Знову з’явилися симптоми застуди? Треба терміново вживати заходів, щоб не розхворітися!

Застуда в період осінь-весна для багатьох з нас стає досить частою проблемою. Гострі респіраторні захворювання в цей час року атакують нас з особливою силою. Але що робити, щоб хвороба не затягувалася надовго? Як допомогти організму швидко справитися з недугою? Один з дієвих методів боротьби із застудою – інгаляції. Гострі респіраторні захворювання, при яких спостерігаються сухість, першіння, біль у горлі, а також кашель і виділення слизу можна лікувати за допомогою інгаляцій. Інгаляції допомагають і при хронічних захворюваннях дихальних шляхів. Фарінгіт, ларингіт, риніт, тонзиліт, бронхіт і навіть запалення легенів піддаються лікуванню за допомогою цієї процедури.

Чому інгаляції допомагають?

Інгаляція – це спосіб введення в організм лікарської речовини, що заснований на вдиханні пари або газу.
Інгаляція дає можливість впливати безпосередньо на слизову дихальних шляхів у місці їх пошкодження.
При цій процедурі лікарська речовина розпорошена і знаходиться у вигляді мікрочастинок. Це дозволяє впливати на велику площу поверхні одночасно.
Діюча речовина швидко всмоктується через слизову оболонку носа і горла і потрапляє в кров, таким чином також забезпечується швидкий ефект.

Інгалятори бувають різні

Інгаляції можна робити за допомогою спеціального приладу або застосувавши підручні домашні засоби: чайник або каструльку. Інгалятори бувають:

1.парові
2.компресійні
3.ультразвукові

В ультразвуковому інгаляторі лікарська речовина перетворюється на аерозоль за рахунок вібрування спеціальної пластини на ультразвуковій частоті. У компресійному інгаляторі аерозольна хмара створюється за рахунок потужного потоку повітря, що виходить через маленький отвір. Ну а паровий інгалятор працює за рахунок випаровування лікарської речовини. Бабусині методи, коли ми дихаємо парою над каструлею або чайником, – це примітивний варіант парового інгалятора.

Для інгаляцій потрібна спеціальна суміш. Можна купити в аптеці готові спеціально призначені для цього ліки або приготувати розчин самостійно.

З чим робити інгаляції?

інгаляціїІнгаляції можна робити з різними речовинами. У домашніх умовах часто застосовують:

Морська сіль або сода. На кілька літрів води кладуть 2-3 чайні ложки солі або соди і вдихають пар. Такі інгаляції рекомендують при кашлі.

Лікарські трави. Для інгаляцій підходять хвоя сосни, ялиці, кедра, ялівцю, листя евкаліпта, дуба, берези, квіти липи, ромашки, м’яти, лаванди, шавлії. Можна використовувати одну рослину або робити збір з декількох. Для процедури беруть 1 столову ложку збору на 250 мл води.

Ефірні олії, наприклад, камфорна або евкаліптова. Додають 10-20 крапель на літр води. Але не наливайте занадто багато масла, це може дратівливо подіяти на носоглотку і навпаки викликати першіння і сухість.

Сік цибулі та часнику, додані у воду для інгаляцій, допомагають при фарингітах і ларингітах. Для того щоб отримати сік, треба подрібнити цибулю або часник, потім віджати отриману кашку.

Картопля варена в мундирі. Народний засіб, який також застосовують для інгаляцій при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Мед теж можна застосовувати для інгаляцій.

«Добрі результати при гострому ларингіті дає лікування медом. Для інгаляцій використовується 30%-ний розчин меду у воді. У домашніх умовах для цієї мети використовується чайник з невеликою кількістю води. Чайник потрібно поставити на включену електроплиту. На носик чайника потрібно надягти гумову трубку і через неї обережно вдихати пари води з медом. У міру охолодження розчину в чайнику його потрібно періодично підігрівати. Тривалість такої інгаляції – 20-25 хвилин, краще робити її на ніч », – розповідає лікар пульмонолог, алерголог, старший науковий співробітник Національного інституту фтизіатрії і пульмонології, к.м.н. Стриж Віра Олександрівна.

Але будьте обережні, вода для інгаляцій повинна бути близько 40 ° C. Дихати над окропом небезпечно, ви можете обпекти слизову органів дихання.”Вітчизняна настоянка ехінацеї, та імпортний імунал мають однакову слабодоказану дію. Для профілактики застуди (грипу, ГРВІ) потрібні сонце, повітря і вода, уникати спілкування з хворими, частіше мити руки”

Коли інгаляції протипоказані

Навіть таке, здавалося б, невинна дія на організм як інгаляції, в певних випадках може бути протипоказано.

Не можна робити інгаляції якщо:

  • температура тіла вище 37,5 ° C
  • схильність до носових кровотеч
  • аритмія
  • серцева недостатність
  • хвороби легенів з дихальною недостатністю і легеневими кровотечами

Лікуєте застуду своєчасно, використовуйте інгаляції, щоб впоратися з хворобою і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО РОБИТИ ІНГАЛЯЦІЇ?

АРОМАТЕРАПІЯ ПРИ ГРИПІ ТА ЗАСТУДІ

ІНГАЛЯЦІЇ ПРИ КАШЛІ