Для того щоб похилий вік не став для вас тягарем, потрібно своєчасно міняти свої звички і спосіб життя. Величезну увагу слід приділяти харчуванню. Якщо ви будете харчуватися правильно, то це допоможе уникнути ряду захворювань. Тож почнемо …

Їжте частіше і стежте за вагою

З роками людині потрібно уважніше ставитися до свого тіла. Якщо в молодості нехтування здоровим харчуванням і фізичними навантаженнями майже не відбивається на самопочутті, то в людей похилого віку це не так.

Найголовніше правило – дробове харчування. Літнім людям слід їсти маленькими порціями, але часто – 4-5 разів на день. Їжа повинна бути легкозасвоюваною і різноманітною. При цьому потрібно слідкувати за енергетичною цінністю їжі – чим менше калорій, тим краще. Денна норма калорійності не повинно перевищувати 2000-2200 ккал. А якщо у вас надлишкова маса тіла, то калорійність повинна бути ще меншою, щоб запустити процес схуднення.

Ви повинні слідкувати за своєю вагою, не допускайте появи зайвих кілограмів. У літньому віці дійсно худнути складніше, але це можливо і цілком під силу кожному. Бажано виключити з раціону харчування смажену їжу (особливо свинину), а також обмежити вживання солодощів.

Білки, жири і вуглеводи

Білкова їжа потрібна для м’язів. Достатнє вживання білків перешкоджає зменшенню обсягів м’язової маси, а значить – уповільнює процес старіння. Сміливо включайте в раціон такі продукти як нежирне м’ясо, сир, творог, молоко і кисломолочні продукти. У молоці і молочних продуктах міститься і багато кальцію, що важливо для профілактики остеопорозу.

Що стосується жирів, то слід чітко розмежувати тваринні і рослинні жири. Лікарі рекомендують більше налягати на жири рослинного походження і жирну морську рибу. У такому жирі містяться омега-3 поліненасичені жирні кислоти, які благотворно позначаються на роботі серця і судин. Вживання яловичого і свинячого жиру краще скоротити до мінімуму.

Ось від простих вуглеводів краще відмовитися (або дозволяти собі їх лише зрідка). На десерт краще їсти фрукти, а не тістечко. У фруктах міститься клітковина, яка дуже корисна для травлення.

Корисні продукти

Добре готуйте їжу

Великий вплив на харчування людини надають економічні та соціальні умови. Відомо, що той, хто живе на самоті, той, як правило, харчується погано.

Як відомо, люди похилого віку досить халатно ставляться до свого харчування. Вони налягають на хліб і борошняні вироби, в той час як свіжою та здоровою їжею нехтують.

Не потрібно готувати їжу на кілька днів вперед. Як ми вже писали вище, їжа повинна бути збалансованою і різноманітною. Готуйте мало, але часто. Так їжа буде свіжою, і в ній збережуться всі корисні речовини, потрібні для підтримки здоров’я.

Хорошим варіантом для літньої людини буде пароварка. У ній зручно готувати, а овочі зберігають в собі більшість вітамінів і мікроелементів.

Пам’ятайте, що ваше харчування повинне відповідати вашому стану здоров’я. Якщо у вас є які-небудь захворювання, то вам потрібно буде дотримуватися спеціального харчування, яке порекомендує вам лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

ВІТАМІНИ В ЛІТНЬОМУ ВІЦІ

ВІКОВЕ ПОГІРШЕННЯ СЛУХУ