Основна причина постійних простуд – ослаблений імунітет. Дізнайтеся, які чинники негативно впливають на захисні механізми організму.

Застуда – найпопулярніше захворювання, з яким доводиться стикатися майже кожному хоча б раз за 1-2 роки. Причиною простудних захворювань в переважній більшості випадків є віруси, що викликають запальні процеси у верхніх дихальних шляхах.

Як правило, простуду організм переносить добре. У більшості випадків процес одужання займає не більше 7-10 днів, після чого організм повністю відновлюється. У той же час існує чимало людей, яких застуди турбують дуже часто. Так, якщо середньостатистичний українець хворіє простудою 2-3 рази на рік, то часто хворіючі люди переносять по 6 і більше застуд за рік! У чому ж причина постійних простуд?

Трохи про імунітет

Імунна система – це оборона нашого організму, яка представляє собою складний комплекс, що складається з окремих органів, тканин, клітин і молекул. Вся ця система працює згідно чітко скоординованого механізму, спрямованого на знищення всіляких чужорідних агентів: вірусів, бактерій, грибків, паразитів, а також власних патологічних клітин (наприклад, пухлинних клітин).

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Реакцією на вторгнення чужорідного агента (антигену) є розвиток негайного клітинної імунної відповіді: організм починає виробляти спеціальні клітини, захоплюючі антиген. Однак це не єдина лінія захисту нашого організму від вірусів і бактерій. Існує і гуморальний імунітет, що складається з хімічно активних молекул – сироваткових білків крові, що називаються імуноглобулінами.

Третьою стратегією захисту організму є неспецифічний імунітет, що представляє собою бар’єр, який утворюється клітинами шкіри, слизових оболонок і ферментів, що руйнують чужорідні клітини в специфічних середовищах організму.

Чому імунітет знижується

Існує безліч різних причин зниження імунного статусу, серед яких можна виділити як спадкові, так і набуті. Найчастіше причина ослабленого імунітету криється в неправильному способі життя, а саме:

  • Нездорове і незбалансоване харчування. Переважання жирних рафінованих продуктів, напівфабрикатів, вуглеводів і канцерогенів пригнічує діяльність імунної системи. Нездорові харчові звички (зокрема, переїдання) також негативно відбиваються на стані захисних сил організму.
  • Гіподинамія. Тіло людини розраховане на певний рівень рухової активності, і всі його системи працюють правильно тільки тоді, коли людина досить рухається. Недолік рухів негативно відбивається на стані всіх систем організму, в тому числі і імунної системи.
  • Стрес і надмірні емоційні перевантаження. Часті хвилювання і нервові зриви призводять до посиленого вироблення гормонів стресу, що сприяють розвитку імунодефіциту.
  • Шкідливі звички (куріння, надмірне вживання алкогольних напоїв).
  • Паразитарні та інфекційні захворювання, наприклад, лямбліоз, глистяні інвазії.
  • Порушення мікрофлори кишечника. Брак біфідо- і лактобактерій призводить до помітного зниження імунного статусу, і як наслідок – частих ГРВІ та алергічних захворювань. Порушення мікрофлори кишечника може бути спровоковано і безконтрольним прийомом антибіотиків. Ні в якому разі не приймайте ці препарати самостійно. Їх повинен призначати тільки лікар.
Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Як ви розумієте, вирішення проблеми частих застуд лежить через імунну систему. Заходи, спрямовані на підвищення імунного статусу, безсумнівно, посилять опірність організму інфекціям. У першу чергу необхідно змінити свій спосіб життя: правильно харчуватися, займатися фізичними навантаженнями і приділяти час для відпочинку. В іншому випадку ви постійно будете піддавати свій організм небезпекам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОСТУДНІ ЗАХВОРЮВАННЯ – ФІТОТЕРАПІЯ

ЧАСТІ ЗАСТУДИ У ДОРОСЛИХ. ЩО РОБИТИ?

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ