Деякі зовнішні зміни родимок і родимих ​​плям повинні насторожити вас. Можливо, це початок злоякісного процесу. Поки не пізно, потрібно звернутися до лікаря. Меланома повністю виліковується, якщо почати лікування вчасно.

Меланома – один з найагресивніших видів раку шкіри, який дуже швидко поширюється і метастазує. Розвивається ця пухлина з меланоцитів шкіри – клітин, що синтезують пігмент меланін.

Меланома може розвинутися в будь-якому віці, починаючи з підліткового. На жаль, в нашій країні рівень смертності від меланоми складає близько 95%, що є катастрофічною цифрою. Наприклад, в США і країнах Європи від меланоми помирають всього 3-4% хворих. А все тому, що в цих країнах проводиться грамотна профілактика захворювання, раніше її виявлення і стандартизований протокол лікування, що передбачає видалення 2 см здорових тканин, що оточують пухлину.

Після видалення меланоми людина може жити повноцінним життям, і їй не потрібно ніякого додаткового лікування, хіба що систематичне спостереження в лікаря-дерматоонколога.

Для успішної боротьби з меланомою вкрай важливо виявляти симптоми на початкових етапах розвитку захворювання. Слід уважно стежити за станом своїх родимок, і при будь-яких змінах – звертатися до лікаря.

діагностика меланоми

ABCDE-діагностика меланоми

В Америці розробили спеціальну ABCDE-діагностику родимок, яку можна провести самостійно.

Асиметрія (A-Asymmetry)

Нормальні родимки, як правило, симетричні. Проведіть посередині родимки уявну вісь. Якщо половинки родимки однакові, то хвилюватися не варто, а якщо ні, то слід звернутися до лікаря.

Границя (B-Border)

У здорової родимки границі завжди чіткі. Якщо ж родимка має розмиті або нерівні краї, то її можна вважати підозрілою. Необхідне проведення подальшого дерматологічного дослідження такої родимки у фахівця.

Колір (C-Colour)
 
Здорові родимки, як правило, пофарбовані рівномірно. Колір родимки може бути від світло-коричневого і до темно-коричневого, майже чорного. Якщо ж родимка має деякі вкраплення інших кольорів, то вона підлягає подальшому дослідженню і спостереженню. Можливо, лікар порадить вам видалити таку родимку.

рак шкіри

Діаметр (D-Diameter)

Якщо родимка за розміром більша, ніж гумка на простому олівці (приблизно 6 мм в діаметрі), то її слід показати лікарю. Майте на увазі, що навіть якщо така родимка не має яких-небудь інших відхилень, то її все одно потрібно показати фахівцеві.

Зміни (E-Evolution)

Будь-які зміни в родимках повинні насторожити вас. Змінитися може розмір, чисельність, симетрія, межі або колір родимок і родимих ​​плям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕЛАНОМА: СИМПТОМИ, ПРИЧИНИ, ЧИННИКИ РИЗИКУ, ЛІКУВАННЯ

ТОП-10 ФАКТІВ ПРО ЗЛОЯКІСНУ МЕЛАНОМУ

ХТО НАЙЧАСТІШЕ ХВОРІЄ НА РАК