Сльозотеча, почервоніння очей та їх закисання – типові симптоми кон’юнктивіту.

У вашого малюка знову почервонілі закислі оченята? Схоже на кон’юнктивіт. Кожна мама повинна бути в курсі, які різновиди цієї хвороби зустрічаються, і як з ними боротися.

Що таке кон’юнктивіт?

Кон’юнктивіт являє собою запалення слизової оболонки ока – кон’юнктиви. Це досить поширене захворювання. І дуже часто воно зустрічається у дітей.

Симптоми кон’юнктивіту

До основних симптомів кон’юнктивіту відносяться почервоніння очей, різь і біль в очах, сльозотеча, гнійні виділення. Причому у кожного різновиду захворювання є свої симптоматичні нюанси.

Причини кон’юнктивіту і його різновиди

Причини появи кон’юнктивіту досить різноманітні. Фахівці виділяють кілька основних різновидів кон’юнктивіту, в залежності від причини його виникнення:

  • бактеріальний кон’юнктивіт
  • вірусний кон’юнктивіт
  • алергічний кон’юнктивіт
  • реактивний кон’юнктивіт
Бактеріальний кон’юнктивіт

Появу цього різновиду хвороби провокують бактерії – стрептококи, стафілококи, гемофільна паличка та інші. Вони можуть заноситися в очі руками малюка або з верхніх дихальних шляхів. Діти часто заражаються цим різновидом кон’юнктивіту один від одного.

Симптоми. Бактерії можуть досить довго “сидіти” безсимптомно, але при ослабленні імунітету «включаються». Очі дитини червоніють, з’являється різь, сльозотеча, повіки набрякають, через кілька днів утворюються гнійні виділення. На віях постійно висять засохлі кірки. Хворіють відразу обидва ока.

Лікування. Цей вид кон’юнктивіту може пройти сам протягом 5-6 днів. Але зазвичай його лікують за допомогою крапель і мазей, до складу яких входять антибіотики. Від виділень і кірок оченята очищають за допомогою ватного тампона, який змочують у кип’яченій воді.

Вірусний кон’юнктивіт

Причиною його появи є віруси. Зазвичай вірусний кон’юнктивіт виникає разом з сезонними застудами та епідеміями ГРВІ. Передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше спочатку страждає одне око, а через кілька днів у процес включається друге.

Симптоми. Для вірусного кон’юнктивіту також характерні різь в очах їх почервоніння і сльозотеча. Виділення з очей більш прозорі, ніж при бактеріальному, водянисті, але теж склеюють вії. Часто супроводжується нежиттю, кашлем іншими ознаками застуди, можуть запалюватися лімфовузли на шиї і за вухами.

Лікування. Боротися з вірусами, які «напали» на кон’юнктиву, важко, тому що ефективних засобів на даний момент немає. Можна полегшити неприємні відчуття за допомогою спеціальних мазей, і зняти симптоми, застосовуючи таблетки парацетамолу або ібупрофену. Можливе призначення лікарем крапель з кортикостероїдами.

Алергічний кон’юнктивіт

Алергічний кон’юнктивіт є одним із проявів алергічної реакції. Зазвичай алергічний кон’юнктивіт проявляється під час сезонних полінозів, тобто коли активно цвітуть трави і дерева.

Симптоми. Головна відмітна особливість цього різновиду кон’юнктивіту – різкий прояв симптомів. Очі сильно сверблять, може бути різь, сильне сльозотеча. Паралельно з’являються чхання, нежить. Якщо це поліноз, то після дощу, коли пилок перестає літати в повітрі, відразу настає помітне поліпшення.

Лікування. Призначають антигістамінні краплі.

Реактивний кон’юнктивіт

Цей різновид хвороби з’являється у відповідь на вплив токсичних подразнюючих речовин. Реакцію можуть викликати дим, випаровування, контакт з дратівною рідиною.

Симптоми. Сильний біль при русі очима, можливо також сльозотеча. Свербежу при цьому зазвичай не буває.

Лікування. Використовують мазі, що полегшують стан. Рекомендують уникати контакту з дратівливими речовинами.

Кон’юнктивіт у самих маленьких

Груднички хворіють кон’юнктивітами досить часто. Вся справа в тому, що в перший місяць життя імунна система ще не досить зміцніла і будь-яка інфекція розвивається досить легко.

Немовля може заразитися «шкідливими» бактеріями при народженні, під час проходження по родових шляхах. Серед загрозливих кон’юнктиві очей бактерій можуть виявитися гонококи – бактерії, які передаються статевим шляхом. Якщо мати заражена ними, то і малюк при народженні ризикує їх «роздобути». Цей різновид виділяють в самостійне захворювання під назвою бленорея новонароджених.

Для профілактики розвитку кон’юнктивіту відразу після народження грудничку закапують в очки спеціальний антимікробний розчин.

До кон’юнктивіту у найменших потрібно ставитися серйозно, так як хвороба може призвести до сліпоти. Тому при появі симптомів захворювання треба відразу звертатися до лікаря. Він визначить різновид хвороби і призначить відповідне лікування.

Слідкуйте за станом очей вашої дитини, не запускайте кон’юнктивіт, якщо він з’явився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК І ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

ПЛАНУЄМО ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК. ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News