Страх, відчай, злість – такі негативні емоції найчастіше є першою реакцією на страшну звістку «у Вас рак».

Більшість людей відчувають шок, у деяких трапляється істерика, але коли перша, стихійна реакція пройде і людина заспокоїться, потрібно знайти в собі сили і навчитися жити в умовах, що змінилися. А, головне, не впадати у відчай і не опускати руки, адже на сьогоднішній день онкологія не є остаточним смертним вироком.

Спілкування з докторами

Дуже важливо, щоб обговорюючи свій стан з лікарями, ви були максимально зібрані й абстраговані від жалю до себе. Не бійтеся і не соромтеся задавати питання щодо вашого стану здоров’я, майбутнього лікування, можливих прогнозах і перспективах. Пам’ятайте, що це ваш організм, і ви повинні знати, яким буде лікування.

Обов’язково розпитайте фахівця про всі можливі варіанти лікування, які довели свою ефективність; поцікавтеся, якими препаратами вас планують лікувати, якою може бути реакція організму на них; з’ясуйте, чи існує альтернатива хірургічному втручанню, якщо воно планується і т.д.

Навіть якщо ви дуже довіряєте своєму лікарю, знайдіть можливість проконсультуватися і з іншими фахівцями, компетентними у вашому запитанні. Відкиньте помисливість: ніхто вас за це не засудить, ніхто не образиться – ваше завдання зібрати максимум інформації. Добре було б звернутися у великий спеціалізований онкологічний центр, в таких зазвичай зібрані кращі фахівці, та й обладнання набагато краще, ніж в районних поліклініках.

Якщо зважитеся піти пораді, то захопіть з собою всі «матеріали» вашої «справи»: знімки комп’ютерних досліджень, флюорографії та ін. Можливо, вам буде запропоновано пройти повторне дослідження – не відмовляйтеся. Нехай тільки доктор обгрунтовано пояснить, навіщо це потрібно. Навряд чи хтось в такій важкій ситуації захоче на вас заробити, але все ж запитаєте: з якою метою вам знову обстежитися?

При підозрі на новоутворення в нирці потрібно негайно звертатися у великий онкологічний центр для консультації і лікування. Значення має кожен день!

Але не впадайте в іншу крайність, бігаючи з клініки в клініку в надії, що в наступній вам розкажуть небудь більш оптимістичне: тримайте удар, не втрачайте самовладання і здорового глузду, та й гаманець ваш не безрозмірний.

Ви не самотні!

Пережити ракІноді людині, яку наздогнала біда, здається, що вона залишилася з нею один на один. Не прагніть до ізоляції, не шукайте самотності. Повірте, іноді допомога може прийти з того боку, звідки ви її і не чекали! Але і ви будьте відкриті, не замикайтеся в собі, не соромтеся приймати допомогу від тих, хто хоче протягнути вам руку. Дуже часто саме хвороба стає тим лакмусовим папером, який показує, хто нам справжній друг, а хто, як у пісні у Висоцького «і не друг, і не ворог, а так». Вам такі люди зараз поруч ні до чого, тому будьте мудрішими – у вас вистачає проблем і додаткові рефлексії вам не потрібні.

А до тих, кому ви по-справжньому дорогі, будьте уважні: їм теж доводиться нелегко, багато з них бояться вас поранити неделікатними розпитуваннями або дурними порадами. До того ж у кожного з них є свої проблеми, тому не зловживайте їх добрим ставленням.

Шукайте допомоги поза кола постійного спілкування

Існують групи психологічної допомоги, які об’єднують людей, що мають спільну проблему. Ваш лікуючий лікар напевно має подібні контакти. Спілкування з людьми, яким доводиться переживати те ж, що і вам, це багатьох підбадьорює, додає упевненості і сил. Тут у вас буде можливість висловити свої емоції, знайти відповіді на багато питань, позбутися страху і самотності, зустріти однодумців, а, може, і друзів, подивитися на своє життя по-новому, тверезо оцінити свої можливості.

Хтось на таких зустрічах прагне висловитися, а хтось не вміє розкриватися перед незнайомими людьми і просто послухає. Спробуйте відвідати таку зустріч, можливо, це буде вам корисним. Тим більше що ви можете дізнатися для себе багато цікавої інформації: про нові і експериментальні методики, про кращих фахівців і клінік. А працюють такі групи, як правило, під керівництвом досвідчених психологів і абсолютно безкоштовно.

Зверніться до психолога

Можливо ви індивідуаліст і не відчуваєте потреби в спілкуванні з великим колом нових людей, а необхідність в психологічній допомозі існує. Тоді не варто намагатися змінити себе, знайдіть хорошого психолога і, розповівши про свій стан, попросіть виробити оптимальну лінію поведінки. Тільки не перетворюйте в «психолога» когось із друзів або родичів. Вони не можуть сприймати ситуацію абстраговано, та й не кожен здатний виступити в чужій для себе ролі і дати розумну пораду в незнайомій для себе складній ситуації.

Уникайте шахраїв!

«Лікування онкологічних захворювань гомеопатичними методами за методом Степана Козлова» або «Руйнування хвороби як прокляття в церкві « Чисті ставки »- на жаль, вистачає шахраїв, охочих заробити на чужій біді. А адже до них йдуть, і, на жаль, будуть йти люди, яким дуже-дуже хочеться чуда зцілення. Людині властиво сподіватися і вірити в краще, але не дайте обдурити себе – потрібно просівати всю інформацію, яка надходить до вас через сито здорового глузду і будьте обережні, коли мова заходить про гроші. Вони, гроші, вам зараз потрібні для інших цілей.

А ще більша віра в себе!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ БОЛЬОВОГО СИНДРОМУ В ОНКОЛОГІЇ

ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ І ВІЛ