Здорове харчування – це модно і дуже корисно. Дізнайтеся, які найкорисніші способи приготування їжі.

Після того, як люди масово стали вживати напівфабрикати і захоплюватися фаст-фудом, лікарі всерйоз заговорили про необхідність здорового харчування. Американське співтовариство кардіологів рекомендує викинути сковорідку, і повністю виключити зі свого раціону харчування смажені страви. Це не тільки калорійна їжа, але ще і небезпечна їжа, оскільки в ній міститься велика кількість транс-жирів і канцерогенів.

Лікарі рекомендують віддавати перевагу тим видам кулінарної обробки їжі, які зберігають максимальну кількість корисних речовин в продуктах. Про ці способи приготування їжі ми і поговоримо.

Відварювання

Це самий простий і доступний спосіб приготування їжі. Відварені овочі, м’ясо і риба добре засвоюються організмом. Крім того, при варінні немає необхідності в застосуванні масла, що робить їжу менш калорійною.

При варінні м’яса або риби перший бульйон потрібно виливати, оскільки в ньому міститиметься максимальна кількість токсичних і шкідливих речовин, які можуть міститися в таких продуктах.

Овочі рекомендують варити в мінімальній кількості води і при закритій кришці, щоб зберегти в них більше вітамінів і мікроелементів. Овочі бажано варити до напівготовності. Так ви збережете їх харчову цінність і не підвищите глікемічний індекс.

Приготування на пару

Приготування їжі на пару зберігає максимум корисних речовин в овочах, м’ясі та рибі. Так продукти виходять соковитими і малокалорійні, оскільки вам не потрібно використовувати масло. Єдиним недоліком такого приготування є прісний смак їжі. Однак ви легко можете з цим впоратися, додавши в їжу трохи лимонного соку, часнику і пряних трав.

Приготування на грилі

Їжа, приготувана на грилі, також як і попередніх випадках, не містить масла, і в ній зберігається максимум корисних компонентів. Проте якість такої їжі безпосередньо залежатиме від типу гриля, на якому проводиться кулінарна обробка. Дієтологи віддають перевагу електричним і аерогрилям, оскільки в даному випадку немає необхідності в застосуванні рідини для розпалювання, яка виділяє шкідливі пари і небезпечні хімічні композиції.

Майте на увазі, що готувати м’ясо на відкритому вогні досить небезпечно, оскільки воно може не прожаритися, і ви ризикуєте отримати інфекційне захворювання.

Запікання

Запікання – один з найлегших, і в той же час корисних, видів приготування їжі. Запікання не вимагає багато уваги: ​​можна закласти в духову шафу м’ясо з овочами, виставити потрібну температуру, таймер, і піти займатися своїми справами.

Худнучі повинні розуміти, що для них запікання є не кращим способом приготування їжі. Наприклад, у м’ясі (навіть пісному) міститься велика кількість прихованих жирів, які виділяються при такому способі кулінарної обробки.

Найкраще запікати коренеплоди. В духовій шафі вони зберігають всю свою структуру. А цукри, що містяться в коренеплодах, карамелізуются, що додасть страві гарний смак. Тільки не застосовуйте рукав для запікання. Пластик, з якого він зроблений, при високій температурі виділяє токсичні продукти. Більш безпечною вважається фольга.

Суха жарка на сковорідці

Тефлонові сковорідки дають можливість обсмажувати їжу без масла. Однак, як з’ясувалося, такий посуд може бути небезпечним для здоров’я. Так, з часом тефлон руйнується, виділяючи канцерогенні речовини. При цьому, чим більше на сковороді буде подряпин, тим більше шкідливих речовин проникне в їжу при готуванні.

Для сухого смаження лікарі рекомендують використовувати чавунні сковорідки. А якщо при смаженні продукти виділяють багато соків, то попередньо рекомендується постелити на сковорідку пергаментний папір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ СОЛОДОЩІ

СОЯ: КОРИСТЬ І ШКОДА

ЧИМ КОРИСНІ МОРЕПРОДУКТИ