У ранніх кавунах може міститися велика кількість небезпечних для здоров’я нітратів. Ці речовини розкладаються в шлунково-кишковому тракті, викликаючи нудоту, блювоту і рясну діарею. Крім того, нітрати можуть призвести до серйозних порушень обміну речовин і кисневого голодування.

Кавуни та дині – улюблені літні ласощі, які їдять із задоволенням як діти, так і дорослі. Що може бути краще стиглого прохолодного кавуна в жаркий день!

Цю велику смугасту ягоду можна побачити вже в червні. Деякі не можуть встояти перед спокусою і з задоволенням купують кавун. Проте лікарі настійно рекомендують з цим почекати. У чому ж небезпека ранніх кавунів?

Джерело вітамінів і … нітратів

Про користь кавуна чув багато хто. У ньому дійсно міститься багато вітамінів, мікроелементів та інших біологічно активних речовин. На жаль, ранні кавуни також багаті нітратами.

Нітрати – це солі азотної кислоти, які додають в мінеральні добрива. Рослини активно використовують нітрати для росту. Ранні сорти баштанних культур містять досить високу концентрацію нітратів (може перевищувати норму в десятки разів!), Що загрожує для здоров’я людини.

Що відбувається з нітратами в організмі?

Отже, ви все ж, поласували раннім кавуном, який цілком може бути справжньою «нітратною бомбою». На смак нітрати не визначиш, а от негативні наслідки відчути можна. Отже, що ж відбувається з організмом, якщо в нього потрапила висока доза нітратів?

Нітрати, що містяться в кавуні, потрапляють в шлунок, а потім у кишечник. Під впливом мікрофлори кишечника відбувається розкладання нітратів, з них утворюються нітрити – небезпечні сполуки, які надають подразнюючу дію на слизову кишечника. Роздратування може бути настільки істотним, що у людини виникає нудота, блювота і рясна діарея.

Але це далеко не всі біди, які нам приносять нітрити. Ці речовини здатні окисляти залізо гемоглобіну. У такому стані гемоглобін не переносить кисень, розвивається кисневе голодування.

Нітрити порушують процес нормального всмоктування вітамінів і мікроелементів в кишечнику, а також сприяють накопиченню важких металів у нирках і печінці.

Як ви розумієте, отруєння нітратами – справа неабияка. Тому намагайтеся не брати ранніх кавунів. Краще почекайте до кінця липня, початку серпня, коли почнеться сезон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННЯХ

РАННІ ОВОЧІ: ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ КАВУН