Рефлексотерапія допоможе нормалізувати обмін речовин і позбавитися від надмірного апетиту. 

Зайва вага не прикрашає людину і створює масу проблем медичного характеру. Жахом по собі надмірною вагою, при наборі певної кількості кілограмів, прийнято вважати хворобою. Крім того він провокує розвиток таких захворювань як цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, інсульт.

Щоб знизити вагу, потрібно правильно харчуватися і багато рухатися. Але часто, незважаючи на прикладені зусилля, людина не може скинути зайві кілограми. Тоді на допомогу приходять спеціальні методики схуднення. Одна з таких «щадних», але ефективних методик – рефлексотерапія.

Що таке рефлексотерапія

Рефлексотерапія об’єднує в собі ряд методів, заснованих на впливі на біологічно активні точки організму. До рефлексотерапії відносять акупунктуру, голковколювання, термопунктури, кріорефлексотерапію, магнітопунктуру і т.д.

За допомогою рефлексотерапії лікують найрізноманітніші порушення в роботі організму. Ці методики застосовують у невропатології, офтальмології, стоматології, гінекології, анестезіології, психіатрії. Ефективно використовувати рефлексотерапію і при лікуванні ожиріння.

Чому рефлексотерапія допоможе змінити вагу?

Принцип рефлексотерапії – впливати на певні точки людського тіла. Можливо, комусь це здасться магічним дійством, схожим на шаманство. Може виникнути питання: як цей метод працює? Давайте розберемося.

Наш організм функціонує як єдине ціле багато в чому завдяки рефлекторним реакціям. Рефлекси допомагають організму швидко відреагувати на подразнення і перенастроювати його відповідно з умовами зовнішнього середовища. При впливі на нервове закінчення в певній точці виникає імпульс, який передає інформацію в мозок. Потім формується адекватна відповідь. В результаті, ми, наприклад, відсмикуємо руку від вогню. За принципом рефлекторної відповіді може відбуватися і зміна стану органів нашого тіла. Як приклад можна навести піломоторний рефлекс, що приводить до появи гусячої шкіри. Саме цей механізм використовує рефлексотерапія. За допомогою подразнення активних точок можна активізувати певні органи, нормалізувати обмін речовин, поліпшити роботу ендокринної системи і зменшити відчуття голоду.

Голковколювання змінює харчову поведінку

Володарі зайвих кілограмів часто не можуть втриматися від зайвого вживання їжі і скаржаться на занадто хороший апетит. Почуття голоду контролюється головним мозком, а саме – гіпоталамусом. Якщо в організмі відбулися певні збої, цей контроль послаблюється, і організм «видає» постійне відчуття голоду. Тоді у людини змінюється харчова поведінка, вона починає занадто багато є. Вплив на певні активні точки може змінити цю ситуацію і нормалізувати апетит.

Голкотерапія проти заїдання стресівРефлексотерапія як метод схуднення

Не варто забувати, що для підтримки ваги в нормі дуже важливий стан психіки. Люди часто не можуть позбутися зайвих кілограмів через неправильну реакцію на стреси. Багато людей схильні «заїдати» проблему, таким чином організм реагує на стресові ситуації. Таким людям показана рефлексотерапія. Вважається, що при її застосуванні виявляється вплив на весь організм цілком, що призводить до гармонії фізичний і психічний стан.

Види рефлексотерапії для боротьби із зайвою вагою

Для схуднення використовують кілька різновидів рефлексотерапії:   

 • голковколювання – використання спеціальних голок
 • акупрессура – вплив руками
 • термопунктура – вплив на біологічно активні клітини теплом
 • кріорефлексотерапія – вплив холодом

Найчастіше при наявності проблем із зайвою вагою використовують голковколювання. У цьому випадку рефлексотерапевт проводить сеанс, поміщаючи на певний час голки в біологічно активні точки. Більшість точок, на які необхідно впливати для нормалізації ваги, знаходяться на вушній раковині. За цим принципом працюють також сережки для схуднення. Таку сережку призначають носити в певній точці, при впливі на яку знижується апетит.

Результати використання рефлексотерапії

При застосуванні методів рефлексотерапії спостерігається цілий ряд позитивних зрушень у роботі організму:

 • зменшується відчуття голоду
 • змінюється харчова поведінка
 • нормалізується обмін речовин, зокрема прискорюється розщеплення жирів
 • поліпшується робота ендокринної системи
 • нормалізується психоемоційний стан
 • нормалізується тиск
 • поліпшується загальний стан організму
 • нормалізується рівень цукру в крові
 • нормалізується робота шлунково-кишкового тракту

Заслуга цього методу нетрадиційної медицини ще й у тому, що з його допомогою ми можемо вирішити проблему зайвої ваги без застосування більш радикальних заходів.

Рефлексотерапія зазвичай застосовується спільно з контролем харчування та фізичними вправами. Такий комплексний підхід до проблеми дозволяє домогтися ефективних результатів і нормалізувати вагу.

Рефлексотерапія допоможе вам змінити харчову поведінку, поліпшити обмін речовин і гармонізувати стан вашого організму!