Як визначити причину запаморочення? У деяких випадках цей симптом може вказувати на наявність серйозного захворювання. Не полінуйтеся звернутися до лікаря.

Трохи про запаморочення

Запаморочення (або вертиго) – це почуття порушення орієнтації в просторі, коли людині здається, що оточуючі його предмети починають обертатися (або обертається сама людина).

Запаморочення є досить серйозним симптомом, який може супроводжуватися нападами нудоти, блювоти, а також сильною слабкістю. Як правило, причини запаморочення досить нешкідливі, проте в ряді випадків це може бути симптомом серйозного захворювання. Тому, якщо запаморочення вас турбує часто і без видимої на те причини (перевтома, стрес), то настійно рекомендуємо звернутися до лікаря.

Чому голова крутиться?

Існує безліч причин, через які може крутитися голова. Часто такий симптом спостерігається при запальних захворюваннях вуха або при ураженні вестибулярного апарату. Також голова може крутитися на тлі різних психічних розладів, остеохондрозу (особливо при остеохондрозі шийного відділу), зниженого артеріального тиску, погіршення мозкового кровообігу та інших захворювань.

Причиною істинних запаморочень є ураження вестибулярного апарату. Це досить складна патологія, яка складно піддається лікуванню. Куди частіше людей турбують так звані помилкові запаморочення, які найчастіше виникають при втомі, стресах, голод, порушенні артеріального тиску, зниженні рівня гемоглобіну та інших тимчасових станах. Помилковими симптомами запаморочення можна вважати: раптове потемніння в очах (як правило, виникає після різкої зміни положення тіла), слабкість і пітливість, втрату рівноваги, відчуття пелени перед очима та інші. При появі перших симптомів запаморочення рекомендується випити теплий розчин глюкози (2-3 чайних ложки цукру на склянку теплої води).

Напади запаморочення також можуть спонтанно виникати при різких поворотах голови. Після 50 років такі раптові напади запаморочення можуть виникати часто в силу певних фізіологічних змін. Як правило, такі симптоми не віщують ніякої біди, однак консультація лікаря не завадить, особливо якщо запаморочення знаходять систематичний характер і поєднуються з іншими симптомами.

Запаморочення при місячних і клімаксі

У жінок запаморочення можуть спостерігатися при місячних, клімаксі і вагітності, коли відбувається зміна гормонального фону організму. У період критичних днів запаморочення також може бути викликано анемією, оскільки в ці дні жінка втрачає багато гемоглобіну. Брак гемоглобіну призводить до кисневого голодування мозку, що і призводить до неприємного симптому: головний біль та запаморочення.

Багатьох жінок при клімаксі турбують стрибки артеріального тиску, а також вегетативні порушення, які часто супроводжуються запамороченням.

Психогенні запаморочення

Напади помилкового запаморочення часто виникають при різних стресових ситуаціях. Особливо до цього схильні люди з нестійкою психікою і фобіями. Так, якщо у людини клаустрофобія, то в закритих приміщеннях і в місцях скупчення людей у ​​неї виникає сплутаність свідомості, прискорене серцебиття, пітливість, «туман в голові», відчуття задухи і тупий біль у грудях. У такому випадку людині потрібно якомога швидше покинути джерело тривоги.

Запаморочення і мігрені

Нерідко мігрені ускладнюються і запамороченнями. Це відбувається внаслідок порушення кровообігу в зонах мозку, які відповідають за нормальну роботу вестибулярного апарату. У даних ситуаціях хворим на мігрень рекомендується використовувати світлозахисні окуляри, беруші, спеціальні маски на очі, подушки і лампи денного світла, що дозволить звести до мінімуму вплив зовнішніх факторів. Крім медикаментозних способів усунення подібних симптомів, хворому вкрай важливо ще й вміти розслаблятися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГІПОТОНІЯ І ГОЛОВНИЙ БІЛЬ

ГОЛОВНИЙ І ЛИЦЬОВИЙ БІЛЬ

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ І ПСИХОСОМАТИКА