Як і коли ставити гірчичники? Відповіді на ці та деякі інші питання ви зможете знайти в нашій статті.

В лікуванні гострих респіраторних захворювань, особливо при сильному кашлі, дуже популярні різні зігріваючі процедури, зокрема, гірчичники. І якщо раніше гірчичники застосовувалися дуже часто, то в даний час ставлення до них змінилося. Багато людей про гірчичники просто забули зважаючи на велику кількості різних фармакологічних засобів від застуди та грипу, а деякі з нас чули про їх протипоказання і побічні ефекти. У цій статті ми вам розповімо всю правду про такий ефективний та доступний засіб як гірчичник, а саме – коли і як їх слід застосовувати.

З чого зроблені гірчичники

Для приготування гірчичників використовується сиза або чорна гірчиця. Спочатку насіння гірчиці підлягають процесу знежирення, після чого їх подрібнюють і фасують в пакети. Найкраще гірчичники купувати в аптеці. Проте якщо у вас їх не виявилося вдома, то гірчичники можна приготувати самостійно. Для цього візьміть по одній частині сухого порошку гірчиці і крохмалю і в отриману суміш додайте трохи води. У підсумку виходить суміш тістоподібної консистенції, яку наносять на щільний папір і накривають марлею. Такому гірчичнику потрібно дати трохи підсохнути, після чого його можна застосовувати.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?
Коли можна ставити гірчичники

Гірчичники часто застосовуються після переохолодження з метою запобігти розвитку простудного захворювання. Крім того, гірчичники також застосовуються при болю в м’язах і гіпертонії.

При кашлі і бронхітах

Гірчичники є ефективним засобом лікування кашлю. При кашлі і бронхіті ставити їх потрібно під лопатками або між лопатками. Також гірчичники кладуться на груди, крім області серця.

При лікуванні кашлю у дітей грудного віку можна застосовувати гірчичне обгортання. Для цього готується гірчичний розчин (1 столова ложка сухої гірчиці на 0,5 літра теплої води), в якому потрібно змочити рушник, віджати і обернути ним дитину. Потім малюка потрібно вкрити простирадлом, а через 5 хвилин розкутати, змити залишки гірчиці теплою водою і укласти спати.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

При нежиті

При нежиті гірчичники накладаються на ступні. Їх потрібно забинтувати фланелевою тканиною, після чого надіти теплі вовняні шкарпетки і тримати мінімум 2 години. Після зняття гірчичників рекомендується походити в шкарпетках хвилин 10-15. Таку процедуру найкраще проводити перед сном.

При безсонні

Якщо безсоння викликано приливами крові до голови, то корисним буде накладання гірчичників на ікри ніг. При цьому рекомендується пити огірковий розсіл з медом, який має послаблюючу дію.

Як ставити гірчичники

Перед застосуванням гірчичники опускаються (обов’язково в горизонтальному положенні) в теплу воду на 15-20 секунд, після чого їх прикладають до ділянки тіла і злегка притискають рушником.

У перший раз гірчичники рекомендується тримати не довше 5 хвилин. Після першої процедури тривалість аплікації можна збільшувати щодня на 1-2 хвилини. Максимальна тривалість процедури повинна становити 10 хвилин. Більше двох разів на день гірчичники ставити не можна.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Маленьким дітям, а також дітям з чутливою шкірою гірчичники краще ставити зворотною стороною або через марлю, складену кілька разів. Пом’якшити дію гірчичників також можна, якщо змочити тканину рослинним маслом.

Обережності

Кожні 2-3 хвилини потрібно оглядати ділянку, на який було накладено гірчичник. Це необхідно робити для того щоб уникнути опіку. Тривалість аплікації не повинна перевищувати 10 хвилин. Якщо від гірчичників з’являється виражене почервоніння або печіння, то його потрібно прибрати. При цьому почервонілу ділянку шкіри слід обмити теплою водою, а потім змастити вазеліном або прокип’яченим рослинним маслом. Ні в якому разі не обробляйте уражену ділянку спиртомістячими розчинами.

При вагітності, а також при температурі тіла вище 37,5 градусів гірчичники ставити не можна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БРОНХІТ ГОСТРИЙ І ХРОНІЧНИЙ

ЯК ПЕРЕДАЮТЬСЯ ІНФЕКЦІЇ

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ