Міцний сон більшості з тих, кого мучить безсоння, може тільки снитися. Але що робити, якщо жодна засіб від безсоння не дає результату, а замість нічного відпочинку ви отримуєте бадьорі метання з ліжка? Прочитайте нашу статтю — в ній ви знайдете відповідь на питання, як боротися з безсонням. І що ще важливіше, як швидко заснути, не допустивши її появи.

Міцний сон, як мрія для мільйонів

Комусь, щоб заснути, досить торкнутися головою подушки. А комусь щастить значно менше — і таких мільйони людей по всьому світу. Якщо вночі ви годинами крутитесь з боку на бік, вам знайоме почуття досади, яке приносить безсоння.

Ще й лікарі попереджають, що неспання допізна негативно позначається на стані здоров’я людини. Виявлено, що при порушенні циркадного ритму підвищується ризики набору зайвої ваги, появи діабету і депресії.

У доктора Вільяма Вінтера, консультанта по сну журналу men’s Health і автора книги «Рішення проблем зі сном», своя думка з цього приводу. «Недосип і погана якість сну, а саме безсоння, позначається на діяльності кожного органу вашого тіла. Поганий сон змушує нас їсти більше, і їсти часто некорисну їжу. А це впливає на травлення, функціонування серцево-судинної системи, ризик гіпертензії, діабету і функціонування імунної системи.»

Ми зібрали поради кращих консультантів зі сну і дані наукових досліджень, які допоможуть відповісти на питання, як швидко заснути. Скористайтеся цими порадами, і можливо вже сьогодні дізнаєтеся, що таке міцний сон.

Читайте також:  Чи корисно спати вдень і як це робити правильно
Як боротися з безсонням: 6 простих засобів
Засіб від безсоння № 1: молоко на ніч

Ваша бабуся знала, що робила, коли напувала вас теплим молоком перед сном. Міцний сон не давав тоді дізнатися, що таке безсоння. «Молоко містить білок альфа-лактальбуміну. У ньому є велика кількість амінокислоти триптофан, за допомогою якої виробляється мелатонін – гормон сну», говорить доктор Вінтер з цього приводу.

Дослідження показують, що раціон, багатий триптофаном (яєчні білки і гарбузове насіння), допомагає поліпшити сон. А кальцій, що міститься в молоці, сприяє засвоєнню триптофану. Тепер і ви знаєте, як швидко заснути і принести користь своєму організму.

Засіб від безсоння № 2: медитація

Не знаєте, як швидко заснути? Вимотало безсоння? Як боротися з безсонням, підкаже медитація. Виявилося, що вона знижує рівень кортизолу в організмі, занепокоєння зменшується, і ви розслабляєтеся. Шансів на міцний сон у результаті з’являється набагато більше.

Дослідження 2015 року, опубліковане в JAMA (журналі Американської медичної асоціації), виявило наступне. Медитація допомагає поліпшити якість сну у людей, знижуючи занепокоєння, нав’язливе мислення і порушення настрою.

Для початку можете використовувати спеціальний додаток або інший продукт для медитації. Один користувач методики розповідає, як швидко заснути: «Кожен вечір я прослуховую сеанси медитації з інструктором на YouTube. Доходить до того, що я вже не чую закінчення введення, настільки швидко засинаю.»

Засіб від безсоння № 3: ліжко як місце тільки для сну

Якщо безсоння не давала вам заснути хоч раз, ви проходили через те, що дослідники називають «обумовленим підйомом». Він викликаний тим, що в ліжку ви робите речі, які привчили мозок швидше спати, ніж спати. До числа таких дій входить, наприклад, перевірка робочої пошти на телефоні.

Читайте також:  Чи корисно спати вдень і як це робити правильно

«Неймовірно, як багато людей говорять мені, що вони відправляються спати близько 9 годин вечора кожен день. Але на те, щоб заснути, їм потрібно ще дві години», розповідає доктор Вінтер. І коли ці люди запитують його, як швидко заснути, він радить робити з ліжка зону виключно для сну.

Користувач даної методики ділиться тим, як боротися з безсонням. «Я ніколи не лежу на своєму ліжку, якщо не збираюся там спати. Так я привчаю мозок швидше відключатися, і не хапатися за телефон або книгу, щоб вбити час».

Ще одна порада така: «Виберіть місце для сну: вимкніть екрани всіх пристроїв як мінімум за годину до сну, погасіть світло. Як тільки ляжете спати, повністю розслабтеся. Невдовзі ви поринете в міцний сон».

Засіб від безсоння № 4: відпочинок

Якщо у вас безсоння, не панікуйте. Відносний спокій приносить більше користі. Користь відпочинку не поступається користь сну, а в деяких випадках різниця між ними ледь помітна», говорить доктор Вінтер.

У 2008 році Національним інститутом психічного здоров’я досліджувався ефект від простого лежання в ліжку з закритими очима. Виявилося, що при такому відпочинку деякі нейрони мозку вимикаються, імітуючи те, що відбувається уві сні. Згідно з даними Американського національного фонду з проблем сну, такий відпочинок може знизити стрес, поліпшити настрій, підвищити уважність, ясність розуму, креативність і мотивацію.

Читайте також:  Чи корисно спати вдень і як це робити правильно

Тим не менше, тільки відпочинок не дасть вам всій тієї користі, яку дає міцний сон. У сні відбувається відновлення когнітивних функцій, збільшення обсягу пам’яті, і регуляція секреції гормонів. Міцний сон – найкращий варіант справжнього відновлення розуму і тіла. Але якщо ви все одно володіє безсоння, ви повинні пам’ятати, що навіть відпочинок дає мозку перепочинок.

Засіб від безсоння № 5: гарне кондиціювання

Як швидко заснути, використовуючи температурні зміни у приміщенні? Дослідження показали, що прохолода в приміщенні гарантує міцний сон. Краще всього встановити встановити кондиціонер на температуру в межах 15-20°C.

Так ви знизите внутрішню температуру тіла, запускаючи процеси сну. Ще один варіант: спеціальні засоби для охолодження ліжка.

Засіб від безсоння № 6: трюк з морганням

Ще один засіб від безсоння підказує практичний досвід. Моргайте цілу хвилину без перерви — ваші повіки стануть важкими і очі закриються. Міцний сон гарантований!

Як швидко заснути, якщо кожну ніч замість довгоочікуваного відпочинку приходить безсоння? Як боротися з безсонням, якщо кожний засіб від безсоння на ділі виявляється недієвим? Наша стаття відповідає на ці питання. Адже головне не впускати в свою свідомість смуток, і робити все, що допоможе повернути міцний сон.

Джерело: HeadInsider