У сучасної людини є можливість займатися бігом в будь-яких умовах – на вулиці, в залі або вдома на власному тренажері. Який варіант краще підходить саме вам: біг на вулиці або тренування на біговій доріжці?

Це тільки на перший погляд біг в залі нічим не відрізняється від занять на вулиці. Але більшості з тих, хто вирішив займатися бігом, хочеться отримати від кардіотренувань максимум користі. Тому місце для бігу бажано вибирати з точки зору безпеки, кількості спалюваних калорій і техніки.

Де безпечніше займатися бігом?

Вітряна або волога погода, спека чи холод на вулиці можуть стати причиною сльозоточивості очей, пересихання носоглотки, закладеності носа, перегріву у бігаючої людини. На відміну від вулиці, «погода» в спортзалі практично завжди однакова. Тому якщо ви часто хворієте гайморитами, синуситами, бронхітами або іншими ЛОР-захворюваннями, більш безпечними для вас будуть тренування на біговій доріжці. Ті, хто не має проблем з дихальною системою, сміливо можуть займатися бігом на вулиці. Але не забуваючи при цьому одягатися по погоді.

З погляду травматизму, біг в залі здається більш безпечним. Адже поверхня бігової доріжки рівна і виготовлена ​​зі спеціального матеріалу. А на вулиці дорога являє собою бетонні плити або асфальт, на яких зустрічаються ями і лід. Але з іншого боку, тривалий біг в однаковому темпі дає навантаження на одні й ті ж м’язи і суглоби. Тобто, травму можна отримати і на біговій доріжці. Тому періодично міняйте темп і кут нахилу тренажера.

Під час бігу на вулиці (по різній ​​поверхні) навантаження на м’язи і суглоби різноманітні.

Як вибрати місце для заняття бігом?

Де треба бігати, щоб худнути?

Багато починають займатися бігом для схуднення. Виявляється, кількість спалюваних калорій при бігу теж залежить від місця тренування.

Умови, в яких людина тренується, впливають на кількість витраченої ним енергії. Наприклад, в прохолодну погоду нам потрібно витрачати більше енергії на обігрів, тому калорії спалюються швидше. Навантаження на організм зростає і в спеку. Навіть напрямок вітру впливає на кількість спалюваних калорій під час бігу на вулиці. Тому якщо ви не знаєте, де треба бігати для швидкого схуднення, вибирайте біг на вулиці.

Втім, регулярні тренування на біговій доріжці теж дадуть хороший результат, якщо ви займаєтеся бігом для схуднення. Але врахуйте, що кількість спалюваних калорій, що відображаються тренажером, може бути завищена на 15-20%.

Як вибрати місце для заняття бігом?

Різні техніки бігу в залі і на вулиці

Якщо звичайний біг для схуднення – не для вас, а хочеться освоїти різні техніки, тоді займайтеся на вулиці. Можна взяти кілька уроків у професійного тренера.

На відміну від бігу на вулиці, тренування на біговій доріжці не вчить робити широких кроків. Тіло людини під час таких занять не просувається вперед, так як доріжка сама переміщається під вашими ногами. Тому біг в залі, в цілому, одноманітний.

Як бачите, біг в залі і біг на вулиці мають свої переваги і недоліки. Але ніхто не заважає вам чергувати ці варіанти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВНІ ТЕХНІКИ ПРАВИЛЬНОГО БІГУ

ПРАВИЛА ПРОБІЖОК В ХОЛОДНУ ПОРУ

ЯКИЙ СПОРТ ВИБРАТИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ