Така корисна гречана крупа може принести шкоду. Якщо ви не знаєте, як засвоюються мікроелементи, то можете подумати, що чим більше гречки – тим краще. Але це зовсім не так.

У складі гречаної крупи є макро- і мікроелементи, вітаміни, які добре засвоюються в комплексі. Це залізо, калій, магній, мідь і цинк, вітамін В9, В6, В2, Е, РР. У гречаних зернах ці елементи поєднуються таким чином, що засвоюються максимально ефективно. Таке явище називають синергізмом. Це, безумовно, робить гречку дуже корисним продуктом.

Крім того, в 100 г цієї крупи міститься 12 г білка і 62 г складних вуглеводів, що робить гречку ідеальним дієтичним продуктом. Залізо, потрапляючи в організм у поєднанні з легкозасвоюваним білком, також може бути використане з максимальною користю.

Але саме ці корисні якості гречаної крупи зумовили і її потенційну шкоду. При такій легкості засвоєння заліза страждає засвоєння кальцію. Залізо і кальцій є антагоністами в процесі засвоєння харчових речовин. У 100 г гречаної крупи міститься 2/3 денної норми заліза. Тому надмірне вживання гречки може призвести до дефіциту кальцію в організмі. Він просто не буде засвоюватися в достатній кількості з продуктів або біодобавок.

Саме тому ви не отримаєте очікуваної користі від гречаної каші з молоком, сметаною чи сиром.

Гречана дієта також може бути шкідлива, особливо для жінок після 45 років, коли збільшується ризик остеопорозу.

гречана каша з молоком

Підсилює цей ефект високий вміст фосфору в гречці. У 100 г гречаної крупи міститься 296 мг фосфору.

Для того, щоб кальцій міг добре засвоюватися, необхідно, щоб кількість фосфору в добу було не більше 1200 мг. Для дитини до року це число ще менше – 300 мг. Від 1 року до 3 – 800 мг. У підлітковому віці, при вагітності та годуванні норма збільшується до 1800 мг на добу.

При надмірній кількості фосфору, або недостатній кількості кальцію в раціоні (порушення пропорції, балансу), в кишечнику утворюється трьохосновний фосфорнокислий кальцій, який не може бути засвоєний організмом.

Тому якщо ви будете споживати занадто багато гречаної крупи, то можете постраждати від нестачі кальцію. Особливо важливо пам’ятати про це при підготовці меню для малюків, так як для забезпечення активного росту і достатньою мінералізації кісток їм необхідно багато кальцію.

Для максимальної користі від всієї вашої їжі потрібно розділяти вживання гречки і кальціймістячих продуктів. Мінімальний часовий проміжок між двома такими стравами повинен бути 4 години. Найбільш вдале рішення – це ситний сніданок і гречана вечеря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ВІВСЯНОЇ КАШІ

КРАЩІ ПРОДУКТИ ДЛЯ СТРУНКОЇ ФІГУРИ

ГРЕЧАНА ДІЄТА