків причина криється в чоловічому безплідді.

Яка справжня причина низької чоловічої фертильності сказати складно. В даний час вважається, що основними факторами, що визначають фертильність чоловіка, є: вік, наявність шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю), умови праці, прийом анаболічних стероїдів, інфекції, що передаються статевим шляхом та інші.

Вплив куріння на чоловіче здоров’я

Досі вчені не можуть прийти до однозначного висновку: впливає куріння на плідність чоловіка чи ні? Дослідники і лікарі володіють лише непрямими доказами про потенційно негативний вплив куріння на якість сперми. Разом з тим, лікарі, все ж, радять чоловікам кидати курити, якщо вони планують заводити дітей.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
Негативний вплив алкоголю

На відміну від куріння, негативний вплив алкоголю на чоловічу репродуктивну систему доведено. При цьому слід зазначити, що помірне вживання спиртних напоїв (1 келих вина в день) не впливає на якість сперми.

Зловживання алкоголем може викликати атрофію статевих залоз. Як відомо, алкоголь погіршує діяльність печінки, що в свою чергу негативно позначається на продукції чоловічих статевих гормонів.

Фертильність і ЗПСШ

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), можуть надавати шкідливу дію на яєчка, тим самим створюючи перешкоду для відходу чоловічих статевих клітин з сім’яників в еякулят. Серед ЗПСШ, що впливають на фертильність чоловіка, найчастіше відзначають сифіліс, гонорею та хламідіоз.

При підозрах на захворювання, що передаються статевим шляхом, важливо якомога швидше пройти обстеження і адекватне лікування, поки інфекція не привела до ускладнень.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
Вплив умов праці

На фертильність чоловіка негативно впливають такі речовини, як пестициди, важкі метали, а також деякі фізичні фактори, зокрема, висока температура і радіація. Умови праці, з впливом перерахованих вище хімічних і фізичних чинників, можуть негативно відбиватися на плодючості чоловіка.

Прийом анаболічних стероїдів

Для збільшення силових показників деякі спортсмени (бодібілдери, культуристи) вживають анаболічні стероїдні гормони. Такі препарати знижують вироблення сигнальних гормонів гіпофіза і гіпоталамуса, тим самим знижуючи і вироблення сперми. Після різкого припинення прийому стероїдів розвивається синдром відміни, який супроводжується вираженими симптомами нестачі чоловічих статевих гормонів.

Вік

На відміну від жінок, чоловіки можуть мати дітей і в похилому віці. Чоловіча репродуктивна система в меншій мірі схильна до впливу віку. Тим не менш, можна сміливо стверджувати, що ймовірність успішного зачаття у молодих чоловіків вища. Такі фактори, як еректильна дисфункція і зниження статевого потягу, як правило, зустрічаються у старшій віковій групі, що, безсумнівно, впливає на чоловічу фертильність.

Читайте також:  Варикоцеле и бесплодие: диагностика и методы лечения
Мастурбація

За фізіологічним ефектом мастурбація нічим не відрізняється від повноцінного статевого акту, оскільки вона також призводить до оргазму і сім’явиверження. Якщо мастурбацією займатися часто, то запаси сперми зменшуються, що знижує вірогідність зачаття.

При плануванні дитини лікарі рекомендують чоловікам утриматися від мастурбації, особливо в середині менструального циклу жінки – період її максимальної плодючості.

Носіння тісної білизни

Як було сказано вище, висока температура негативно відбивається на якості сперми. При носінні тісної нижньої білизни температура яєчок збільшується, що призводить до загибелі сперматозоїдів, а значить і до зниження фертильності чоловіка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ ПРО ЧОЛОВІЧЕ ЗДОРОВ’Я І ГІДНІСТЬ

ПРИЧИНИ ВІДСУТНОСТІ ЕРЕКЦІЇ

ЯК БОРОТИСЯ З ДЕФІЦИТОМ ТЕСТОСТЕРОНУ