Серцевий напад при хворому серці — не рідкісне явище. Щоб зберегти своє життя, не зайвим буде дізнатися, які ж бувають ознаки серцевого нападу. Симптоми серцевого нападу легко розпізнати. Чи знаєте ви, що робити при серцевому нападі, як надається перша допомога при серцевому нападі? Читайте про це далі.

Щоб серцевий напад не застав вас зненацька, дізнайтеся, що робити при серцевому нападі в першу чергу.

Ситуація 1. Серцевий напад стався, коли ви знаходитесь серед людей

Перше, що ви робите, кличете на допомогу. Розкажіть, що ви відчуваєте, які у вас ознаки серцевого нападу.

Ситуація 2. Ви опинилися один на один зі своїм серцевим нападом

Що робити при серцевому нападі в такому випадку? Припиніть будь-яку діяльність, перейдіть в спокійне, безпечне місце. Викличте швидку допомогу. Спеціалізоване лікування повинно бути розпочато якомога швидше, щоб зберегти серцевий м’яз.

Якщо ви за кермом, з’їдьте на узбіччя, а потім викличте швидку допомогу. По приїзду бригади повідомте, що з вами стався серцевий напад, розкажіть, які у вас ознаки серцевого нападу.

Перша допомога при серцевому нападі до приїзду швидкої допомоги

При серцевому нападі до приїзду швидкої допомоги прийміть аспірин (якщо немає на нього алергії). Це найпоширеніші в світі ліки для розрідження крові, прийом яких збільшує виживаність при інфаркті міокарда.

У більшості випадків причина інфаркту – утворення тромбу в одній з артерій, що доставляють кров в серце. Серце не отримує кров, збагачену киснем, що і викликає пошкодження міокарда і загибель його тканин.

Прийом аспірину може допомогти, оскільки запобігає збільшенню тромбу, даючи можливість організму зруйнувати тромб самостійно. Тому слід запам’ятати, що прийом аспірину — це перша допомога при серцевому нападі.

Що не слід робити при серцевому нападі
1. Якщо у вас в наявності всі ознаки серцевого нападу, нітрогліцерин не допоможе

Нітрогліцерин тимчасово покращує кровопостачання серця, розширюючи коронарні судини. Показано ці ліки для попередження серцевих нападів. Воно більше підходить при стенокардії та інших захворювань, для яких характерна біль або відчуття дискомфорту в грудях.

Стенокардія виникає в результаті дисбалансу між кількістю крові, яка надходить і кількістю крові, необхідною для нормальної роботи серця. Такий дисбаланс — це результат звуження кровоносних судин, а не тромбу, який повинен бути зруйнований. Прийом нітрогліцерину в такій ситуації може лише тимчасово розширити кровоносну судину і зняти відчуття дискомфорту.

2. Не кашляйте при серцевому нападі

Частий кашель відноситься до так званих методів самолікування, і його часто рекомендують на різного роду сайтах. Це не більше ніж міф! У рідкісних випадках, коли пульс уповільнений, кашель може відновити нормальний ритм скорочень серцевого м’яза. Але при інфаркті цього не потрібно.

3. Не тисніть на грудну клітку при серцевому нападі

Натискання на грудну клітку навряд чи допоможе при інфаркті. Непрямий масаж серця допоможе, якщо сталася зупинка серця. В такому випадку перша допомога при серцевому нападі спрямована на відновлення серцевої діяльності і дихання. Добре, коли масаж робить навчена цьому людина. Перш ніж приступати до масажу, викликаємо швидку допомогу.

Як розпізнавати основні симптоми серцевого нападу

Ледь переносимий біль в грудях, тяжкість, здавлювання в грудях, що тривають більше 20 хвилин. Біль, що віддає в ліве плече, шию і навіть щелепу. Рясне потовиділення, поява почуття приреченості, неминучої загибелі.

Однак у людей старшого віку, жінок, хворих на цукровий діабет часто спостерігаються й інші симптоми серцевого нападу. А саме: задишка, помірний біль в грудях, нудота, може бути блювота, біль у верхній центральній частині живота.

Прислухайтеся до свого організму. Серцевий напад супроводжують ознаки, які необхідно навчитися розпізнавати. Запам’ятайте характерні симптоми серцевого нападу. Своєчасно надана перша допомога при серцевому нападі здатна попередити розвиток серцевого нападу в обширний інфаркт. Не втрачайте час! Швидше звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою.

Джерело: healthxchange