Надмірна худорлявість не менш серйозна проблема, ніж зайва вага. Дізнайтеся, як набрати відсутню масу тіла.

Проблема надлишкової маси тіла – одна з основних бід сучасного суспільства. Але, як не дивно, існує чимало «екстремально» струнких людей, які хотіли набрати кілька зайвих кілограмів.

Брак маси тіла часто зустрічається в підлітковому віці, коли в організмі відбуваються певні гормональні зміни. Але і серед дорослих чимало тих, хто відчайдушно намагається набрати вагу.

Першим ділом – до лікаря

З будь-яким порушенням можна боротися тільки тоді, коли знаєш його точну причину. Існує безліч пояснень тому, чому людина всупереч всім старанням не може набрати масу тіла. Звичайно, це може бути фізіологічною особливістю людини. Однак іноді надмірна худорба є наслідком деяких захворювань. Наприклад, це можуть бути захворювання щитовидної залози, хвороби кишечника (внаслідок чого порушується всмоктування поживних речовин у кров), метаболічні порушення, глистяні інвазії і багато інших захворювань. В даному випадку лікування основного захворювання допоможе людині нормалізувати свою вагу.

Збільшуйте калорійність

Для того щоб набрати вагу, потрібно щоб в організм надходило більше калорій, ніж він зможе витрачати. Тому калорійність денного раціону потрібно збільшувати від 500 до 1000 калорій. При цьому слід мати на увазі, що кількість необхідних калорій залежить від активності людини, ваги та статі. В середньому збільшення калорійності денного раціону харчування на 500 ккал дозволить набрати від 0,5 до 1 кг на тиждень.

Харчуйтеся частіше

Для набору ваги дієтологи радять харчуватися 5-6 разів на добу. В якості додаткових 2-3 прийомів їжі можна використовувати різноманітні калорійні закуски.

Збільшити вживання білка

Білок – це основний будівельний матеріал нашого організму. Багато білка міститься в м’ясі, рибі, морепродуктах, молоці і молочних продуктах. Збільшення споживання білковою їжею допоможе вам набрати м’язову масу. Для набору ваги корисними будуть протеїнові коктейлі, які слід приймати через 1,5-2 години після прийому їжі.

Повільні вуглеводи

Збагатіть свій раціон харчування повільними вуглеводами. Це макаронні вироби, рис, хліб, картопля. Така їжа дозволить вам швидше набрати кілька кілограм. При цьому бажано відмовитися від фаст-фуду. Незважаючи на те, що ця їжа калорійна, і ви від неї дійсно поправитеся, але разом із зайвими кілограмами прийдуть проблеми. Їжа повинна бути якісною, здоровою і максимально натуральною. Вживання напівфабрикатів необхідно звести до мінімуму.

Ненасичені жири

Вживання достатньої кількості ненасичених жирних кислот також допоможе вам впоратися з вашою проблемою. Омега-3 і омега-6 поліненасичені жирні кислоти благотворно впливають на роботу серця, судин, зміцнюють імунну систему і нормалізують обмін речовин. Ці жирні кислоти у великих кількостях містяться в рибі жирних сортів, оливковій та лляному маслі.

Не перестарайтеся з солодким

Багато хто вважає, що для ефективного набору ваги підійдуть солодощі і занадто жирна їжа. Дійсно такі продукти дуже калорійні, але краще від них відмовитися. Надмірне вживання рафінованих цукрів і жирної їжі підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і цукрового діабету другого типу.

Фізичні навантаження

Для того щоб набрати відсутню масу, необхідне також і регулярне фізичне навантаження. Адже найкраще нарощувати м’язову масу, а не жировий прошарок. Так ваше тіло буде підтягнутим і здоровим. Вам необхідно відвідувати спортзал і виконувати силові вправи, спрямовані на збільшення м’язової маси.

Регулярні фізичні навантаження дозволять нормалізувати обмін речовин, а також поліпшать апетит, що буде тільки на руку. Достатнє вживання білкової їжі прискорить процес нарощування м’язів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МОРСЬКІ ВОДОРОСТІ – КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ

ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ВЗИМКУ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МОРСЬКОЇ СОЛІ