Хронічний лімфолейкоз – лякаючий діагноз, але зневірятися не варто. З цим захворюванням можна жити і зовсім непогано …

Хронічний лімфолейкоз – це стан, при якому виробляється багато білих кров’яних тілець. Частіше зустрічається у людей старше 60 років. Хвороба розвивається дуже повільно і таких симптомів, як анемія, проблеми з кров’ю або інфекції, може не спостерігатися протягом перших років хвороби.

«Хронічний лімфолейкоз, як випливає з назви, – це захворювання, яке повільно розвивається, з ним можна жити і навіть не підозрювати про нього, причому жити зовсім непогано. Захворювання частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок, більш поширене на заході, ніж у країнах третього світу. Можливо тому, що там хворі просто не обстежуються. Цей вид лейкозу відрізняється від інших тим, що людині можуть поставити діагноз, але необхідності в негайному втручанні немає, на відміну від більшості онкологічних або гематологічних захворювань. Лікарі просто спостерігають за перебігом захворювання. І тільки після появи певних симптомів приступають до лікування », – говорить онколог Надав Шрайб.

Симптоми хронічного лімфолейкозу

Як сказано вище, на початковому етапі захворювання проявляє себе слабо, і може залишитися непоміченим. Поступово, в ході розвитку хронічного лімфолейкозу, в периферичній крові, лімфатичних вузлах і кістковому мозку накопичуються пухлинні лімфоцити, наявність яких можна виявити при аналізі крові.

Ранні симптоми включають:

 • Збільшення і болючість лімфатичних вузлів
 • Втому, головним чином через анемії
 • Лихоманка
 • Часті інфекції
 • Втрата апетиту і ваги
 • Нічний піт
 • Тиск під ребрами з лівого боку (збільшення селезінки)
 • Ломота кісток

На пізніх стадіях розвиваються порушення кровотворення.

Діагностика захворювання

лімфолейкозПроцес підтвердження діагнозу хронічного лімфолейкозу проходить у декілька етапів:

Аналіз крові з підрахунком лейкоцитарної формули. Аналіз крові зазвичай показує значне збільшення числа лімфоцитів. Під мікроскопом вони виглядають нормальними і для підтвердження діагнозу потрібні подальші дослідження.

Клітинне дослідження периферичної крові і кісткового мозку. Дослідження допомагає виявити імунологічні маркери хвороби, виключити інші захворювання, і зробити прогноз перебігу захворювання.

Біопсія ураженого лімфатичного вузла. Дане дослідження дозволяє ретельно вивчити тканини.

Стадії хронічного лімфоцитозу

В даний час виділяють три стадії хронічного лимфоцитоза:

· Стадія А: ураження не більше 2 груп лімфовузлів. Без тромбоцитопенії та анемії.

· Стадія В: поразка 3 і більше груп лімфовузлів. Без тромбоцитопенії та анемії.

· Стадія С: тромбоцитопенія і / або анемія незалежно від числа уражених груп лімфовузлів.

При наявності певного ряду інших симптомів, до буквеного позначення можуть бути додані римські цифри:

· I – наявність лімфаденопатії

· II – збільшення селезінки

· III – наявність анемії

· IV – наявність тромбоцитопенії

Лікування хронічного лімфоцитозу

Лікування хронічного лімфоцитозуНа відміну від інших онкологічних захворювань, лікування захворювання на ранньому етапі не проводиться. Звичайно лікування починають після появи ознак прогресування хвороби:

 • Швидке збільшення числа лімфоцитів в крові
 • Швидке збільшення лімфовузлів
 • Істотне збільшення селезінки
 • Прогресування тромбоцитопенії та / або анемії
 • Поява симптомів пухлинної інтоксикації (нічна пітливість, сильна слабкість, втрата ваги і апетиту)

Рішення про вибір методу лікування повинно приймати на підставі точних даних, пов’язаних з діагнозом і з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Прогноз лікування хроничного лімфолейкоза

Для більшості пацієнтів прогноз досить хороший. Багато хто з них зможуть продовжувати насолоджуватися життям довгі роки, отримуючи лікування, а в деяких випадках, обходячись без нього. Незважаючи на те, що хронічний лімфолейкоз невиліковний, початкова стадія захворювання може тривати досить довго. Лікування стадій B і C часто призводить до ремісії. Більш точний прогноз з урахуванням специфічних обставин зможе дати ваш лікуючий лікар.

Лікування лімфолейкозу – розвиваюча галузь медицини. Постійно з’являються нові прогресивні ліки та підходи до лікування захворювання і представлена ​​вище інформація – це лише загальна інформація про захворювання. Нові ліки, що з’явилися в останні кілька років, обіцяють поліпшити прогнози лікування захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЕЙКЕМІЯ (ЛЕЙКОЗ)

ГОСТРИЙ МІЄЛОЇДНИЙ ЛЕЙКОЗ

ЛЕЙКОЗ У ДІТЕЙ