Застуда – найпоширеніше захворювання, яке час від часу виникає у кожного з нас. І, незважаючи на те, що застуда вивчена «уздовж і поперек», до цих пір ця хвороба оповита міфами, які неодмінно потрібно розвіяти.

Міф 1: Основна причина застуди – холод

Це найпоширеніший міф про простудні захворювання. Але чому ж застудами «благополучно» хворіють і в жарких країнах, де завжди тепло ?!

Як це не парадоксально, але застуджується ми в холодну погоду тому, що довгий час проводимо в теплих приміщеннях, що не провітрюються. Саме в таких замкнутих просторах з високою вологістю циркулює багато вірусних збудників, які з легкістю проникають в дихальні шляхи, викликаючи запальну реакцію.

Запам’ятайте, застуду викликає не холод, а віруси!

Міф 2: Від застуди врятують антибіотики

Ні в якому разі! Антибіотики – це препарати, які борються з бактеріями, а застуда, як ви вже зрозуміли – вірусне захворювання. Проти вірусів антибіотики безсилі. Тому лікувати застуду антибіотиками все одно, що воду черпати воду решетом – толку ніякого, а шкоди хоч відбавляй, адже антибіотики погано впливають на печінку, а також знищують корисну мікрофлору, сприяючи розвитку дисбактеріозу.

Антибіотики при застуді і грипі призначаються тільки в тому випадку, коли є місце бактеріальним ускладненням, наприклад, пневмонія або бактеріальна ангіна.

Міф 3: Якщо застуджений, то не можна провітрювати кімнату

Дурниці, та й годі … Кімнату, де перебуває хворий, не тільки можна провітрювати, але і ПОТРІБНО! Ми вже говорили про патогенні збудників, які люблять теплі і вологі приміщення. Якщо ви не будете провітрювати кімнату, то хвороба може затягнутися надовго, адже організму буде складніше справлятися з постійно циркулюючими вірусами.

При провітрюванні всі вірусні частинки, що літають в кімнаті, вивітрюються. Тому, якою б морозною була за вікном погода, лікарі рекомендують провітрювати приміщення 2-3 рази на день.

Міф 4: Якщо немає температури, значить, не заразний

Якщо градусник показав заповітні 36.6, це ще не означає, що ви не інфіковані. Якраз застуда часто протікає без температури, а грип в 20-30% випадків деякий час проходить безсимптомно.

Тому, якщо у вас немає температури, але в наявності інші симптоми застуди (нежить, кашель, чхання), то постарайтеся рідше контактувати з людьми. Візьміть лікарняний або по можливості беріть роботу додому. У крайніх випадках надіньте маску, вона зробить вас менш заразним.

Міф 5: Лікуй, не лікуй, а будеш хворіти тиждень

Якщо застуду не лікувати, то ви ризикуєте проходити з нею кілька тижнів, а то й місяців. При цьому, чим довше ви переносите застуду, тим вище ймовірність розвитку ускладнень. Тому лікувати застуду потрібно вже при перших симптомах. Так ви допоможете організму швидше впоратися з вірусом, що вкрай важливо.

В даний час існує величезний вибір лікарських протизастудних засобів. При виборі тих чи інших ліків лікарі настійно рекомендують керуватися двома основними критеріями: ефективністю і безпекою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

ЯК ШВИДКО СПРАВИТИСЯ З ЗАСТУДОЮ

УСКЛАДНЕННЯ ЗАСТУДИ