У літню спеку що може бути приємніше, чим смак соковитої дині або освіжаючого кавуна?

Проте вибрати кавун чи диню, як в лотерею виграти: або ви отримаєте задоволення, або витратите гроші і ніякого задоволення.

Диня (Cucumis melo)

  • Калорійність дині: 33 ккал
  • Білки: 0.6 м
  • Жири: 0.3 г
  • Вуглеводи: 7.4 г

Калорійність дині варіюється в залежності від сорту і умов вирощування. У середньому калорійність становить 33 ккал на 100 г м’якоті дині. Вибрати диню дійсно складніше, ніж інші плоди. Тим не менш, є багато ознак стиглої дині.

Не стукайте

Напевно, батьки вчили вас, що кращі дині і кавуни здаються порожніми, коли по ним стукаєш. На превеликий жаль, фахівці стверджують, що це ненадійний метод, і немає ніяких доказів того, що це не просто легенда. Замість цього, варто звертати увагу на візуальні індикатори, які легко виявити, як тільки ви дізнаєтеся, що шукаєте.

Кавун (Citrúllus lanátus)

  • Калорійність кавуна: 25 ккал
  • Білки: 0.6 г
  • Жири: 0.1 г
  • Вуглеводи: 5.8 г

Калорійність кавуна становить 25 ккал на 100 г м’якоті. Вибрати кавун дійсно складніше, ніж інші плоди. Тим не менш, є багато ознак стиглого кавуна.

Дині і кавуни не дозрівають, як інші плоди

Загалом, дині і кавуни не зміняться значно після того, як буде зібраний урожай. Дині і кавуни з віком стають лише смачніше і солодше, на відміну від персиків або бананів.

Оскільки дині і кавуни не дозрівають після збору, недозрілий або перезрілий плід таким і залишається. Поганий кавун або диню занадто рано або пізно зривають, тримають занадто довго після збору врожаю або неправильно обробляють. М’які кірки, коричневі кольори, а також надмірна плямистість або рубцювання можуть вказувати на непридатність для вживання.

Купити диню чи кавун в супермаркеті можна цілий рік, але, швидше за все, вона буде не дуже смачною. Ягодовидні плоди краще всього купувати в сезон (літні місяці).

Хороші кавуни будуть мати блискучу шкірку з золотистою плямою. Фахівці стверджують, що вірний спосіб знайти кращий кавун для вашого літнього барбекю – це шукати плід з великим глибокою золотою, жовтою або солом’яною плямою зовні. Вони називаються наземними плямами, і розташовані там, де плід стикався з землею. Під час процесу вирощування ці плями стають білими і поступово змінюють колір у міру збільшення вмісту цукру. Коли пляма стає золотою, отже, плід повністю дозрів і готовий до збору.

Хороший кавун також має тверду і блискучу шкірку, а важить досить багато. І у випадку, якщо ви не знали, кавуни мають стебла. Вони тверді і кучеряві, а у хороших кавунів і динь – зелені. Уникайте кавунів з коричневими стеблами, оскільки це може бути ознакою старіння.

Як вибрати диню канталупу

диня

Є два основних різновидів канталупи, і кожен має свій власний показник якості.

З липня по вересень в більшості продуктових магазинів можна знайти дині, привезені із Західної Європи. Ці канталупи мають солом’яну або золотистого забарвлення з рівною і товстої сіткою. Шукайте канталупи з невеликим зеленим поглибленням у верхній або нижній частині дині – воно називається кінцем стебла, і утворюється при падінні плода з лози. Протилежний кінець повинен злегка продавлюватися, коли ви натискаєте на нього. Плід також повинен мати яскравий золотий колір і аромат, який можна відчути, не розрізаючи його.

В інший час року на прилавках зазвичай продається диня сімейства Харпер. Їх легко розпізнати, тому що у них короткий, обрізаний стебло, так як вони були зрізані, на відміну від західних сортів, які падають з лози після дозрівання. Вони також мають сітку, яка може варіюватися від щільної до дуже рихлої і тонкої. У кращих плодів сітка покриває і стебло.

Краща медова диня – з м’якоттю білого і кремового відтінків

Шкірка гарної і стиглої дині повинна бути гладкою і трохи липкою. Легкі рубці навколо стебла, а також яскраво виражений динний аромат можуть вказувати на солодкість.

Є ще один надійний спосіб знайти хорошу диню чи кавун від експертів: незалежно від сорту: якщо з стебла плода випливає сиропоподібний сік, то він безумовно гарний і солодкий. Це справедливо для різних сортів. Тепер, коли ви знаєте всі секрети, вирушайте на ринок і виберіть найсмачніші літні ласощі. Приємного апетиту!

Джерело: Likar.info