Почався сезон застуд. А значить, саме час подбати про захист від вірусів. Одним з добре відомих засобів для профілактики грипу та ГРВІ вважається медична маска. Такі одноразові маски продаються в аптеках. Пропонуємо вам зробити маску від грипу самостійно. Її можна використовувати багаторазово, а значить, закуповуватися одноразовими аптечними масками не доведеться.

Як виготовити медичну маску самому?

Власне, медична маска «домашнього виробництва» – це знайома багатьом з дитинства ватно-марлева пов’язка.

Захист в сезон застуд: ватно-марлева пов'язка своїми руками

Для її виготовлення вам знадобляться:

  • Марля розміром 90х60 см
  • Вата 15х15, товщиною 1 см

Цей шматок вати потрібно розмістити точно посередині відрізка марлі і загорнути марлю так, щоб вийшло 3 шари (підвертаємо верхній і нижній краї).

Потім кінці марлі потрібно підрізати посередині, щоб утворилося дві пари зав’язок.

Замість марлі для виготовлення ватно-марлевої пов’язки можна використовувати бинт. Знадобляться бинт розміром 7м х 14 см і шматок вати 14х14 см.

Від бинта відріжте 60 см. Шматок вати покладіть на початку цього відрізка бинта і поверніть його в 4 шари.

Окремо виготовте пов’язки для вашої медичної маски. Для цього відріжте від бинта 80 см, розріжте цей шматок уздовж навпіл і скрутіть кожну бинтову смужку трубочкою. Тепер зав’язки залишилося протягнути знизу і зверху основної частини ватно-марлевої пов’язки і зшити.

Як правильно носити медичну маску?

Як аптечна, так і ватно-марлева медична маска повинні закривати не тільки рот, але і ніс і щільно прилягати до обличчя.

Захист в сезон застуд: ватно-марлева пов'язка своїми руками

Для профілактики грипу та ГРВІ в сезон застуд одноразову аптечну маску можна носити не більше 2-х годин, а маску власного виготовлення – не більше 4-х годин. В іншому випадку маска не захищає, а, навпаки, сприяє поширенню вірусів, які можуть на ній скупчуватися.

Не можна торкатися маски на обличчі руками, а після дотику до використаної масці ретельно мийте руки з милом. Не варто повторно надягати зняту маску.

Для профілактики грипу та ГРВІ за допомогою медичних масок рекомендується носити їх в закритих приміщеннях, в місцях з великим скупченням людей, при знаходженні в приміщенні з хворою людиною.

Переваги та недоліки ватно-марлевих пов’язок

Перевага саморобних медичних масок в тому, що, на відміну від аптечних, їх можна носити протягом 4-х годин (а не 2-х), ретельно прати порошком і використовувати багаторазово. Таким чином, вам не доведеться постійно витрачатися на покупку цих засобів захисту від грипу.

Але, на жаль, носіння медичних масок зовсім не гарантує, що ви не заразитеся грипом або ГРВІ. Адже віруси грипу та застуди поширюються повітряно-крапельним шляхом, і здатні проникати через міжтканинні відстані, а потім потрапляти в дихальні шляхи. Але маски, все ж, допомагають знизити ризик зараження, створюючи додатковий бар’єр для вірусів.

Набагато більше користі від аптечних масок і ватно-марлевих пов’язок, якщо їх носять люди, які вже захворіли. Маска не дозволяє бризкам при диханні, кашлі або чханні поширювати віруси в навколишній простір. Таким чином, хвора людина в масці заразить менше людей.

Для більш надійної профілактики грипу та ГРВІ важливо поєднувати використання масок з іншими способами захисту.

  • дотримуйтеся дистанції як мінімум в 1 метр при спілкуванні з людиною, що має симптоми ГРЗ. Скоротіть час спілкування з ним
  • в сезон застуд уникайте багатолюдних місць
  • намагайтеся не торкатися до рота і носа, особливо немитими руками
  • частіше мийте руки водою і милом, використовуйте засіб для дезінфекції рук на спиртовій основі
  • частіше провітрюйте приміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП ТА ЗАСТУДА: 10 МІФІВ

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА РОБОТІ