У багатьох продуктах харчування містяться речовини, які негативно відбиваються на стані імунної системи. Ми розповімо вам про 4 групи речовин, які можуть завдати шкоди імунітету.

Інгібітори ферментів

Інгібітори ферментів – це специфічні речовини, які пригнічують активність ферментів, що прискорюють засвоєння білків і амінокислот з харчових продуктів. Оскільки білки і амінокислоти є основними структурними елементами для клітин імунної системи, то надлишкової вживання продуктів з великою кількістю інгібіторів ферментів може завдати шкоди імунітету.

Інгібітори ферментів у великих кількостях містяться в таких продуктах як горох, квасоля, соя та інших бобових культурах. Примітно, що ці речовини стійкі до нагрівання. Навіть після 40-хвилинної варіння інгібітори ферментів не руйнуються. Подібні речовини містяться і в курячих яйцях, але вони при нагріванні руйнуються, тому приготовлені яйця не несуть ніякої небезпеки вашому здоров’ю.

Антивітаміни

Всякому вітаміну по антивітаміну! Речовини, що руйнують вітаміни, були відкриті порівняно недавно. Цікаво, що поряд з вітамінами, вони присутні в продуктах харчування. Найпопулярнішим з таких антивітамінів є фермент, що руйнує вітамін С – аскорбатоксідаза. Ця речовина входить до складу багатьох свіжих фруктів і овочів, наприклад, в брюсельську капусту, кабачки, огірки та інші. Фахівці рекомендують з’їдати страви зі свіжих овочів якомога швидше, оскільки в нарізаних овочах аскорбатоксідаза діє швидше через доступ кисню.

Відомими антивітамінами також є тіаміназа (фермент, що руйнує вітамін В1) і білок авідин, що зв’язує в травному тракті вітамін біотин.

Через велику кількість антивітамінів в їжі, організм недоотримує вітаміни, які в тому числі необхідні для підтримки оптимальної опірності організму.

Користь для імунітету

Насичені жирні кислоти

Самі по собі насичені жирні кислоти не несуть небезпеки для імунної системи. Однак їх шкода обумовлений негативним впливом на серцево-судинну систему.

Як відомо, надмірне вживання їжі, багатої насиченими жирними кислотами (свинина, яловичина, баранина), сприяє підвищенню рівня «поганого» холестерину, який з часом осідає на судинах. Так розвивається атеросклероз, який ускладнює роботу серця, легенів і імунної системи.

Щоб уникнути подібних проблем рекомендується вживати їжу, багату омега-3 ненасиченими кислотами. Їх багато в жирній морській рибі, оливковій та лляному маслі.

Речовини, які демінералізуються

У продуктах харчування є речовини, які зв’язуються з мінералами, не даючи останнім можливості засвоїтися в кишечнику. Як правило, такі речовини зв’язуються з цинком, залізом, кальцієм і марганцем. А це ключові мікроелементи, необхідні для нормальної діяльності імунної системи.

Речовинами, які демінералізуються є:

  • поліфеноли, що містяться у великих кількостях в чаї та кава;
  • фітин, яким багаті злаки, бобові, картоплю і горіхи;
  • щавлева кислота, яка входить до складу шпинату, щавлю, червоного буряка та інших овочів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПОПОВНИТИ ЗАПАСИ ВІТАМІНІВ УЗИМКУ

ІМУНІТЕТ І ВІТАМІНИ

ВІТАМІНИ ДЛЯ ІМУНІТЕТУ