Фізичні вправи при захворюваннях нирок сприяють поліпшенню кровообігу в черевній порожнині, що позитивно позначається на стані нирок.

М’язова система і сечовидільний апарат

М’язова і сечовидільна системи тісно пов’язані між собою як на фізіологічному, так і на функціональному рівні. Як відомо, діяльність нирок спрямована на виведення продуктів метаболізму, які потрапляють в кров, у тому числі і від м’язової активності. При виконанні фізичної роботи у людини змінюється кількісний і якісний склад сечі. В ній з’являються речовини, які зазвичай були відсутні, або були присутні в сечі в незначних кількостях. Таким чином, під впливом м’язової роботи відбувається посилення видільної функції нирок, а також поліпшується регуляція кислотно-основного балансу. Такі позитивні зміни пов’язані із зміною ниркового кровотоку і функцій окремого взятого нефрона. Варто відзначити, що з ростом адаптації до фізичних навантажень підвищується і стійкість функції сечовидільної системи.

Читайте також:  Лікар пояснив, які порушення ховаються через сильну втому восени

Крім того, деякі фізичні вправи і масаж роблять прямий вплив на кровопостачання нирок, що призводить до зменшення запальних процесів в сечовидільній системи.

Як правило, помірні фізичні навантаження сприяють збільшенню діурезу, в той час як вправи великої інтенсивності приводять до помітного зниження діурезу.

Комплекс вправ

Існує кілька комплексів вправ, призначуваних при різних ниркових захворюваннях. У даній статті ми пропонуємо ознайомитися з найпростішим комплексом, який складається всього з трьох вправ.

Вправа №1

Встаньте прямо, ноги на ширині плечей, стопи розташуйте паралельно один одному. На вдиху поволі підніміть руки в сторони на рівні плечей. Долоні рук звернені вниз, а пальці рук тримайте разом. На видиху повільно нахиляйтеся вліво, поки права рука встане вертикально над головою. Нахилятися слід, не згинаючи ніг у колінах. Після видиху потрібно повернути голову вгору вправо і дивитися на долоню правої руки протягом декількох секунд, затримавши дихання. Після цього зробіть неглибокий вдих і плавно поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 2 рази в кожну сторону.

Читайте також:  Лікар пояснив, які порушення ховаються через сильну втому восени
Вправа №2

Встаньте прямо, розташуйте ступні рівно. Напружте литкові м’язи, стегна і сідниці, спину тримайте прямою. У такій позиції поволі вдихніть повітря протягом 10 секунд. Потім розташуйте руки на область нирок, затримайте дихання і починайте тиснути руками на кожну нирку, при цьому прогинаючись назад наскільки це можливо.

Вправа №3

Початкове положення як у вправі №2. Повільно вдихніть, рахуючи до 10, після чого затримайте дихання і починайте енергійно шльопати область нирок. Якщо руки намочити холодною водою, то це поліпшить стимуляцію нирок.

Протинабряковий масаж

Захворювання нирок нерідко супроводжуються набряками. Для зменшення набряклості корисною буде техніка щадного дренування лімфатичної системи. Погладжуйте уражену область повторюваними рухами в напрямку серця. Якщо маються набряки на ногах, то спочатку необхідно зробити масаж стегон (знизу вгору), після чого вже перейти до литок. Для поліпшення кровообігу рекомендується змастити ноги маслом. По можливості, намагайтеся піднімати ноги вгору, це поліпшить лімфовідтік.

Читайте також:  Лікар пояснив, які порушення ховаються через сильну втому восени

Дія цих вправ і масажу в першу чергу спрямована на поліпшення кровообігу в черевній порожнині, нормалізації обмінних процесів і загальне зміцнення організму.

Протипоказання

Фізичні вправи при захворюваннях нирок можуть бути протипоказані в залежності від стану хворого. Зазвичай фізичні навантаження не рекомендуються при:

  • загальному важкому стані хворого;
  • загрозі внутрішніх кровотеч;
  • сильних болях під час виконання вправ.

При захворюваннях нирок лікарі рекомендують уникати переохолоджень і простудних захворювань. Після закінчення курсу лікування необхідно регулярно здавати сечу, не допускати надмірних навантажень на спину і дотримуватися збалансованого харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОСТРИЙ ПІЄЛОНЕФРИТ

ХРОНІЧНИЙ УРЕТРОПРОСТАТИТ

ХВОРОБИ НИРОК