Всупереч помилкам, застуда влітку – зовсім не рідкість. У спекотну погоду багато хвороботворних мікроорганізмів відчувають себе не гірше, ніж взимку або в міжсезоння. Хто більше всіх ризикує захворіти влітку, і в чому особливість літніх простуд?

Як можна влітку захворіти на застуду?

Коли на вулиці спека, хочеться освіжитися холодними напоями або морозивом. Але від цього сильно знижується місцевий імунітет. Якщо у вас є хронічне захворювання горла чи носа (наприклад, риніт, тонзиліт), то хвороботворні мікроби живуть у вашому організмі постійно. Холодний квас, пиво, мінералка чи морозиво активізують патогенну флору, і з’являються літні застуди з нежиттю, закладеністю носа, болем у горлі, кашлем. Може піднятися температура тіла.

Ті, у кого немає хронічних ЛОР-захворювань, теж не застраховані від застуди влітку: холодний напій або ласощі знижують імунітет і у них.

Захворіти влітку можна і через кондиціонер. Перепади температур на вулиці і в приміщенні можуть спровокувати застуду, нежить.

Інфекцію влітку можна підхопити, купаючись в прісній водоймі, яка не відповідає санітарним нормам. У спекотну погоду у воді розмножуються хвороботворні мікроби. Якщо вони потрапляють в ніс, в глотку або у вухо, то можуть викликати такі небезпечні захворювання як гайморит, фронтит, гнійний отит.

Чому небезпечно влітку хворіти застудою?

Літні застуди супроводжуються такими ж симптомами, як і в іншу пору року. Але протікають вони важче і довше. Це викликано особливостями збудників респіраторних захворювань в літній час. У деяких випадках потрібне лікування антибіотиками, але призначати їх може тільки лікар.

Застуда влітку часто затягується, призводить до ускладнень через неправильне лікування або його відсутність. При появі симптомів застуди влітку лікуватися треба також, як і взимку. Але кутатися в ковдри не потрібно, щоб не було перегріву. А прогріваючі процедури краще робити вранці або ввечері, коли не жарко.

Як не захворіти влітку?

Сонячні промені, перепади температур, велика кількість холодних напоїв підривають імунітет влітку. А зміцнити його допоможуть повноцінний сон, свіжі овочі і фрукти, прогулянки на свіжому повітрі в місцях, захищених від прямої дії сонця.

Уникайте різких перепадів температур і протягів. Перед тим, як в жаркий день піти скупатися, дайте тілу охолонути в тіні. Якщо хочете побалувати себе холодним напоєм або морозивом у спеку, пийте і їжте їх маленькими ковтками або шматочками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
“ПІДВОДНІ КАМЕНІ” ЛІТНІХ ПРОСТУД

ПРОФІЛАКТИКА ПРОСТУДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ЯК ШВИДКО СПРАВИТИСЯ З ЗАСТУДОЮ