Травневі свята – зручний привід відволіктися від роботи і провести вихідні дні з максимальною користю для себе.

Попереду тривалі травневі свята – пора пікніків і дачних робіт. Налаштувавшись на відпочинок від робочої метушні в задушливих офісних приміщеннях, багато хто сподівається поповнитися «запасом міцності» на прийдешні будні. На жаль, часто все виходить не так, як планувалося. Вихідні дні перетворюються в нудне просиджування за комп’ютером або телевізором, і добре, якщо пару днів вдається провести на природі. У підсумку, ніякої користі від такого відпочинку людина не отримує. А якщо в травневі свята ще й захоплюватися нездоровою їжею, то в кращому випадку на роботу ви повернетеся втомленим і «несвіжим». У гіршому випадку можете опинитися на лікарняному ліжку, так як травневі свята – це період спалахів гастроентерологічних захворювань, що виникають внаслідок вживання неякісної їжі.

Як же провести вихідні з користю для здоров’я?

Дача скасовується

Ну, який же Першотравень без традиційних клопотів на дачі? І ви, напевно, також в очікуванні весняних робіт на грядках. Звичайно, якщо робота на дачі вам в радість, то немає жодних проблем – трудіться на здоров’я. В іншому випадку від дачних робіт краще відмовитися. Подумайте гарненько, чи варто так мучитися заради невеликого врожаю? Чи не краще посадити кілька фруктових дерев і висадити квіти? Так вам буде потрібно набагато менше зусиль по догляду за присадибною ділянкою.

Час спортивних ігор

Якщо хочете відновити свої сили на свята, то в цей час краще відмовитися від перегляду телевізора і «нескінченного» перебування за комп’ютером. Саме час вирватися на вулицю і провести більший час доби на свіжому повітрі. Благо погода на травневі свята, зазвичай, тепла і сонячна. Найкращим варіантом будуть різноманітні спортивні ігри. Наприклад, ви можете зіграти в теніс, бадмінтон, футбол. Також вітаються прогулянки в парках і лісах і катання на велосипеді.

А от з купанням у водоймах краще почекати. Навіть якщо температура повітря вам здасться прийнятною для початку купального сезону, все-таки від нього краще утриматися. Нерідко ранній купальний сезон стає причиною простуд, сечостатевих і бронхолегеневих захворювань. А якщо у водойму зайти після вживання спиртного, то купання може обернутися і нещасним випадком.

Харчуйтеся якісними продуктами

Згідно з медичним спостереженням саме на травневі свята припадає пік шлунково-кишкових розладів і отруєнь. Всьому виною погано приготоване і несвіже м’ясо, а також алкогольна інтоксикація. Тому намагайтеся добре прожарювати м’ясо, щоб у ньому не залишалося крові. Не беріть на пікнік швидкопсувних продуктів, так як в теплу погоду в них швидко розмножуються мікроорганізми, і ви ризикуєте отруїтися.

Не купуйте м’ясо для шашлику на стихійних ринках. При покупці вимагайте сертифікат якості товару, і висновок санітарних служб. Продавець зобов’язаний вам представити всі ці документи для ознайомлення.

Ніяких натяків про роботу

У багатьох трудоголіків вихідні дні та відпустки носять лише формальний характер. Фізично ви не перебуваєте на робочому місці, але мобільний телефон не замовкає. Вам раз у раз доводиться вирішувати різні питання і час від часу працювати за комп’ютером. Постарайтеся на вихідних відмовитися від такої практики. Попередьте своїх колег на роботі про те, щоб вони вас турбували тільки в крайньому випадку. Краще всього, якщо робочий телефон буде вимкнено на час свят. Так ваш відпочинок пройде в спокійній обстановці і без зайвої робочої суєти.

Відпочинок на морі

Якщо ж ви хочете провести час на морі, то краще всього вибрати найближчі країни, де вже почався купальний сезон. Так процес акліматизації пройде швидше, що дозволить вам всі дні насолоджуватися відпочинком. Відвідуючи чужі країни, будьте пильні. Воду найкраще пити бутильовану, особливо, якщо це країна з жарким кліматом. З їжею, до якої ви ще не звикли, краще бути обережніше. Захоплення незнайомою їжею може обернутися харчовим розладом. Недарма, в медицині існує таке поняття, як «діарея мандрівників».

Морський відпочинок прекрасно позначається на стані здоров’я. Після моря ви повернетеся повними сил та енергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАСОБИ ВІД УКУСІВ КОМАХ

ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

ЯК НАЛАШТУВАТИ СЕБЕ НА РОБОТУ В ПОНЕДІЛОК?