Судоми в литковому м’язі – проблема, яка турбує багатьох. Часто м’язові судоми виникають в самий невідповідний момент. У таких випадках важливо правильно надати першу допомогу, щоб якомога швидше позбутися від неприємних відчуттів.

Судоми литкових м’язів: які їх основні причини?

М’язова судома являє собою раптовий м’язовий спазм, який сприяє появі сильного болю. Больові відчуття при судомах литкового м’яза можуть бути різкими і дуже сильними.

Під час судоми людина відчуває надмірне навантаження на м’яз через сильне його скорочення. Іноді судома литкового м’яза також зводить і м’язи стопи.

Причини судоми литкового м’яза можуть бути самими різними. Це і скупчення надмірної кількості молочної кислоти, і порушення кровообігу, і переохолодження, а також дисфункція нервів, відповідальних за роботу м’яза. Ці явища можуть носити тимчасовий характер, наприклад, при тривалому сидінні в незручній позі.

У деяких випадках судоми литкових м’язів свідчать про серйозні патології, наприклад, епілепсії, гіпокаліємії (низькому рівні калію в організмі), правці та інших захворюваннях. Однак найчастіше судоми турбують людину при надмірних фізичних навантаженнях, при вагітності і ожирінні.

Масаж і тепло – перша допомога при судомах в литкових м’язах

Якщо судоми не відрізняються сильними больовими відчуттями, то спочатку можна з ними впоратися за допомогою простого масажу і теплових процедур. Почніть з масажу. Легкими погладжуючими рухами масажуйте постраждалу ногу. Не потрібно натискати на м’яз і сильно розминати. Рухи повинні бути трохи інтенсивнішими погладжувань.

Після масажу ногу слід гарненько укутати для збереження тепла. У поєднанні з масажем, а також мазями тепло відмінно справляється з болем під час судом литкових м’язів.

судоми

Знеболюючі та міорелаксанти на допомогу при судомах

Якщо вас часто турбують судоми литкових м’язів, то у вашій аптечці повинні бути спеціальні знеболюючі мазі на основі нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), наприклад, бензокаїну, прокаїну, камфори. Активні речовини, що містяться в мазі, проникають в шкіру, сприяючи зняттю хворобливих відчуттів.

У разі, коли судома триває більше 10 хвилин, то можна скористатися міорелаксантами. При цьому варто відзначити, що ці препарати починають діяти через 20-30 хвилин після їх застосування.

Всі перераховані вище методики усунення судоми литкового м’яза (масаж, тепло, препарати) спрямовані на усунення больового відчуття при судомах. Якщо у вас судоми виникають часто, то вам неодмінно варто звернутися до лікаря, оскільки такий симптом може вказувати на наявність деяких захворювань, які потребують лікування. У подібних випадках судоми литкових м’язів повністю зникнуть після лікування основного захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СУДОМИ М’ЯЗІВ: ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО СУДОМИ ЗВОДЯТЬ НОГИ?