30 г. насіння гарбуза містять близько 150 ккал, 15 г. корисних жирів, і 8-10 г. рослинного білка. Розповідаємо, які ще є плюси у насіння гарбуза, і як включити їх в свій раціон.

Насіння гарбуза багате мінералами

Магній покращує настрій і сон. Марганець важливий при виробництві колагену, тому без нього у вас не буде здорової шкіри і кісток. Мідь надає енергії, а залізо допомагає доставляти кисень в клітини. Цинк підтримує імунітет, красу шкіри і гостроту зору. Всього одна порція гарбузового насіння забезпечує від 14 до 42% добової потреби в цих речовинах.

У ньому багато антиоксидантів

Гарбузове насіння

А саме каротиноїдів і вітаміну Е. Антиоксиданти знімають запалення в організмі, і завдяки цьому запобігають захворювання.

У гарбузовому насінні багато корисних жирів

Це один з кращих рослинних джерел омега-3. Вони захищають організм від серцевих захворювань, знижують ризик склерозування артерій і зменшують запалення.

Насіння гарбуза допомагають контролювати рівень цукру в крові

Дослідження показують, що цей продукт допомагає уникнути розвитку діабету 2-го типу і зменшує ризик ускладнень. Все завдяки тому, що насіння покращує регуляцію інсуліну і захищає органи від наслідків хвороби.

Воно зміцнює імунну систему…

Гарбузове насіння

Гарбузове насіння допомагає організму боротися з бактеріями і вірусами, але при цьому зазвичай не викликає алергії або непереносимості.

…І покращує якість сперми

Дослідження показують, що насіння гарбуза і олія з нього допомагають зберегти здоров’я простати. До того ж, брак цинку погіршує якість сперми і погано впливає на лібідо – а гарбузове насіння багате цим елементом.

Як його їсти?

Насінням гарбуза можна посипати практично будь-які страви: від вівсянки до тортів і тістечок. А олія з них можна додавати в коктейлі, йогурт, каші, десерти. Тільки не намагайтеся на ній смажити – така олія не переносить високих температур.

Ще один корисний і дуже «осінній» продукт – імбир. Розповідаємо, чому його потрібно включити в раціон, в статті “6 причин полюбити імбир“.