Навіть ті люди, які не перший рік користуються інсуліном, допускають ряд помилок при введенні ін’єкцій. Ми вам розповімо, як вводити інсулін правильно.

Перш за все…

Отже, перш за все ви повинні знати, який тип інсуліну ви вводите. Потрібно звернути увагу на характеристику препарату, з’ясувати тривалість його впливу, і обов’язково подивіться на термін та умови зберігання інсуліну. Дозування препарату дотримуйтесь строго по інструкції або вказівкам лікаря. Крім того, переконайтеся у відповідності ін’єкційного шприца з розміром флакона препарату. Якщо ви вводите інсулін за допомогою шприца-ручки, то ампула з інсуліном повинна відповідати певному типу шприца-ручки.

Перед введенням інсуліну вам точно потрібно знати, що препарат не промерзав, і не прогрівався на спеці.

Дотримуємо температурний режим

Вже розпечатаний флакон з інсуліном потрібно зберігати при кімнатній температурі. Типовою помилкою багатьох людей є введення прохолодного препарату. Врахуйте, що холодний інсулін діє набагато слабкіше. Тому вже відкритий флакон завжди тримайте при кімнатній температурі в місці, захищеному від попадання світла. Ну а запас препарату потрібно зберігати в холодильнику.

Куди вводити інсулін?

Інсулін найкраще діє, якщо його вводити під шкіру живота. Введений в стегно і шкірну складку над сідницею, інсулін діє повільніше. І найгірше препарат діє, якщо його ввести в плече. При цьому робити ін’єкцію в плече самостійно не рекомендується, так як існує ризик попадання у м’яз.

Міняємо зону введення

Кожного разу, як ви вводите інсулін бажано міняти зону введення. Також в залежності від типу інсуліну існують свої особливості. Так, інсулін короткої дії найкраще вводити під шкіру живота, так він швидше почне діяти. Інсулін тривалої дії бажано вводити в ліве або праве стегно.

При цьому для ін’єкцій бажано використовувати всю зону відповідної частини тіла. Якщо мова йде про живіт, то використовуйте якомога більшу його поверхню – від верхніх країв ребер до пахової складки і всю область між бічними поверхнями тулуба. Так ви уникнете ущільнень і хворобливих ін’єкцій. Якщо ж ви потрапите голкою в місця старих ін’єкцій, де вже утворилися ущільнення або жировики, то в такому випадку препарат діятиме слабкіше. Відступайте від місця останньої ін’єкції мінімум на 2 сантиметри.

Спирт руйнує інсулін

інсулінУ сучасних умовах ризик розвитку інфекції на місці ін’єкції інсуліном мізерно малий, тому немає ніякої необхідності користуватися спиртовими антисептиками. Однак якщо ви все ж користуєтеся такими, то після знезараження необхідно почекати деякий час, поки спирт повністю не випарується. Відомо, що під впливом спирту інсулін руйнується. Крім того, обробка спиртом шкіри призводить до подразнення та утворення ущільнень. Тому постарайтеся від спирту відмовитися зовсім.

Беремо шкіру в складку

Перед тим, як ввести інсулін потрібно взяти шкіру в складку, яку роблять великим і вказівним (або середнім) пальцем. Якщо складку не зробити, то існує ймовірність потрапляння інсуліну в м’яз. Так препарат діятиме з меншою ефективністю. Опустити складку можна тільки після того, як ви введете весь інсулін в підшкірну клітковину.

Якщо інсулін випливає

Буває так, що інсулін починає витікати з місця ін’єкції. Зазвичай це відбувається через те, що при введенні голка розташовується перпендикулярно. Тому вводити інсулін потрібно під кутом в 45-60 градусів. Також інсулін може випливати, якщо ви відразу після введення виймаєте голку. Після того як введете препарат, почекайте 5-10 секунд, і вже потім виймайте голку.

За скільки хвилин до прийому їжі вводити інсулін?

Зазвичай, «короткий» інсулін вводитися в живіт за 20 хвилин до прийому їжі. Якщо вводити препарат в інші місця, то це потрібно зробити за 30 хвилин до їжі.

А після того, як ви зробили ін’єкцію «продовженого» інсуліну перед сном не потрібно приймати їжу.

Не змішуйте різні інсуліни!

У такому випадку ви ризикуєте наробити помилок з дозуванням препарату.

Переконайтеся, що в шприц з інсуліном не потрапило повітря!

Якщо в шприц потрапило якась кількість повітря, то ви введете недостатню кількість інсуліну, від чого ефективність ін’єкції буде знижена.

При діабеті 1 типу необхідно розраховувати дозу інсуліну під кожний прийом їжі. Навряд чи ви їсте одне і те ж кожен день.

Ви можете помилитися в дозуванні

Якщо ви не впевнені в правильності набору потрібної кількості одиниць інсуліну, то краще не лінуватися і звернутися за допомогою до медичного працівника. Різні шприц-ручки мають свої особливості в експлуатації, тому у вас можуть виникнути певні труднощі, особливо якщо у вас поганий зір. Тому не соромтеся звертатися за допомогою, якщо деякі пункти в інструкції з експлуатації у вас викликають питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЦУКРОЗНИЖУВАЛЬНІ ПРЕПАРАТИ

ЛІКУВАННЯ ДІАБЕТУ