Зневажливе ставлення до нежиті може закінчитися плачевно. Хвороба приймає затяжний характер і призводить до серйозних ускладнень. Тому жартувати з нежиттю не варто. При перших симптомах – дійте!

Банальний нежить?

«Подумаєш, нежить … Дрібниця, який пройде через кілька днів, навіть якщо його не лікувати». Саме так багато хто з нас ставляться до застуди, яка обмежується лише закладенням носа. До слова, в більшості випадків нежить (або по-науковому – риніт) дійсно зникає безслідно за кілька днів, але не завжди удача до нас так прихильна.

Так, якщо нежить не лікувати, а пустити все на самоплив, то проблема може посилитися. Все починається з затяжного нежитю, який з часом може призвести до таких серйозних ускладненнями як синусит, отит, ларингіт, фарингіт і іншим.

Коли бити тривогу?

Кращим варіантом буде, якщо лікуванням нежиті ви займетеся при перших же симптомах. Якщо ж нежить турбує вас довше 10 днів, то це повинно насторожити, особливо якщо нежить супроводжується такими симптомами як сонливість, погіршення загального стану і втому. Ці симптоми вказують на поширення інфекційно-запального процесу в інші частини дихальних шляхів.

Затяжний нежить змушує хворого тривалий час дихати ротом, що може привести до болю в горлі.

Чому нежить «затягується»?

У переважній більшості випадків нежить виникає в результаті вірусної інфекції, рідше бактеріальної. Наскільки довго вам доведеться «помучитися» з нежиттю залежить від наступних факторів:

• виду інфекційного збудника. Існує більше 200 різних вірусів, здатних викликати нежить;

• стану імунітету. Сильна імунна система, як правило, не дозволяє нежиті «розгулятися», а інфекційний процес швидко придушується;

• наявності хронічних захворювань. При хворобах серцево-судинної, ендокринної або травної систем нежить може затягуватися надовго;

• зовнішніх несприятливих факторів, наприклад, переохолодження;

• анатомічних особливостей дихальних шляхів (наприклад, при викривленні носової перегородки нежить триває довше звичайного).

Тактика лікування при нежиті

Грамотне лікування нежиті включає в себе кілька компонентів, спрямованих на усунення різних патологічних ланок захворювання. В першу чергу, хворому необхідно усунути дію агресивних зовнішніх подразників, таких як холод або пил, а також частіше провітрювати приміщення і стежити за рівнем вологості.

Важлива складова в лікуванні нежиті – регулярний туалет носової порожнини. Ніс бажано промивати сольовим розчином, що допоможе зняти запалення і набряк слизової оболонки.

У лікуванні нежиті необхідна системна терапія, спрямована на усунення запального процесу і підвищення імунного статусу, що дозволить швидше впоратися з інфекційними агентами (вірусами і бактеріями).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНФЕКЦІЙНИЙ ЧИ АЛЕРГІЧНИЙ НЕЖИТЬ?

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ПРИ ЗАСТУДІ І НЕЖИТІ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗАКЛАДЕНИЙ НІС?