Після кількох годин, проведених перед монітором, ваші очі починають боліти, а зір знижуватися? Тоді вибираємо окуляри для роботи за комп’ютером.

Працювати із зображенням на моніторі комп’ютера значно складніше, ніж з паперовим. Об’єкти на екрані є самосвітними, мають невелику контрастність. Вони точкові і мерехтливі. Крім того, людина перемикається між різними режимами роботи (документи, екран, клавіатура). Тому у тих, хто змушений багато годин на день проводити перед комп’ютером, з’являються проблеми з очима і зором – очі червоніють, швидко втомлюються, болять, виникає відчуття піску в очах. Гострота зору знижується, предмети починають двоїтися. Сучасні монітори поки не дозволяють повністю впоратися з цією проблемою. Спеціальні окуляри для роботи за комп’ютером допомагають очам пристосуватися до зображення на моніторі.

Як працюють комп’ютерні окуляри

Завдяки спеціальному покриттю лінз, окуляри підвищують контрастність кольорів на моніторі. Тому зображення на сітківці стає більш чітким і яскравим. Окуляри «підлаштовують» спектр випромінювання екрану комп’ютера під чутливість фоторецепторів очей. Крім того, вони скорочують час, необхідний очам для пристосовування, і виділяють короткохвильову частину спектра, яка негативно впливає на оптичне середовище очей. Завдяки цим властивостям очі без зайвої напруги вловлюють доступні кольори спектра, а навантаження на очі значно знижується. Вдається уникнути пересихання очних яблук.

Читайте також:  Хірургічне лікування катаракти

Але важливо правильно підібрати комп’ютерні окуляри, які враховують особливості вашого зору і характер роботи за комп’ютером. Що потрібно враховувати, вибираючи свої окуляри для роботи за комп’ютером?

Стан зору – головний критерій

Не поспішайте купувати окуляри, якщо не знаєте стан свого зору. Використання невідповідних окулярів може посилити проблему. Тому для початку сходіть до офтальмолога. Результат перевірки зору потрібно врахувати при виборі окулярів. Тоді вони будуть не тільки захищати очі від комп’ютера, але і коригувати зір.

Якщо у вас немає проблем із зором, вам підійдуть окуляри з монофокальними лінзами. Їх перевага – широке поле зору. При цьому немає необхідності міняти нахил голови для досягнення кращої гостроти зору.

Читайте також:  Лазерна корекція зору методом ЛАСІК (LASIK)

Людям з короткозорістю або далекозорістю краще придбати з біфокальними, трифокальними або прогресивними лінзами. Недоліки перших двох видів – видимі лінії розділу сегментів, які викликають різку зміну оптичної сили. Недолік прогресивних очкових лінз: користувачеві доводиться трохи піднімати голову, щоб чітко бачити зображення на моніторі. Крім того, зона за межами монітора знаходиться поза зоною чіткого зору.

Кращим вибором для людей з віковим ослабленням акомодації ока (пресбіопією) є варіофокальні очкові лінзи.

Враховуємо специфіку роботи

Якщо ваша робота за комп’ютером, в основному, пов’язана з текстами, вам потрібні окуляри, які посилюють контраст і прибирають півтони.

Читайте також:  Лазерна корекція зору методом ЛАСІК (LASIK)

Тим, хто більше працює з графікою, знадобляться окуляри, які покращують передачу кольору. Любителям комп’ютерних ігор варто вибрати окуляри з просвітленими лінзами, які не будуть відображати відблиски.

Для тих, хто виконує різнопланову роботу за комп’ютером, або не має можливості придбати «вузьконаправлені» окуляри, існують універсальні окуляри для роботи за комп’ютером. Вони не мають специфічних характеристик і підходять для всіх користувачів.

Важливі деталі

Комп’ютерні окуляри краще купувати в спеціалізованому магазині оптики або в аптеці. Зрозуміло, товар повинен мати відповідні документи.

Як зрозуміти, що ви зробили правильний вибір при купівлі окулярів? Якщо за цілий день роботи в них очі не втомилися, немає сверблячки і дискомфорту, значить ваші окуляри якісні і правильно підібрані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІГРИ НА ТРЕНУВАННЯ ЗОРУ

ЯК ЗНЯТИ ВТОМУ ОЧЕЙ?

ЧЕРВОНІ ОЧІ: ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ