80-річний Армен Джигарханян одружився на 36-річній Віталіні Цимбалюк-Романівською 25 лютого. Шлюби, де різниця між подружжям 35 років і більше, вже не викликають здивування, причому не тільки серед зіркових пар, вважає сексопатолог Ганн Турбал. Залишивши осторонь тему психологічної сумісності, поговоримо про інтимну сторону таких відносин.

Різниця 35 років краще, ніж 20

Піки сексуальної активності у чоловіків і жінок різні, і нерідко сексологи говорять, що вони збігаються у 20-річної дівчини і 40-річного кавалера. Але все трохи складніше. Чоловік в такому союзі як би «підтягує до себе» партнерку, якій треба менше, але вона поступається. Коли підстьобує криза середнього віку, чоловік в нових відносинах відчайдушно намагається довести свою спроможність, активізує інтимне життя. Так, є чимало людей в цьому віці, чий інтерес перемикається на кар’єру, а тема сексу «Не фонить», але вони навряд чи стануть чарувати жінку набагато молодшу за них. Якщо «біс в ребро», 40-річний партнер швидше буде виступати наставником для дівчини – і це включає в себе чимало контролю. А така поведінка рідко допомагає досягти гармонії. Як не дивно, 55-річний джентльмен буде куди тактовнішим. З ним молода дівчина зможе по-справжньому розкритися. Та й потреби у них приблизно однакові: трохи інтиму і ніжності. Звідси – одна з причин таких нерівних відносин (крім меркантильних інтересів).

Ось тільки через 5-10 років збіг потреб зникає, і цей розрив стрімко наростає. Чоловік нерідко втрачає силу або виконує подружній обов’язок «для галочки», а жінка тільки «входить у смак».

Фрейд і не підозрював

Сексуальні фантазії: тут все теж несподівано. Ще на початку минулого століття психоаналітики стверджували: якщо чоловік старший на 20-25 років, дівчина шукає в ньому батька. При цьому на нього несвідомо переносяться ті очікування, які були в дитинстві до ідеального тата: повинен потурати, пестити і леліяти. Але також домішується негатив, накопичений у відносинах з реальним батьком. Наприклад, чоловік мало емоційний, а молода дружина приписує йому холодність і черствість свого реального батька. Гра в ліжку в «папіка» і «доцю» надає нездорово-інцестуозний відтінок інтимного життя. Причому «дитинка» може перебільшувати свою молодість, хоча пройдуть роки, і зациклитися навіть на інфантильній сексуальності.

Якщо чоловік набагато старший, ніж батько жінки, це, звичайно, ситуація ще більш дивна, але образ батька йому підходить менше. І куди більше шансів, що в ліжку і життя партнерка буде бачити в ньому реальну людину, а не відображення своїх фантазій.

Але є і «ложка дьогтю»: в якій би хорошій формі не був літній партнер, деякі прикмети старості дружина зчитує. Старечий запах, зморшкувата шкіра можуть послаблювати сексуальний потяг жінки.

А якщо це хвороба?

Геронтофілія – ​​сексуальний потяг до людей похилого і старечого віку. І – так, це вважається перверсією. Але далеко не всяка пара з величезною різницею у віці потрапляє під таке визначення. Запідозрити недобре можна, тільки якщо жінка взагалі не здатна відчувати оргазм з однолітками і чоловіками не набагато старшими за неї. Але найважливіший момент в іншому: до партнера притягують не його видатні фізичні або душові якості, а недоліки, ставлення до зв’язку з ним подвійне. Наприклад, жінці противно, але саме це її збуджує або хвилює безпорадність, слабкість партнера.

«Мій ласкавий і ніжний звір»

Одвічний парадокс: жінка хоче зустріти статусного, сильного «альфа-самця» і насолоджуватися його турботою, чуйністю, ніжністю – всім, що властиве більш жіночним чоловікам. Деякі бачать здійснення цього бажання – в стосунках з літнім представником «сильної статі». Адже чоловік з минулим, з лідерськими якостями, сильним характером після клімаксу стає жіночнішим. Рівень тестостерону падає, а естрогену зростає. Багато що в нашій поведінці визначає гормональний фон: високий рівень тестостерону пригнічує емпатію. Вчені довели це незвичайними експериментами: якщо ввести велику дозу чоловічого гормону жінці, вона втрачає здатність розпізнавати відтінки емоцій на фотознімках. Якщо ж, навпаки, жіночі гормони вводили добровольцю, він ставав на порядок уважнішим до чужих переживань, міміки, слів.

Чоловікові після 60 років необхідно в 2-3 рази більше часу, щоб досягти ерекції, ніж раніше. Навіть ті, хто не думає про це усвідомлено, вчаться задовольняти жінок в разі, якщо потенція пропаде. А такі експерименти з тілом партнерки приносять багато приємних відкриттів. Секс в старості починається асоціюватися з близькістю, стає емоційно насиченою подією. Можна сказати, чоловік і жінка говорять майже на одній мові. Правда, пенсіонеру вже недостатньо візуальної стимуляції: побачивши оголене тіло, він не відразу «рветься в бій». Іноді у партнерки це підриває відчуття бажаності, впевненість в собі як в жінці.

Табаков і Зудіна

Секс буде рідко, але обов’язково

Далеко не у всіх роки знижують статевий потяг. Відомо чимало прикладів, коли в нього завжди воно, навпаки, зростало. За даними західних досліджень (у нас такої статистики немає), 39% чоловіків старше 75 років живуть сексуальним життям. Більшість – 1-2 рази на місяць. Але пропускати інтим небезпечно: досить перерватися на місяць, і лібідо зовсім згасне. Адже в старості першими відмирають ті здібності, які не є необхідними для виживання людини.

Існує міф про те, що в такій парі літній партнер «підживлюється» енергією подружжя, «вампір». У цьому є частка істини. По-перше, вміла і терпляча коханка здатна розбудити потенціал чоловіки, а успішне інтимне життя позитивно впливає на здоров’я, впевненість в собі, загальну бадьорість чоловіка. По-друге, при тривалих відносинах партнери неусвідомлено підлаштовуються один під одного: під темп рухів, мови, міміки. Це відмінно позначається на зовнішності чоловіка, але дружина ризикує виглядати старшою за свої роки.

Звичайно, прогнози медиків стосуються середньостатистичної ситуації. А в реальності спортивна людина, з тренованими м’язами (в тому числі тазового дна) – це зовсім інший сивий коханець, ніж страждалець з купою хвороб. Потенція залежить від загального стану системи кровообігу. Тому здоровий спосіб життя і турбота про себе здатні творити чудеса.

Автор: Аліна Мірошникова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОЛОВІЧА ТОЧКА ЗОРУ: ПО ВІДНОСИНИ І ЗНАЙОМСТВА

ЯК ОСВІЖИТИ СЕКС У ШЛЮБІ І ПОВЕРНУТИ ПРИСТРАСТЬ

10 СЕКРЕТІВ ІДЕАЛЬНОГО ШЛЮБУ