Лікувальний масаж хребта – ефективна лікувальна і профілактична методика, яка застосовується в комплексному лікуванні захворювань хребта.

Лікувальний масаж хребта – це одна з кращих методик, за допомогою якої проводиться лікування та профілактика захворювань, пов’язаних з хребтом. Масаж допомагає позбутися від больових відчуттів, покращує стан шкірних покривів, зміцнює м’язи спини, а також позитивно впливає на діяльність серцево-судинної, імунної та нервової систем.

Сучасний спосіб життя дуже негативно позначається на стані хребта. Сидячий спосіб життя призводить до перенапруження м’язів спини з подальшим компресійним перевантаженням м’язів і хребців. З роками стан тільки погіршується і до процесу залучається все більше число м’язів і хребців.

Уже в молодому віці відзначаються порушення харчування хрящової тканини міжхребцевих дисків, що поступово призводить до розвитку ряду захворювань. Регулярне проведення масажу хребта у досвідченого фахівця дозволяє запобігти початку патологічного процесу, а також істотно сповільнити прогресування вже наявних захворювань спини. Основний терапевтичний ефект від масажу зводиться до розвитку міцного м’язового корсета, що дозволяє стабілізувати хребетний стовп, усунути деформацію, а також відновити його функцію.

Переваги лікувального масажу хребта

Лікування і профілактика захворювань спини не повинна обмежуватися лише масажем. Природно, комплексна терапія передбачає застосування відповідних медикаментів (при необхідності), лікувальну фізкультуру, фізіотерапевтичні процедури та інші заходи, спрямовані на поліпшення стану хребта. Однак перевага лікувального масажу (порівняно з вищепереліченими заходами) у тому, що він благотворно впливає на організм в цілому, покращує роботу серцево-судинної системи, покращує циркуляцію крові і лімфи. Масаж сприяє відновленню рефлексів і допомагає впоратися з проблемою підвищеної нервової збудливості, що часто зустрічається при захворюваннях хребта. Крім того, масаж покращує місцеві обмінні процеси.

Лікувальний масаж є прекрасною альтернативою фізичним навантаженням в тих випадках, коли хворому з тих чи інших причин протипоказано збільшення рухливості хребта.

Показання та протипоказання

Показаннями до проведення лікувального масажу хребта можуть бути:

  • остеохондроз;
  • радікулопатія;
  • вроджені захворювання опорно-рухового апарату;
  • викривлення хребта;
  • травми хребта;
  • реабілітація після операцій.

Протипоказанням до проведення лікувального масажу хребта є:

  • злоякісні пухлини;
  • наявність гострих запальних захворювань;
  • гарячкові стани;
  • інфекційні або грибкові захворювання шкіри.
Процедура лікувального масажу хребта

Лікувальний масаж завжди призначається тільки після ретельного обстеження. Спочатку лікар проводить заходи, спрямовані на зняття надмірної напруги м’яких тканин і усунення компресії і больових відчуттів, що дозволяє надалі проводити роботу з кістковою системою.

Тривалість одного сеансу лікувального масажу хребта становить приблизно 60 хвилин. Як правило, лікувальний курс складається з 10 таких сеансів, які проводяться 2-3 рази на тиждень. В деяких випадках кількість сеансів та періодичність їх виконання можуть коригуватися в індивідуальному порядку в залежності від проблеми, з якою звернувся пацієнт до лікаря.

Масажна терапія повинна поєднуватися із заходами по постановці у пацієнта правильної постави. Пацієнту рекомендується збалансоване харчування, а також проведення заходів щодо нормалізації ваги (при надмірній вазі), оскільки зайва вага надає істотне навантаження на м’язи спини і хребетний стовп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХРЕБЕТ І ЗАЙВА ВАГА: ЧИ Є ЗВ’ЯЗОК?

РЕВМАТИЗМ СУГЛОБІВ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News