Психопрактики для зміцнення імунітету діють через гармонізацію психічного здоров’я людини.

Імунітет і психічне здоров’я

Імунітет – складна система організму, діяльність якої залежить не тільки від фізичних, а й психічних факторів. На жаль, багато хто з нас недооцінюють вплив стресів та емоційного стану на здоров’я. Насправді стрес є потужним негативним фактором, під час якого в кров викидається величезна кількість гормонів, що виробляються залозами. Багато з цих гормонів необхідні людині в боротьбі з запальними захворюваннями. Однак після посиленої секреторної діяльності надниркових залоз (під час стресів) на деякий час настає «затишшя», організму потрібнен час, щоб відновитися. Саме в цей період ми найбільше схильні до інфекційно-запальних захворювань, оскільки імунна система може і не впоратися з наданим навантаженням.

Уже давно відомо, часті стреси можуть привести до стану імунодефіциту, тому для підвищення імунітету важливо не тільки підтримка фізичного, а й психічного здоров’я.

«Тікайте» від страху

Основним джерелом страху на сьогоднішній день є засоби масової інформації. Випуски новин, зведення про епідемії з невтішною статистикою багатьох можуть увігнати в стан паніки. Якщо ви помічаєте за собою хворобливу реакцію на інформацію, то намагайтеся уникати її. Найкраще навчитися сприймати інформацію спокійно. Це допоможе зберегти нерви і, як наслідок – зміцнить імунну систему.

Озброюйтеся знаннями

Як відомо, 90% всіх наших переживань пов’язано з тим, що з нами ніколи не трапитися. Часто наша тривога і страх пов’язані з елементарною відсутністю знань. Насправді світ не такий страшний, як може здатися на перший погляд, і немає таких ситуацій, з яких не можна знайти виходу. Якщо ви, приміром, тривожитеся про здоров’я своїх дітей, грунтуючись на інформації в ЗМІ, то потрудіться ознайомитися з публікаціями лікарів, а найкраще – запишіться до лікаря на прийом.

Сміх для імунітету

Позитивні емоції і сміх – це найкраща психопрактика, спрямована на підвищення імунного статусу. Намагайтеся знаходити будь-яку можливість для сміху. Це можуть бути смішні ігри з дітьми, перегляд комедій, анекдоти і читання смішних історій. Краще всього для цих цілей підійдуть комедійні серіали, які можна щодня переглядати.

Арт-терапія

Підвищити імунний захист організму допоможе арт-терапія – вид психотерапії, заснований на творчості та мистецтві. Малювання, спів, твір віршів, вишивання, гра на музичних інструментах – це прекрасний спосіб зняти негативну енергію і подивитися на світ іншими очима. Коли людина займається якою-небудь творчою справою, вона отримує величезне задоволення як від самого процесу, так і від виконаної роботи. При заняттях арт-терапією виділяються ендорфіни, знімається нервова напруга, що, безумовно, позитивно впливає на стан імунної системи. Якщо ви зважилися зайнятися таким видом психологічного розвантаження, важливо підібрати той вид творчого заняття, який вам найбільше до душі.

Додайте фарб

Навколишня обстановка робить істотний вплив на наш емоційний статус. Коли навколо багато сірих і тьмяних фарб, то й настрій буде відповідним, що негативно відбивається на захисних властивостях організму.

Поміняйте домашній інтер’єр, додайте в нього яскравих фарб. При виборі одягу віддавайте перевагу яскравим речам життєрадісних забарвлень.

Більше спілкуйтеся з друзями і близькими

На жаль, в наше століття людина все менше часу спілкується з друзями і близькими. Живе спілкування ми все частіше замінюємо електронною перепискою в соціальних мережах або в кращому випадку – розмовою по телефону. Пам’ятайте, що реальне спілкування з людиною не можна замінити ніякими технічними пристроями. Жива розмова – це не тільки обмін інформацією, а й унікальний біохімічний фон, створюваний в клітинах нервової системи, який благотворно впливає на психічне і фізичне здоров’я людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЛАЦЕБО: ЧОМУ ЦЕ ПРАЦЮЄ

МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ

ЯК БОРОТИСЯ З БЕЗВИХІДДЮ