Герпес шкіри і слизових – досить поширене захворювання, яким перехворіло більше 90% дорослого населення.

Герпес шкіри і слизових – це інфекційне захворювання, яке викликається вірусами простого герпесу 1 і 2 типів. В побуті герпес прийнято називати “застудою на губах” або “лихоманкою”.

За статистикою, герпес зустрічається повсюдно. Більше 90% сорокарічних людей мають антитіла до цього вірусу. Це значить, що ці люди хоча б раз у своєму житті хворіли герпесом.

Відзначимо, що герпетична інфекція протікає по-різному в різних організмах. Вираженість захворювання залежить від стану імунної системи людини і сприйнятливості до вірусів герпесу.

Вірус герпесу вражає не тільки шкіру і слизові оболонки, але також і нервову систему і внутрішні органи.

Причини захворювання

Заразитися вірусом простого герпесу можна від хворого зі свіжими герпетичними висипаннями, а також від носіїв, які виділяють вірус в навколишнє середовище. При цьому для зараження достатньо лише попадання вірусної частинки на шкіру або слизові оболонки. Вірус може передаватися і через заражені предмети, наприклад, посуд, іграшки, рушник, постільну білизну та інші предмети.

Читайте також:  Влияние стресса на репродуктивное здоровье и способы управления им

Генітальний герпес передається статевим шляхом, тому більшість людей заражаються герпесом з початком статевого життя.

Герпес може бути і вродженим, коли відбувається внутрішньоутробне інфікування плода. Це може відбуватися при розвитку у матері первинної герпетичної інфекції, коли віруси потрапляють в кров.

Симптоми герпесу

Інкубаційний період після зараження вірусом герпесу може тривати від 1 до 26 днів. Найчастіше при простому герпесі уражається шкіра обличчя в області губ, носа, а також слизової оболонки ротової порожнини. У рідкісних випадках герпетичні висипання зустрічаються на вушних раковинах, лобі, щоках, геніталіях, попереку, пальцях рук і інших частинах тіла.

Приблизно за 10-12 днів до висипання може відзначатися набряклість, печіння, гіперемія і свербіж шкіри і слизових оболонок. Через час на ураженому місці з’являються пухирці з прозорим вмістом і запаленою ділянкою біля основи. Через кілька днів вміст бульбашок стає мутним, везикули лопаються, що призводить до утворення виразок, покритих корочками.

Читайте також:  Пресотерапія: огляд процедури

При герпесній інфекції також спостерігаються і загальні симптоми, такі як слабкість, нездужання, і в окремих випадках – підвищення температури тіла. Герпетична інфекція, як правило, триває близько 12 тижнів.

Варто відзначити, що вірус герпесу може проникати в нервові волокна і перебувати там протягом тривалого часу в «сплячому» стані. Рецидив захворювання може статися при ослабленому імунітеті, переохолодженні, стресах і інших негативних факторах.

Діагностика герпесу шкіри і слизових

У переважній більшості випадків герпес шкіри і слизових не потребує проведення спеціальних досліджень, і діагноз може бути поставлений на підставі зовнішнього огляду хворого.

У деяких випадках проводиться вірусологічне дослідження вмісту везикул, а також аналіз крові на вміст антитіл до вірусу простого герпесу.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання
Лікування герпесу

Майже кожна доросла людина хоча б раз у житті переносила герпес. При цьому переважна більшість вважає за краще не звертатися за медичною допомогою через удавану несерйозность захворювання. Лікарі, все ж, настійно рекомендують звертатися до фахівця при перших проявах захворювання, оскільки грамотне лікування герпесу дозволить надалі уникнути рецидивів. Герпес у вагітних вимагає особливої ​​уваги, тому дана категорія пацієнтів повинна в обов’язковому порядку звертатися до лікаря.

У лікуванні герпетичної інфекції найчастіше застосовуються протигерпетичні препарати на основі ацикловіру. Залежно від конкретної форми, лікар призначає відповідну схему лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ШКІРОЮ СТОП?

АЛЕРГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ

ШКІРНИЙ ВИСИП – ВИДИ, ЛІКУВАННЯ