Головними розсадниками бактерій прийнято вважати сидіння унітазів, поручні в громадському транспорті і гроші. Але ми забуваємо, що на роботі і вдома нас оточують нітрохи не менш брудні предмети. Згідно з новим дослідженням CBT Nuggets, клавіатура офісного ноутбука містить набагато більше мікробів, ніж можна було уявити.

Найбрудніші предмети в офісі

На клавіатурі комп’ютера міститься в 20 тисяч разів більше бактерій, ніж в унітазі, а мишка в 45 тисяч разів гірше кнопки зливу. Уже схопилися за спирт та антисептичні серветки? Протріть заодно і пропуск, який ви використовуєте при вході в офіс: він може зібрати в 243 рази більше бактерій, ніж іграшки для домашніх тварин.

Щоб отримати ці лякаючі дані, дослідники перевірили п’ять клавіатур, тачпадів, мишок, телефонів і пропусків, якими співробітники компанії CBT Nuggets користуються щодня. На пропусках виявилося в середньому 4,620,000 бактерій на квадратний дюйм, а на тачпадах – всього близько 810.

1 дюйм = 2,54 см

Серед мікробів, які вторглися в наш робочий простір, знайшлося місце для грампозитивних, грамнегативних бактерій і бацил. Деякі з них можуть викликати харчове отруєння або стафілококову інфекцію, тому їсти, паралельно працюючи на комп’ютері – найгірше, що може придумати офісний працівник.

Розсадник бактерій у вашому дом і кишенях

Нещодавно вчені офіційно спростували правило 5 секунд: їжа, швидко піднята з підлоги, все одно виявиться брудною. Але у вашому будинку є місця, більш небезпечні, ніж кухонна підлога.

Американський мікробіолог Чарльз Герба витратив багато часу на вивчення бактерій, що мешкають на побутових поверхнях. В рамках дослідження 1998 він перевірив, наскільки добре чистячі засоби знищують бактерії кишкової палички на підлозі, столі і ручці холодильника.

Виявилося, що якщо підлога містить в середньому близько 3 колоній бактерій на квадратний дюйм, то ручка холодильника – 5,37, а кухонний стіл – 5,75 колоній. Але найбрудніша річ на вашій кухні – губка для посуду. Більшість людей ніколи її не дезінфікують, тому цей «засіб для чищення» може накопичити більше 20 мільйонів бактерій на квадратний дюйм.

Те ж саме відбувається і в ванній кімнаті. Багато людей турбуються про чистоту стільчака, але дверна ручка в туалеті і змішувач раковини набагато брудніші (0,68 колоній проти 34,65 і 15,84 відповідно).

Речі стають брудними, коли до них торкається багато рук, але ми не думаємо про ручку холодильника або змішувачі як про потенційну небезпеку.

Одне дослідження показало, що 95% мобільних телефонів медичних працівників були забруднені внутрішньолікарняними мікробами. З них більшу частину становили антибіотикостійкість бактерії (MRSA). Насторожує? Ретельно мийте руки після відвідування лікарні і не забувайте протирати свій смартфон.

Подумайте також про те, скільки людей раніше доторкалося до грошей у вашому гаманці. Вивчення однодоларових купюр в США демонструє, що 94% з них були колонізовані бактеріями, 7% з яких виявилися патогенними для здорових людей, а 87% становили небезпеку для пацієнтів з ослабленою імунною системою.
 
Вся ця моторошна статистика створена зовсім не для того, щоб перетворити вас в мізофобія або параноїка. Але миття рук – один з кращих способів запобігти харчове отруєння і зберегти здоров’я.

А що з громадським транспортом?

У громадському транспорті більш небезпечним є не харчовий шлях передачі інфекції, а повітряно-крапельний. Саме тому в сезон епідемії грипу саме транспорт стає головною загрозою нашому здоров’ю. Наша інфографіка наочно демонструє, як вірус поширюється від одного єдиного необережного чиха. Захворіли? Сидіть вдома. А якщо не хочете заразитися в натовпі, єдиним ефективним способом профілактики грипу буде щеплення.

Джерело: Likar.info