Болі в ногах можуть бути викликані найрізноманітнішими причинами, від неправильно підібраного взуття і до серйозних захворювань. Найчастіше болі викликані причинами, яких легко можна усунути.

1. Ви носите взуття на високих підборах

Про те, що високі підбори стають причиною болю в ступнях, знають усі. Чи означає це, що представницям прекрасної статі слід повністю відмовитися від такого взуття? На жаль, але в цьому питанні лікарі бескомпромісні. Носіння взуття на підборах вище 6,5 см збільшує навантаження на ступню майже в 7 разів! Тому фахівці настійно радять носити таке взуття якомога рідше.

2. Ви любите туфлі з загостреними носками

Взуття з загостреним носком подобається як жінкам, так і чоловікам. Такі туфлі виглядають елегантно, правда, ступні доводиться зовсім нелегко, особливо, коли в такому взутті ви проводите цілий день.

Лікарі-ортопеди запевняють, що часте носіння туфель із загостреним носком – пряма дорога до хірурга. А все тому, що таке взуття провокує розвиток бурситу великого пальця, який лікується хірургічним способом.

3. Ви неправильно підбираєте взуття

Ідеальне взуття те, яке ви просто не відчуваєте. Якщо ваша ступня відчуває навіть невеликий дискомфорт, то це привід задуматися над покупкою нової пари. Якщо взуття тисне, то пальці ніг змушені будуть прийняти нефізіологічне положення, що призведе до больових відчуттів.

Вам буде цікаво: Чому мерзнуть ноги? Що робити?

 Як вибирати взуття

4. Ви не проводите розминку

Чи знаєте ви, що ступні ніг потрібно щодня розминати, особливо якщо ви займаєтеся спортом. Якщо на ступні ніг різко надати велике навантаження, то можна заробити фасцит. Тому перед заняттями спортом, а також вранці, перед початком робочого дня, бажано провести невелику розминку для стоп.

5. Ви поправилися або схудли

Ви будете здивовані, але зміна у вазі неодмінно відіб’ються на стані ваших ніг. Причому проблеми можуть початися і у тих, хто поправився, і у тих, хто схуд. А все тому, що, коли змінюється вага, то змінюється і робота м’язового апарату ступні. Це означає, що вам буде потрібно поміняти взуття.

6. Ви отримали травму стегна, коліна або спини

Це найочевидніша причина болю в ногах, однак при таких травмах біль може поширитися і на ступні. Як правило, в таких випадках допомагає лід або прийом протизапальних препаратів. Якщо травма серйозна, то слід якомога раніше звернутися до травмпункту.

7. Ви недавно робили педикюр

Якщо педикюр зробити неправильно, наприклад, при обрізанні нігтів залишити невеликий шматочок нігтьової пластини, то це може призвести до серйозних проблем. Так, нігтьової виріст буде рости разом з рештою нігтем, поступово вростаючи в шкіру пальця, що призведе до больових відчуттів.

Вам буде цікаво: Якщо ноги погано пахнуть

Зайнятись спортом

8. Ви недавно почали займатися спортом

Що ж, заняття спортом – це похвально, але скрізь потрібно знати міру. Особливо це стосується людей, які вирішили зайнятися спортом самостійно, без контролю з боку фахівця. Неправильно сплановані навантаження, невідповідне взуття та інші помилки, що допускаються початківцями спортсменами, часто призводять до хворобливості ступень.

9. У вас плоскостопість

Якщо у вас болять ступні ніг без видимої на те причини, підіть до лікаря. Можливо, вам діагностують плоскостопість. У такому випадку ви повинні підібрати для себе відповідне взуття з супинаторами та ортопедичними устілками.

10. У вас цукровий діабет

У деяких випадках біль в ногах свідчить про наявність цукрового діабету. При підвищеному рівні цукру в крові вражаються периферичні нервові волокна, що в тому числі виражається і болючими відчуттями в ногах.

11. Ви багато стоїте на роботі

Якщо ви працюєте перукарем, учителем, швейцаром, охоронцем або кухарем, то біль в ногах вам знайома не з чуток. Тривале навантаження на ступні призводить до больових відчуттів, тому якщо ваша робота передбачає тривале стояння на ногах, то подбайте про зручне взуття.

12. Ви вагітні

Це, мабуть, найприємніша причина болю в ногах, яку можна перетерпіти заради такої радісної події, як народження дитини. Як правило, через кілька днів після пологів больові відчуття в ногах зникають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СТУПЕНІ ПЛОСКОСТОПОСТІ

ПРО ЩО КРИЧАТЬ НАШІ НІЖКИ?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО СУДОМИ ЗВОДЯТЬ НОГИ?