Кашляєте вже кілька тижнів , а поліпшень немає ? Можливо ви « заробили » бронхіт !

Всі ми знаємо , як це , захворіти на застуду . Легка застуда проходить швидко і безслідно . Але , на жаль , так буває не завжди. Досить часто застуда переходить в бронхіт , а це вже серйозне захворювання , яке потребує спеціального лікування .

З чого починається застуда ?

Замерз і тому застудився , часто говоримо ми . Але з точки зору медицини переохолодження – тільки фактор , який служить поштовхом до розвитку захворювання. Безпосередньою ж причиною виникнення застуди є різні віруси (ГРВІ – групи , грипу , аденовіруси і т.д.) або бактерії ( стафілококи , пневмококи та ін.) Крім холоду до факторів , які можуть сприяти виникненню застуди можна віднести також хронічні захворювання носоглотки , куріння, зловживання алкоголем. Все це допомагає активізуватися хвороботворним організмам і виникає застуда , яка проявляється певними симптомами: нежиттю , кашлем , підвищенням температури.

Якщо в момент , коли ви « зловили » застуду , імунна система ослаблена , вона не може швидко впоратися з інфекцією. Тоді хвороботворні мікроорганізми з носоглотки розселяються далі по організму. Це може призвести до різних ускладнень . Одним з найпоширеніших ускладнень застуди є бронхіт .

Що таке бронхіт ?

Якщо хвороботворні мікроорганізми потрапляють в бронхи і викликають там запальний процес , то говорять про бронхіт. При цьому захворюванні запалюється слизова оболонка стінок бронхів і починає виділятися багато слизу , який повинен видалити віруси чи бактерії з поверхні бронхів. Але велика кількість слизу заважає нам дихати , тому що закриває проходи трубок бронхів , через які повинне постійно курсувати повітря. Це призводить до появи кашлю.

Симптоми , які «видають» бронхіт

Головним симптомом бронхіту є кашель. Але кашель не обов’язково свідчить про бронхіт. Він може бути проявом інших хвороб. Запідозрити , що ваша застуда перейшла в бронхіт можна , виявивши у себе такі симптоми:

 • Частий надсадний кашель. Кашель може бути сухий або з харкотинням мокротиння. Якщо ви кашляєте протягом декількох тижнів , є всі підстави підозрювати , що інфекція потрапила в бронхи і влаштувалася там .
 • Хрипить дихання . Жорстке дихання і хрипи з’являються через закупорку бронхів слизом. Часто самостійно просто неможливо почути хриплячі звуки. Виявити їх може лікар при прослуховуванні.
 • Слабкість, відчуття млявості теж можуть побічно вказувати на наявність запального процесу в бронхах.
 • Підвищена температура тіла. Підвищення температури може бути незначним , а може досягати 38 С і вище.

Але ставити собі діагноз по вище перечисленних симптомах важко . Така самодіагностика загрожує помилками . А це може бути небезпечним для здоров’я , адже подібні симптоми можуть проявлятися і при ряді інших захворювань. Тому при підозрі на бронхіт варто звернутися за консультацією до лікаря.

Залишкові явища після перенесеного вірусного бронхіту іноді тривають до 2- х місяців

Лікування бронхіту

Лікування бронхіту багато в чому схоже на лікування застуди. Способи боротьби з хворобою ті ж:

 • тепле рясне пиття
 • сухе тепло
 • полегшений режим фізичної активності
 • посилена « вітамінізація »
 • скасування куріння.

На додаток до цього при бронхіті лікар може призначити вам відхаркувальні , протизапальні та жарознижуючі препарати. Якщо причина хвороби бактерії , можуть бути призначені антибіотики.

Запущений бронхіт може перейти в хронічну форму , або призвести до розвитку таких ускладнень як запалення легенів і астма. Тому хворобу треба своєчасно лікувати. А ще краще не допустити її виникнення . Треба докласти зусиль , щоб наш організм міг успішно боротися з потрапляючими у нього інфекціями , і не ” ловив » застуду і бронхіт . Для цього потрібно допомогти імунній системі нормально працювати.

Сильний імунітет проти бронхіту

Для підтримки імунної системи в нормі можна використовувати три головних « важеля здоров’я » :

 • Спорт . Фізична активність сприяє нормалізації багатьох процесів в організмі. За допомогою занять спортом можна спалити зайві калорії , натренувати м’язи і підвищити імунітет. Постійні заняття спортом – надійний засіб для нормалізації роботи імунної системи . Крім того регулярні фізичні навантаження допомагають «скинути негатив » , тобто прибрати негативні наслідки стресів .
 • Харчування. Правильне харчування забезпечує організм всіма необхідними речовинами , а значить , створює всі умови для нормальної роботи імунної системи . Особливу увагу варто приділяти своєчасному надходженню в організм вітамінів і мікроелементів.
 • Загартовування – досить успішний спосіб «навчити » організм спокійно ставиться до переохолоджень . При загартовуванні також активується робота імунної системи , і вона починає швидко і ефективно реагувати на проникнення хвороботворних мікроорганізмів.

Навчіть свій організм оперативно реагувати на несприятливі зміни зовнішнього середовища і успішно справлятися з проникненням в організм хвороботворних інфекцій !

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОЗПІЗНАТИ ГОСТРИЙ І ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ

ЗАСТУДА ПРОЙШЛА, КАШЕЛЬ ЗАЛИШИВСЯ

ВІД ЗАСТУДИ ДОПОМОЖУТЬ ІНГАЛЯЦІЇ