Вітамінно-мінеральні комплекси – препарати, які відомі кожному. В епоху тотального гіповітамінозу ці «пігулки» можуть стати справжньою паличкою виручалочкою. Однак в пресі і по телебаченню все частіше звучать думки про шкідливість синтетичних вітамінів. Чи так це?

Чи достатньо вітамінів ми отримуємо з їжею?

В ході еволюції людський організм пристосувався до того, щоб багато рухатися і багато їсти. Від великих порцій древня людина не поправлялася, оскільки їй доводилося багато енергії витрачати на добування їжі і зігрівання тіла.

В сучасних умовах, коли їжу ми «добуваємо» в найближчому супермаркеті, а для комфортного температурного режиму включаємо обігрівач, енергії витрачається значно менше. Відповідно, і харчуватися сучасна людина повинна менше. Однак з втратою калорій організм недоотримує і біологічно активні речовини. Ось чому гіповітаміноз сьогодні – це проблема, яка стосується кожного!

У деяких країнах проблему нестачі вітамінів і мінералів вирішують шляхом вітамінізації продуктів: сиру, масла, консервованих виробів, напівфабрикатів і молочних продуктів. Якщо вітамінна недостатність призводить до появи будь-яких порушень, то людині необхідно пройти курс вітамінотерапії.

Синтетичні вітаміни ідентичні натуральним

Численними дослідженнями було підтверджено, що синтетичні вітаміни за своєю дією ідентичні натуральним. Більш того, синтетичні вітаміни по деяких позиціях навіть мають переваги перед натуральними. Так, якщо вітамін С в свіжих овочах і фруктах зберігає свої властивості недовго, то в таблетованій формі він може зберігатися кілька років.

вітаміни

Прихильники прийому синтетичних вітамінів

У питанні прийому синтетичних вітамінів експерти розділилися на тих, хто за і тих, хто проти. Прихильники прийому синтетичних вітамінів обґрунтовують свою позицію наступними аргументами:

  • Кожного з нас часто турбує втома, сонливість, апатія, часті застуди. Багато хто вважає, що це варіант норми. Однак, якщо організм отримує всі необхідні вітаміни і мінерали, то вищеперелічених симптомів вдасться уникнути.
  • Харчування більшості людей достатньо одноманітне, і воно не дозволяє забезпечити організм всіма необхідними вітамінами і мінералами.
  • У натуральному вигляді вітаміни швидко порушуються. Сучасні способи приготування їжі передбачають ретельну термічну обробку, що призводить до додаткової втрати корисних речовин.
  • Стреси і напружене життя сучасної людини призводить до руйнування поглинених вітамінів, тому людина має потребу в додатковому джерелі вітамінів і мінералів.
Противники прийому синтетичних вітамінів

А ось аргументи апологетів всього «природного і натурального»:

  • Якщо нормалізувати режим роботи і відпочинку, а також вживати багато овочів і фруктів, то можна забезпечити організм всіма необхідними корисними речовинами.
  • Якщо людина не сидить на дієтах і не є вегетаріанцем, то вітаміни йому не потрібні.

Що ж, аргументи як прихильників, так і противників прийому синтетичних вітамінів звучать цілком переконливо. Хочеться лише додати, що питання про прийом синтетичних вітамінів і мінералів найкраще вирішувати разом зі своїм лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ І ФАКТИ ПРО НИХ

ЯКІ ВІТАМІНИ ЛЮБИТЬ НАША ПАМ’ЯТЬ

РОЛЬ ВІТАМІНІВ В ОБМІНІ РЕЧОВИН