Новинні стрічки рясніють скандальними заголовками: Чарлі Шин розповів про свій ВІЛ-позитивний статус. Чому голлівудський актор опинився в настільки незавидному становищі, і у яких ще знаменитостей діагностували ВІЛ / СНІД? Читайте про це в нашому огляді.

Чарлі Шин

Спосіб життя Чарлі Шина, зірки телесеріалу «Дві з половиною людини» і комедійної епопеї «Дуже страшне кіно», важко назвати здоровим. Він регулярно потрапляє в новинні зведення завдяки арештам, п’яним бійок і наркозалежності.

За деякими даними, у Шина було до 5000 статевих партнерів, тому не дивно, що актор не знає, де і коли заразився ВІЛ. Про свій діагноз 50-річний чоловік дізнався в 2011 році, але не відмовляв собі в безладних статевих зв’язках.

На сьогоднішній день вже 6 жінок подали до суду на Чарлі Шина за приховування діагнозу і насильницькі дії сексуального характеру. Враховуючи, що за останні пару років кількість його партнерок перевищила дві сотні, ця історія ще отримає несподіване продовження.

Меджік Джонсон

Меджік Джонсон

Легендарний баскетболіст і олімпійський чемпіон Меджік Джонсон – справжня рольова модель для кожного, хто мужньо намагається жити повним життям, незважаючи на діагноз. Дізнавшись про свій ВІЛ-статус в розпал кар’єри (1991), Джонсон заявив, що піде з професійного спорту і присвятить себе боротьбі зі смертельною недугою.

Починаючи з 1991 року, Джонсон відкрив фонд з боротьби з ВІЛ, став послом миру ООН, регулярно виступає на коференциях і займається благодійністю.

Меджік Джонсон своїм прикладом довів, що ВІЛ та СНІД стосуються не тільки маргінальних станів, але і цілком благополучних людей. Суворе дотримання рекомендацій лікаря, прийом препаратів і здоровий спосіб життя дозволили йому не тільки поліпшити здоров’я, але і допомогти іншим.

Дізнавшись про діагноз Чарлі Шина, 56-річний Джонсон побажав акторові прожити довге життя і запропонував приєднатися до нього в просвітницькій і благодійній роботі.

Фредді Меркюрі

Фредді Меркюрі

Чутки про те, що кумир мільйонів хворий на СНІД, з’явилися в 1986 році, але Фредді Мерьюрі не давав жодних коментарів, оберігаючи особисте життя і спокій близьких. Три роки потому зміни в зовнішності музиканта стали очевидними: він схуд, ослаб, не міг давати концерти, але продовжував заперечувати чутки про страшну хворобу.

Усвідомлюючи серйозність діагнозу, Меркьюрі намагався весь час присвячувати запису нового альбому. «Чим більше у мене проблем, тим кращі мої пісні», – жартував Фредді. Втім, через час приховувати правду стало неможливо: в листопаді 1991 року музикант офіційно визнав, що хворий на СНІД.

За день до смерті Фредді Мерьюрі передав права на пісню «Bohemian Rhapsody» фонду Теренса Хіггінса по боротьбі з ВІЛ та СНІДом, а 24 листопада помер від бронхопневмонії, впоратися з якою було неможливо через імунодефіцит.

Рудольф Нурієв

Рудольф Нурієв

Один з найзнаменитіших танцівників 20 століття, Рудольф Нурієв прожив насичене творче життя, виконавши всі головні партії класичного балету, ставши зіркою лондонського Королівського балету і керівником балетної трупи Паризької опери.

Втікши з СРСР, Нурієв закружляв у вихорі вільного західного життя. Йому приписували зв’язки з багатьма відомими особистостями тих часів, у тому числі Івом Сен-Лораном і актором Ентоні Перкінсоном.

Вам буде цікаво: Факти про ВІЛ / СНІД

Оскільки в 80-х про ВІЛ і СНІД було відомо вкрай мало, хвороба поширювалася швидко і невблаганно. Самопочуття Рудольфа Нурієва різко погіршилося в 1984, і після аналізів крові він дізнався про ВІЛ-позитивний статус. Не усвідомлюючи серйозності проблеми, танцюрист не відразу почав лікування, упустивши дорогоцінний час. Його хвороба з часом прогресувала в СНІД, і Нурієв помер у Парижі в 1993 році.

Джіа Каранджі

Джіа Каранджі

Джіа Каранджі була культовою моделлю 80-х, її обличчя прикрашало обкладинки головних модних журналів, а ексцентричний характер привертав натовпи шанувальників. На жаль, Джіа рано пристрастилася до наркотиків, намагаючись заглушити внутрішню самотність. Спочатку це був кокаїн, а після смерті близької подруги Вільгельміни Купер модель почала вживати героїн.

Глибока депресія і нездатність контролювати емоції поступово руйнували кар’єру моделі, а її оточення байдуже спостерігало, як дівчина робить героїнові ін’єкції на зйомках, навіть не намагаючись приховати згубну пристрасть. Коли сліди від уколів на руках стало неможливо загримувати, з Джієй припинили співпрацювати.

Лікування в реабілітаційній клініці не дало помітних результатів, в 1982 році Джіа поїхала в рідне місто, де незабаром повернулася до наркотиків і зайнялася проституцією. Через 4 роки Джіа померла в лікарні від СНІДу. Біографічний фільм про Каранджи з Анджеліною Джолі в головній ролі досі вважається однією з найяскравіших і наочних історій про темну сторону модельного бізнесу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ ВДАСТЬСЯ ЗНАЙТИ ВАКЦИНУ ВІД ВІЛ?

ЧОМУ ГЕЇ – ГРУПА РИЗИКУ ПО СНІДУ?

ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ І ВІЛ