Основна причина постійних простуд – ослаблений імунітет. Дізнайтеся, які чинники негативно впливають на захисні механізми організму.

Застуда – найпопулярніше захворювання, з яким доводиться стикатися майже кожному хоча б раз за 1-2 роки. Причиною простудних захворювань в переважній більшості випадків є віруси, що викликають запальні процеси у верхніх дихальних шляхах.

Як правило, простуду організм переносить добре. У більшості випадків процес одужання займає не більше 7-10 днів, після чого організм повністю відновлюється. У той же час існує чимало людей, яких застуди турбують дуже часто. Так, якщо середньостатистичний українець хворіє простудою 2-3 рази на рік, то часто хворіючі люди переносять по 6 і більше застуд за рік! У чому ж причина постійних простуд?

Трохи про імунітет

Імунна система – це оборона нашого організму, яка представляє собою складний комплекс, що складається з окремих органів, тканин, клітин і молекул. Вся ця система працює згідно чітко скоординованого механізму, спрямованого на знищення всіляких чужорідних агентів: вірусів, бактерій, грибків, паразитів, а також власних патологічних клітин (наприклад, пухлинних клітин).

Реакцією на вторгнення чужорідного агента (антигену) є розвиток негайного клітинної імунної відповіді: організм починає виробляти спеціальні клітини, захоплюючі антиген. Однак це не єдина лінія захисту нашого організму від вірусів і бактерій. Існує і гуморальний імунітет, що складається з хімічно активних молекул – сироваткових білків крові, що називаються імуноглобулінами.

Третьою стратегією захисту організму є неспецифічний імунітет, що представляє собою бар’єр, який утворюється клітинами шкіри, слизових оболонок і ферментів, що руйнують чужорідні клітини в специфічних середовищах організму.

Чому імунітет знижується

Існує безліч різних причин зниження імунного статусу, серед яких можна виділити як спадкові, так і набуті. Найчастіше причина ослабленого імунітету криється в неправильному способі життя, а саме:

  • Нездорове і незбалансоване харчування. Переважання жирних рафінованих продуктів, напівфабрикатів, вуглеводів і канцерогенів пригнічує діяльність імунної системи. Нездорові харчові звички (зокрема, переїдання) також негативно відбиваються на стані захисних сил організму.
  • Гіподинамія. Тіло людини розраховане на певний рівень рухової активності, і всі його системи працюють правильно тільки тоді, коли людина досить рухається. Недолік рухів негативно відбивається на стані всіх систем організму, в тому числі і імунної системи.
  • Стрес і надмірні емоційні перевантаження. Часті хвилювання і нервові зриви призводять до посиленого вироблення гормонів стресу, що сприяють розвитку імунодефіциту.
  • Шкідливі звички (куріння, надмірне вживання алкогольних напоїв).
  • Паразитарні та інфекційні захворювання, наприклад, лямбліоз, глистяні інвазії.
  • Порушення мікрофлори кишечника. Брак біфідо- і лактобактерій призводить до помітного зниження імунного статусу, і як наслідок – частих ГРВІ та алергічних захворювань. Порушення мікрофлори кишечника може бути спровоковано і безконтрольним прийомом антибіотиків. Ні в якому разі не приймайте ці препарати самостійно. Їх повинен призначати тільки лікар.

Як ви розумієте, вирішення проблеми частих застуд лежить через імунну систему. Заходи, спрямовані на підвищення імунного статусу, безсумнівно, посилять опірність організму інфекціям. У першу чергу необхідно змінити свій спосіб життя: правильно харчуватися, займатися фізичними навантаженнями і приділяти час для відпочинку. В іншому випадку ви постійно будете піддавати свій організм небезпекам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОСТУДНІ ЗАХВОРЮВАННЯ – ФІТОТЕРАПІЯ

ЧАСТІ ЗАСТУДИ У ДОРОСЛИХ. ЩО РОБИТИ?

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ