Приблизно 10 % людей знайомі з цією проблемою. Невже єдиний вихід – це повністю відмовитися від косметики ?

Звичайно , ризик алергії значно підвищується , якщо ви користуєтеся неякісною продукцією , але , на жаль , косметика відомих світових брендів також може викликати алергію. Схильність до подібного роду алергії пояснюється особливостями конкретного організму, тобто , індивідуальною сприйнятливістю імунної системи до певного класу хімічних речовин. Які ж речовини найчастіше викликають алергію ?

Віддушки

Запам’ятайте просте правило : чим сильніше виражений аромат в засобі , тим більше в нього додано ароматизаторів « ідентичних натуральним ». До речі , ще велике питання , які ароматизатори менш шкідливі: синтетичні або натуральні . Тут знову ж таки питання індивідуальної переносимості , наприклад , натуральні ефірні масла нерідко викликають важку алергію. І навіть якщо виробник вказує , що засіб «без запаху» , будьте напоготові: віддушки додають скрізь, оскільки завжди потрібно приховати запах вихідної сировини.

Консерванти

І без них теж не обійтися , адже всілякі формальдегіди і парабени подовжують термін зберігання косметичного засобу . Тут правило таке : чим довше строк зберігання засобу , тим вище концентрація агресивних хімічних сполук у засобі , і тим , відповідно, вище ризик алергічної реакції. І, до речі , будьте обережні з натуральними консервантами , наприклад , бджолиний віск у багатьох може викликати алергію.

Барвники

І ще одне правило: чим насиченіший колір косметичного засобу , тим більше в ньому агресивних барвників. У « групі ризику» яскраво-червоні , малинові та ін. губні помади , тіні насичених кольорів , водостійкі олівці , підводки і туш . Якщо у вас є схильність до алергії , то від таких засобів для наведення краси краще відмовитися однозначно.

Прийоми виробника

Позначка «гіпоалергенні » ще нічого не гарантує , також як і горде позначення «органічний продукт». Першу маркування виробник має право ставити в тому випадку , коли продукт пройшов випробування на добровольцях , але ж це ще не означає , що ви не станете винятком. Що ж до органічних продуктів , як вже було сказано , деякі натуральні інгредієнти можуть викликати серйозну алергію.

Основні ознаки

Виразність симптомів може бути різною , від незначного почервоніння шкіри до великих пухирів. Дерматологи і алергологи виділяють наступні варіанти алергії на косметичні засоби:

Підвищена чутливість до конкретного засобу зовні мало проявляється , проте відчувається стягнутість шкіри і неприємне поколювання .

Контактний дерматит або роздратування характеризується почервонінням і лущенням шкіри. Іноді можуть з’явитися дрібні бульбашки або відчувається свербіж .

Алергічний контактний дерматит – найбільш серйозна форма алергії , при якій зазвичай через 5-7 днів після контакту з дратівливою речовиною з’являється свербіж , висип , сухість , можуть з’явитися пухирі.

Як уникнути алергії

На жаль , це не завжди можливо , однак якщо пам’ятати про запобіжні заходи і дотримуватися деяких основних правил , то ризик розвитку алергії значно знижується. І насамперед обережність потрібно проявити людям з сухою , чутливою шкірою , у них алергія розвивається частіше, чим у інших .

Вивчайте етикетки. Якщо ви « завзятий алергік » , то заведіть собі список заборонених інгредієнтів , тих , які особисто у вас можуть викликати алергічну реакцію. Звіряйте склад засобу з цим списком завжди , коли вирушаєте за покупкою косметики.

Шкірний тест. Перш ніж наносити на обличчя новий крем , обов’язково протестуйте його на внутрішній частині зап’ястя або ліктьовому згині. Протягом доби стежте за реакцією.

Прості склади. Чим простіша формула засобу , тим вище ймовірність уникнути алергії. Пояснення цьому просте: більше інгредієнтів – вище ризик. До того ж у «простому» засобі простіше розібратися , тобто , легше виявити винуватця алергії.

Уникайте яскравої і водостійкої косметики. Нагадаємо , що вона частіше викликає алергію , тому таких засобів алергікам слід однозначно уникати.

Запобіжні заходи

Краще відмовитися від покупки засобу, якщо його термін придатності наближається до кінця . Чим свіжіший косметичний засіб , тим менший потенційний ризик.

Якщо засіб поміняв консистенцію і виглядає зіпсованим не шкодуючи , викидайте його , навіть якщо термін зберігання ще не вийшов.

Не тримайте косметику біля гарячих батарей і уникайте прямого попадання сонячних променів.

Тримайте ємності , в яких зберігаються косметичні засоби , закритими. А при нанесенні беріть потрібну вам порцію засобу тільки чистими руками.

Спонжи , пензлики , аплікатори – мийте їх якомога частіше.

Не забувайте про якісне очищення обличчя і тіла двічі на день : вранці і ввечері.

Не чіпайте обличчя руками , особливо якщо на нього нанесений макіяж .

Парфумерні засоби наносіть на одяг , а не на шкіру.

При перших же ознаках алергії відмовтеся від засобу.

Тимчасово відмовтеся від косметики , якщо у вас є ознаки герпесу або кон’юнктивіту. Макіяж можна наносити тільки на здорову шкіру та слизові оболонки.

Не користуйтесь чужими косметичними засобами і не діліться своїми .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АЛЕРГІЯ НА СОНЦЕ: ПРИЧИНИ ТА СПОСОБИ УСУНЕННЯ

АЛЕРГІЯ НА ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ

ОСНОВНІ ПРАВИЛА АЛЕРГІКА

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News