Шум заважає працювати і відпочивати, шкодить здоров’ю. Нові технології проти шуму допоможуть створити зону комфорту.

Здатність чути різноманіття звуків – дар, наданий людині творцем і природою. Але якщо одними звуками ми насолоджуємося, то від інших хочеться сховатися. Сучасна людина змушена постійно стикатися з шумом. Гучна музика з сусідської квартири, ремонт у будинку, дитячий плач, робота приладів, «гудіння» колег … Нав’язливі звуки необов’язково гучні, але завжди дратівливі.

Вплив шуму на здоров’я

Від шуму страждає не тільки орган слуху. Доведено, що підвищений шум через структури головного мозку впливає на серцево-судинну і нервову системи, на репродуктивну функцію. Неприємні звуки викликають роздратування, втому, порушення сну, агресивність, сприяють психічним розладам.

Відомо, що дуже різкий або гучний звук може викликати пошкодження слуху або миттєву глухоту. Але ще більшої шкоди для всього організму завдає нехай і менш гучний, але постійний шум. Саме з таким часто доводиться стикатися в сучасному світі.

Традиційним ефективним засобом проти неприємних звуків є беруші. З їх допомогою можна «закритися» від небажаного шуму вдома, на роботі, в подорожі. Нові технології проти шуму дозволяють повернутися в зону комфорту, захистити свій спокій, не відгороджуючись від навколишнього світу.

Захист житла від шуму

Сучасне міське житло – це, звичайно, квартира в багатоповерховому будинку. Джерела шуму в такому «вулику» можуть бути самими різними і мають різну середу поширення. Наприклад, звук від піаніно поширюється в повітрі, а шум ремонту – через структуру конструкцій будинку за допомогою хвиль ударного характеру. Сьогодні існує цілий ряд спеціальних матеріалів і технологій для звукоізоляції жител. Це монтаж звукоізоляційного підвісної стелі, установка додаткових звукоізоляційних облицювань стін, «плаваюча» підлога. Матеріали для шумоізоляції потрібно вибирати з урахуванням типів шумів і ступені шкідливості матеріалів.

Одним з найбільш якісних видів сучасної звукоізоляції стін у квартирі є мембранна ізоляція. Матеріали для неї відрізняються чистотою і нешкідливістю. До того ж, така ізоляція має високу вогнестійкість. В основу матеріалу покладена передова технологія випуску з природного матеріалу аргоніту.

Функцію звукоізоляції від шумів з вулиці виконують пластикові вікна. Їх ефективність в цьому відношенні залежить від якості склопакета, товщини скла і повітряного проміжку між ними. На звукоізоляцію також впливає герметичність з’єднань в склопакеті, тип віконного ущільнення і якість фурнітури, що забезпечує притиск.

Але тепер не тільки стіни і вікна можуть захистити мешканців житла від негативних звуків і створити зону комфорту. Нові технології проти шуму поповнилися жалюзями. Нещодавно японська компанія Tokyo Blinds розробила жалюзі Feltone, які нейтралізують «зайві» звуки. Вони виготовлені з повсті з підвищеними звукоізоляційними властивостями. Цей матеріал здатний поглинати звукові хвилі і перетворювати їх у тепло. Таким чином, він виконує відразу дві функції. Розробники стверджують, що жалюзі знижують звук 89 дБ (рівень гучного крику) до 4 дБ. Конструкція дозволяє регулювати не тільки ступінь освітленості, а й рівень звуку.

Нові технології проти шуму в офісі

В офісних приміщеннях більшість поверхонь – гладкі. Тому звукові хвилі різноманіття голосів і звуків створюють неприємне «відлуння». Шум заважає співробітникам зосередитися і підриває їхнє здоров’я. Знижується ефективність праці.

Не кожен роботодавець готовий зробити реконструкцію офісу, встановивши акустичні стелі і звукоізолюючі стіни і підлоги. Виходом можуть стати декоративні акустичні рішення.

Знімні акустичні панелі на стіни. Вони виготовляються з повсті, створеноъ з переробленого пластику. Панелі кріпляться на стіну на ліпучках, їх легко перевісити або замінити. Панелі товщиною 2-6 см «гасять» шум від принтера або каво-машини. Проти людського голосу використовуються панелі товщиною від 8 см.

Акустичні підлогові перегородки. Перегородки на столах, встановлені для поліпшення акустики – вже звичне явище для офісу. Але вони не можуть захистити від звукової хвилі, створеної голосом або телефонним дзвінком. Ця хвиля відбивається від підлоги і стін. Щоб заблокувати відображення звуку від підлоги, використовуються акустичні підлогові перегородки. Вони повинні бути виконані з тканини або спеціальних акустичних матеріалів.

Акустичні пуфи. Якщо замість звичайних крісел в переговорки розмістити пуфи, проблема відлуння буде вирішена. Пуфи – відмінний звукопоглинатель.

Акустичні столи, крісла та дивани. У такому столі робоча стільниця вбудована в акустичний повстяний бокс. Таким чином, людина може працювати, не помічаючи навколишнього шуму, навіть якщо його стіл стоїть в офісі типу «openspace».

Акустичні диванні групи можуть використовуватися в якості переговорних кімнат. Вони являють собою дивани з високими спинками і вбудованим столом. Ця конструкція підійде для переговорів, в якій беруть участь декілька осіб. Їх розмова не буде заважати оточуючим.

Щоб такі технології виконували своє завдання по звукоізоляції, не варто встановлювати їх «на око». Заміри і розрахунки повинен проводити фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗРОБИТИ КВАРТИРУ ЕКОЛОГІЧНОЮ

МІСЬКИЙ ШУМ ЗАБИРАЄ ЗДОРОВ’Я

ОФІСНА АЛЕРГІЯ – ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА СПОСОБИ ЗАХИСТУ